Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

juan-jesus

Sky – Roma-Juan, mbrojtesi sot ne Pinzolo. Per zikalterit menjehere 2 milione dhe…

13/07/2016, 15:27 |

Juan Jesus do te paraqitet ne tribunat e qendres sportive ne Pinzolo per te marr pjese ne miqesoren e pare te skuadres se tij te re, pra Romes.

Sic njofton Sky Sport per zikalterit do te shkojne … Read More

E bere per Juan Jesus tek Roma, lojtari pritet neser ne Pinzolo. Interi do te perfitoje…

12/07/2016, 14:12 |

Eshte drejt mbylljes transferimi i Juan Jesus tek Roma.

Sky ka bere me dije pak me pare se Interi dhe Roma kane gjetur gjuhen e perbashket mbi bazen e 10 milione eurove (per tu verifikuar ende … Read More

Akord total mes Romes dhe Interit per Juan: ja shifrat. Santon drejt Sunderland, Gnoukouri…

07/07/2016, 23:44 |

Ne studiot e SportItalia flitet per merkaton zikalter.

Santon tashme eshte larguar nga Brunico (nuk ishte as ne prezentimin e skuadres), agjentet kane arritur ne Riscone gjate pasdites per te negociuar shitjen e tij. Ai duhet … Read More

Pedulla: “Roma afrohet me Juan Jesus, po negociohet me Interin. Zikalterit pas Garay”

05/07/2016, 23:15 |

Jane intensifikuar kontaktet mes Romes dhe Interit per Juan Jesus.

Mbrojtesi i pelqen Spallettit dhe zikalterit kerkojne 10 milione euro per brazilianin, me verdhekuqte qe e duan ne huazim dhe qe mund te ofrojne nje obligim blerje, … Read More

Juan, Ruset perpara Romes. Atletico kerkon me ngulm Icardin? Nderkohe ne Madrid shkon Branca…

10/06/2016, 9:12 |

Jo pak te reja nga merkato e natyrisht te lidhura me Interin vijne kete mengjes nga rreshtat e Corriere dello Sport.

Mbi te gjitha, eshte Juan Jesus qe i pelqen shume Romes dhe jo vetem: mbi … Read More

Juan Jesus: “Derby, fitohet keshtu. Milan, do te derdhim edhe gjak!”

17/04/2015, 19:44 |

“Do te jete nje derby i ngjeshur mes Inter dhe Milan dhe menyra se si skuadrat do te bejne lojen e tyre do te vendos se kush do te fitoj dhe kush do te humb.”

Mendime … Read More

Juan Jesus: “Nuk e ndërroj Interin për asgjë në botë. Grupi është i bashkuar dhe duam të dalim nga kriza. Mancio…”

12/04/2015, 8:16 |

“Unë do të qëndrojë këtu deri sa të ma kërkojnë. Jam i lumtur, e dua Milanon, e dua Interin dhe i njoh të gjithë këtu, duke filluar nga kopshtarët, banakierët bashkëlojtarët e skuadrës. Jam njëri nga senatorët e … Read More

TS – Mbrojtja, afrimet dhe lamtumirat: emrat e revolucionit.

26/03/2015, 12:02 |

Mbrojtja, do të ketë revolucion! Nuk ka dyshime për Tuttosport, do të ketë ndryshime të mëdha nga Mancini në repartin i cili ka mbetur prapa, i cili përfundoi shpesh në tavolinën e fajtorit këtë sezon. “Tashmë vec është transferuar … Read More

GdS – Hernanes titullar: ja zgjedhjet e Mancinit.

18/03/2015, 11:12 |

La Gazzetta dello Sport parashikon zgjedhjet e Roberto Mancinit në prag të ndeshjes së nesërme kundër Wolfsburgut. “Përpara Carrizos, Ranocchia, Juan Jesus dhe Santon, dyshimi është në mes të D’Ambrosios dhe Campagnaros. Pastaj hyhet në vorbull. Nëse Kovacic shkon në … Read More

GdS – Formacioni i mundshëm: kthehen Kovacic dhe Poldi. Jashtë Santon?

14/03/2015, 12:35 |

Me shikimin e hedhur nga ndeshja që do të zhvillohet nesër mbrëma në ora 20:45 kundër Cesenas në Meazza, Roberto Mancini duhet të bëj zgjedhjet e tij për formacionin. Trajneri zikaltër shpreson ta rigjejë fitoren që mungon tani … Read More

GdS – Inter, film tashmë i parë. Mancini bën dy gabime.

13/03/2015, 10:31 |

“Një film tashmë i parë. Sepse ky Inter ose luan një ndeshje të madhe ose zhytet si një lëvozhg arre në Atlantik”. Kështu shkruan La Gazzetta dello Sport në edicionin e saj “online”. “Edhe në Wolfsburg zikaltërit zhvillojnë një pjesë … Read More

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Juan Jesus: “Kush nuk e ka qef presionin, te mos vije tek Interi. Icardi…”

09/02/2015, 0:11 |

Juan Jesus foli pas ndeshjes se fituar ndaj Palermos, dhe tha dicka qe dihej, por nuk eshte permendur shume. Ai foli per presionin qe kane lojtaret kur veshin bluzen e Interit.

Ja fjalet e Brazilianit: “Kjo … Read More