Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

JuventusInter

ALARM I KUQ – Rreziku i kartonave te verdhe: 5 lojtare rrezikojne ndeshjen me Juventusin

21/04/2018, 10:50 |

Interi rrezikon shume ne ndeshjen ndaj Chievos neser qe do te luhet ne Bentegodi ne oren 15:00. 

Zikalterit rrezikojne qe ndaj Juventusit te kene nje Brozovic-bis, ku kroati aq shume i nevojshem per Interin, mori nje karton te verdhe ndaj … Read More

Icardi: Inter po mendohet te ule denimin por eshte shume e veshtire. Edhe pse…

08/02/2017, 10:51 |

Interi ka vendosur qe te apeloje skualifikimin e Icardit dhe Perisic por gjithcka duket e komplikuar ne rastin e kapitenit te Interit.

Icardi: Inter po mendohet te ule denimin por eshte shume e veshtire. Edhe pse…Ne … Read More

Pioli ne telashe: pas Icardit dhe Perisic ndalet edhe Brozovic. Kroati…

08/02/2017, 10:43 |

Jo vetem Icardi dhe Perisic, ne pritje qe Interi te mare nje pergjigje per apelimin e bere dje, zikalterit kane humbur gjithashtu edhe Brozovic.

“Frakture per gishtin e katert per kroatin. Kushtet e mesfushorit te Interit … Read More

Perisic-Icardi: Interi eshte e xhindosur. Sot eshte bere apelimi i vendimeve dhe strategjia eshte…

07/02/2017, 17:10 |

Shprehja e fjaleve ‘te pavenda’ i ka kushtuar shume shtrenjte si kroatit dhe si argjentinasit, te cilet jane denuar respektivisht nga gjykata sportive me dy ndeshje pezullim.

Ata kishin nje shprese se arbitri dhe bashkepunetoret e … Read More

Notat e Juve-Inter – Medel nje gjigand, Candreva deshtim. Joao Mario nje mine e pa shperthyer…

06/02/2017, 12:10 |

Inter humbet 1-0 ne shtepine e Juventusit, por ishte nje ndeshje me shume polemika dhe nje humbje e pamerituar per zikalterit e Piolit.

Nderkohe, keto jane notat e ndeshjes:

HANDANOVIC 7 – Menjehere … Read More

Moviola – Juventus-Inter: Rizzoli shikon vetem bardhezi. Mungojne 3 penallti per zikalterit!

06/02/2017, 10:44 |

Federata kishte vendosur Rizzolin si arbiter kryesor te Juventus-Inter.

Po, po te njejtin arbiter si finalja e Kupes se Botes, por ai qe u pa ne fushe ne Juventus Stadium dukej si vellai binjak i Rizzolit … Read More

Gazzetta – Medel do te markoje Dybala dhe Brozovic trekuartist: ja zgjidhjet e mundshme te Piolit!

04/02/2017, 14:11 |

Stefano Pioli vazhdon te reflektoje mbi Interin qe do te hedhe ne fushe neser per tu perballur me Juventusin ne Torino.

“Dy jane mundesite per tranjerin ne mesin e fushes qe po vlersohen nga Pioli: Gagliardini-Kondogbia … Read More

Juventus-Inter: do te jete ‘ndeshja e botes’. 644 milione spektatore: mundet edhe Superbowl!

04/02/2017, 12:39 |

Me shume se ne Itali, ndeshja e neserme ndermjet Juventusit dhe Interit mund te quhet pa frike ‘ndeshja e botes’.

Eventi do te transmetohet ne 197 vende te botes ku ne 86 prej tyre ne menyre … Read More

Drejt Juventusit: Inter solide dhe fizike, por jo e friksuar. Ideja e Piolit eshte ajo e…

04/02/2017, 11:56 |

Interi po punon prej tre ditesh per te gjetur strategjine e duhur per te luajtur sa me mire ne Torino dhe per te mare rezultat atje.

Ne oret e fundit, Pioli, duket qe po mendon per … Read More

Juventus-Inter, event planetar: 643 milione persona do e shohin, do te transmetohet ne 197 shtete!

03/02/2017, 16:03 |

Juventus-Inter konfirmohet edhe nje here si nje nga eventet me te rendesishem te futbollit boteror.

Ndeshja qe do te luhet te dielen, ne fakt do te shihet nga 643.165.000 spektatore. Kjo ndeshje, shume e pritur nga … Read More

Drejt Juventus-Inter: Pioli po punon me mbrojtjen me 4. Ansaldi mbetet favorit?

03/02/2017, 10:43 |

Inter po punon ne prag te ndeshjes se madhe te se dieles kunder Juventusit.

Pioli, dje ka testuar D’Ambrosio, Medel, Miranda dhe Ansaldi nga minuta e pare me argjentinasin favorit per ta nisur nga minuta e … Read More

Ivan Perisic provon te beje Eto’o-ne e Tripletes. Te dielen kunder Juventusit…

02/02/2017, 16:32 |

Ivan Persic eshte me siguri nje faktor teper i rendesishem i ketij Interi ose me sakte nje nder me te rendesishmit.

Ivan i fundit te ndeshjes me Lazios ishte nje version i Samuel Eto’o. Si kamerunezi … Read More

Gazzetta – Juve-Inter, Nagatomo ose Santon per Ansaldin. Murillo per Miranda, dyshim Joao-Brozo!

02/02/2017, 14:34 |

Vetem tre dite larg nga supersfida e Juventus Stadium ndermjet Juventusit dhe Interit, mbrojtesi i krahut eshte dyshimi me i madh per Stefano Piolin.

Cristian Ansaldi, ne fakt mund te paguaje periudhen e tij negative me … Read More

Sky – Gagliardini do te jete titullar, pas Icardit nje ndermjet Brozovic ose Joao Mario!

01/02/2017, 17:56 |

Pas renies ndaj Lazios, Interi eshte rikthyer sot ne fushe ne Appiano Gentile fizikisht por edhe menderisht gati per te pergatitur ndeshjen e te dieles ndaj Juventusit.

Ne lidhje direkte nga Appiano Gentile pre Sky Sport … Read More