Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Juventus

Spalletti thumbon Juven: “Gjithmone kemi qene pro VAR, por dikush ka qene kunder deri dje…”

13/04/2018, 12:17 |

Ne Itali ka plasur lufta e trete boterore. 

Natyrisht nuk ka te beje me politiken, as me Trump e as me Putin, por me nje ndeshje futbolli.

Po, me nje ndeshje Championsi, ku luajti aq shume e dashura per mediat … Read More

VIDEO – Cfare nuk u pa nga Bernabeu: Lojtaret e Juves tentuan te prishin piken e penalltise, por…

12/04/2018, 16:03 |

Juventusi deshtoi dje ne darke ne Champions per te disatin vit radhazi. 

Tashme Tripleta per ta nuk eshte me nje enderr, por eshte kthyer ne nje makth sepse vit pas viti po pasojne zhgenjimet e njepasnjeshme ne Europe.

Por te … Read More

Bonolis: “Derbi eshte i paparashikueshem. Shikoni Ascolin dje sa probleme i hapi Real Madrid…”

04/04/2018, 14:49 |

Gjate nje transmetimit te RMC Sport ‘Maracana’, Paolo Bonolis, drejtues emisionesh teper i njohur ne Itali dhe tifoz zikalter ka folur edhe per derbin e Milanos qe do te luhet per pak ore duke folur per Interin por jo vetem.

Read More

Gazzetta – Inter, per Kwadwo Asamoah eshte ceshtje oresh! Po pritet vetem qe…

26/03/2018, 12:36 |

Si dy ministra teper te mire pa portofol, Walter Sabatini dhe Piero Ausilio kane filluar qe te ndertojne Interin e te ardhmes ne menyre konkrete, duke afruar prane klubit zikalter lojtare me kosto zero. 

Behet fjale per hollandezin e Lazios, … Read More

Bild sulmon Juventusin: “Krenohen me tituj te vjedhur dhe qe i takojne Interit. Nje turp teksa i shikon…”

22/03/2018, 23:32 |

Bild i ka kushtuar nje shkrim sot skuadres se Juventus qe vazhdon te quaje te sajet kampionatet e vjedhur qe gjykatat e te gjitha niveleve ja kane hequr atyre pikerisht per kete fakt!

“Ne fund te fundit, kujt i interesojne … Read More

Perseri Ronaldo: “Kur ishta tek Interi nuk kemi luajtur vetem kunder skuadrave, por kunder nje sistemi mafioz…”

21/03/2018, 21:12 |

Fenomeni rikthehet te flasi per periudhen perpara se te shperthente skandali i Calciopolit.

Dy jave me pas, Ronaldo rikthehet te flasi per Calciopolin.

Fenomenti i cili eshte i ftuar ne Melbourne per Real Madrid World Football Experience, ka perseritur te … Read More

Corriere – Juventusi mbi Schick, por Ferrero preferon Interin

17/05/2017, 10:45 |

Interi vazhdon te shtyje per Patrik Schick, gjithmone me nje sy hapur nga Juventusi qe po pret momentin e duhur per te nderhyre ne tratative.

“Ferrero eshte i orientuar te favorizoje klubin zikalter, qe eshte teper … Read More

Calciopoli, refuzimi i radhes per Juventusin: skudeto e 2006 i mbetet Interit!

23/11/2016, 12:14 |

Gjykata e Apelit te Romes, me nje vendim te publikuar ne 22 Nentor 2016, ka refuzuar kerkesen e Juventusit per te revokuar skudeton e fituar nga Interi ne sezonin 2005-2016.

Klubi bardhezi i kishte kerkuar Gjykates … Read More

Inter ka vendosur, goditja e madhe e veres do te jete sulmuesi i krahut. Berardi…

14/06/2016, 10:23 |

Ekziston pershtypja se Interi ka vendosur qe te beje nje investim te madh ne kete merkato dhe, pervec Toure, do te blihet nje sulmues krahu i mire. 

Ne oret e fundit, emri i Berardit po fiton … Read More

Rishikim Juventus-Inter – Dyshimi është tek rreshtimi: 4-3-3 apo 3-5-2? Kondo është, Palacio gjithashtu. Felipe Melo si Saë

28/02/2016, 9:49 |

Një fazë vendimtare për Interin në Torino, kundër një Juventusi të rikthyer në majë pas një fillimi i cili la për të dëshiruar. Zikaltërit e Roberto Mancinit, pas një periudhe negative, kanë gjetur përsëri suksesin kundër Sampdorias dhe … Read More

Rishikim Inter-Juventus – Shaqiri është në kërkim të shpengimit, Gnoukouri rrezikon Brozovic. Turnover për Allegrin

16/05/2015, 9:30 |

Derbi i Italisë është gjithmonë derbi i Italisë, edhe nëse Juventusi mendon për dicka krejtësisht tjetër ndërsa Interi për një vend që dërgon në fazën preliminare të Europa League. Në Meazza, në pasditen e vonë, zikaltërit dhe bardhezinjtë … Read More

Shaqiri: “Shpresoj që të jem lojtari i ndeshjes Inter-Juve. Ndeshjet e fundit në stol? Nuk janë një problem”

14/05/2015, 18:43 |

Dy ditë larg ndeshjes InterJuventus, “xhuxhi” zikaltër Xherdan Shaqiri ka folur për mikrofonët e Sky Sport. Këto janë fjalët e tij, pikërisht përpara ndeshjes që i pret zikaltërit të shtunën në “Meazza”: “Lojtari i ndeshjes kundër Juventusit? Shpresoj!Read More

Sky – Juventusi ka provuar per Shaqirin, por u dorezua perpara Interit. Paulinho-Inter po, por…

14/01/2015, 23:34 |

Luca Marchetti ka folur per SkySport 24 dhe ka treguar disa kuriozitete rreth merkatos zikalter.

“Juventusi e ka ndjekur Shaqirin prej shume kohesh dhe ne nje moment te caktuar ka provuar te beje nje sulm per … Read More

Republica: “Juventusi enderron Icardin per ne qershor. Tratativa…”

29/12/2014, 22:55 |

Vijne zera te pa degjuar me pare dhe shume te cuditshem nga Republica per sa i perket merkatos Italiane.

Sipas te perditshmes, ne fakt, Juventusi e cila ne kete moment po kerkon nje trekuartist per Allegrin … Read More