Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

julio-cesar

Julio Cesar mbyll karrieren, Maicon i shkruan: “Hej vella, faleminderit qe me ke bere…”

23/04/2018, 19:06 |

Te dy braziliane, nje nga Rio De Janeiro tjetri nga Rio Grande do Sul. Njeri ne porte, tjetri aty afer ne mbrojtje.

E ardhmja nje dite do t’i bashkonte te Interi, nje ekip qe ne historikun e saj ka pasur … Read More

Julio Cesar: “Ju tregoj Mourinhon, me quajti portier te Serie C! Por ai…”

19/04/2018, 13:08 |

Julio Cesar dhe Jose Mourinho, nje raport i perbere edhe nga fjale te forta.

Ish-portieri i skuadres se Tripletes, legjendari Julio Cesar, ne nje interviste per SportTV, ka treguar per nje perballje qe ka pasur me Jose Mourinhon gjate periudhes … Read More

Julio Cesar: “Do ju zbuloj nje sekret te kohes se Interit qe nuk e keni degjuar kurre me pare. Interi per mua…”

18/04/2018, 12:48 |

Te shtunen Julio Cesar do te luaje ndeshjen e tij te fundit dhe do i thote lamtumire futbollit pas nje Flamengo-Atletico Mineiro ne Maracana. 

“Eshte ndeshja e fundit. Po. Eshte e mrekullueshme. Por per mua mbaron nje cope e rendesishme … Read More

Inter, fjalet me te bukura per 110 vjetorin tend vijne nga Julio Cesar: “Klub i dashur, faleminderit…”

09/03/2018, 18:13 |

Eshte urimi i Julio Cesar mbase urimi me i bukur per Interin ne diten e 110 vjetorit te saj ku urimet nuk kane qene te pakta.

Ai ka mbrojtur porten e Interit per 7 sezone me radhe, 300 ndeshje ne … Read More

Klasifikimi – 10 portieret me te mire te shekullit te 21: Julio Cesar ne liste…

09/03/2018, 13:07 |

Revista e njohur britanike FourFourTwo ka propozuar ne sajtin e saj ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes nje klasifikim per 10 portieret me te mire te shekullit te 21. 

Kete liste e komandon Gigi Buffon, portieri i Juventusit, i cili … Read More

Julio Cesar: “Tek Interi per Adrianon. Cfare sherri me Mourinhon, njehere i thashe…”

21/02/2018, 15:10 |

Julio Cesar ne nje interviste rikthehet tek eksperienca e tij tek Interi dhe tek koha ku si tranjer ka pasur The Special One.

Ne 2005, Julio Cesar u largua nga Flamengo per te zbarkuar ne Europe. Etapa e pare ishte … Read More

#110Inter – Kapësi i ëndrrave

03/12/2017, 15:20 |

Është vetëm mesnatë, por euforia është tashmë në kupë të qiellit, dhe është pikërisht një nga ato netë të cilat nuk mund të të shpëtojnë pa u festuar. Julio duket i lodhur por e gjen fuqinë për te … Read More

Julio Cesar-Brazil, lamtumire e hidhur: “Eshte koha per ti lene vendin te tjereve. Te luash…”

13/07/2014, 13:27 |

Julio Cesar i thote lamtumire bluzes se kombetares se tij Brazilit, pas dy poshterimeve te fundit ne shtepi nga Gjermania dhe Hollanda.

Ja fjalet e tij: “Me shume mundesi eshte boterori im i fundit. Ne … Read More

Mes Julio Cesar dhe Fiorentines ngelet vetem detaji i fundit, por…

03/08/2013, 19:27 |

Afrohet me hapa te medhenj kthimi ne Itali i nje heroi te Tripletes zikalter. Julio Cesar po mbyll marreveshjen me Fiorentinen, pasi i ka shkuar shume afer kalimit tek Napoli ne javet e shkuara. Queens Park Rangers ka … Read More

Agj. Julio Cesar: “Jo tek Napoli, ja pse. E ardhmja…”

23/07/2013, 20:42 |

Tratativa per kalimin e Julio Cesar tek Napoli duket sikur ka deshtuar perfundimisht. Agjenti i ish portierit brazilian te Interit, Josias Cardoso, ka treguar disaa prapaskena mbi refuzimin qe klienti i tij i ka bere Napolit dhe gjithashtu … Read More

Fat te mbare per Julio Cesar dhe Maicon. Por boll me merzitje dhe boll me urrejtje!

16/07/2013, 0:44 |

Ja ku jane perseri. I kishim pershendetur vetem nje vit me pare dhe tani i gjejme si kundershtare. Julio Cesar dhe Maicon kthehen ne Serine A, por jo me fanellen e Interit. Kthehen njeri me te Napolit dhe … Read More

Di Marzio: “E kryer per Julio Cesar tek Napoli: Ja detajet!”

14/07/2013, 16:42 |

Kthehet ne Itali nje nga protagonistet me te medhenj te Interit te Tripletes.

Ashtu sic zbulon Gianluca Di Marzio ne faqet e webit te tij, Julio Cesar ka gjetur marveshjen me Napolin, dhe keshtu do te … Read More

Julio Cesar kthehet ne Itali. Arrihet marreveshja me Napolin

12/07/2013, 23:49 |

Julio Cesar kthehet ne Itali. Do te jete portieri i ri i Napolit. Tratativa eshte shbllokuar rreth nje ore me pare, ka patur hapa perpara shume te rendesishem dhe marreveshja eshte praktikisht e arritur. Ish numri nje zikalter … Read More

SKY – Julio Cesar tek Napoli: marreveshje me QPR, mungon

10/07/2013, 13:01 |

Xhiro e portiereve ne horizont. Roma do te prese deri neser mbasdite Morgan De Sanctis, ndryshe do te hidhet ne sulm per Stefano Soerrentino te Palermos. Gjithsesi, Napoli po merret me Julio Cesarin; marreveshja me QPR eshte, por … Read More