Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

JuventusInter

Moratti: “Mendime interesante nese fitojme ne Torino. Mancini-De Boer nje pastice. E di qe Suning…”

31/01/2017, 18:11 |

Presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka dhene nje interviste te gjate per ‘Il Giorno’ ne Milano, ku ka folur per shume tema: nga Juventus-Inter, e deri tek Pioli dhe Mancini e De Boer. Per forcen e Suning … Read More

Inter-Pescara: Pioli ka bere llogarite. Dy balotazhe dhe dy ‘te medhenj’ ne stol ndaj Pescaras…

25/01/2017, 13:05 |

Pas nje dite pushim te dhene nga Pioli, sot Interi do te rinise pergatitjen ne prag te ndeshjes kunder Pescares.

Te shtunen ne darke nuk do te luaje dot Ansaldi, por ish tranjeri i Lazios … Read More

Interin e pret nje jave zjarri: me 31 ndaj Lazios e me pas e ka radhen Juventus. Nderkohe…

23/01/2017, 16:12 |

E teta fitore radhazi, e gjashta ne kampionat: kjo gje ka bere qe ecuria e skuadres se Piolit te jete nje nga me te mirat e viteve te fundit tek zikalterit.

Por nese tani kundershtaret kane … Read More

NOTAT: Kondogbia shpeton, D’Ambrosio pa sens. Melo, shume ngadale. Miranda mekat…

28/02/2016, 23:35 |

Juventus 2-0 Inter, notat e ndeshjes.

Handanovic 6,5: Tek golat nuk mund te bej asgje, i vemendshem per pjesen tjeter.

Murillo 5,5: Minutat e para jo mire. Por rritet me vazhdimin e ndeshjes.

Sky – Mancini ndryshon gjithcka dhe mesfusha do te rreshtohet…

26/02/2016, 16:07 |

Prova formaconi ne prag te Juventusit ne shtepine Inter per Roberto Mancinin.

Sic tregohet nga Massimiliano Nebuloni, heqja e skualifikimit per Kondogbia ne ndeshjen ndaj Juves ka shtyre Mancinin te ndryshoje modul loje: “Deri dje Mancini … Read More

Kondogbia do te jete ne Torino ndaj Juves: Eshte pranuar ankimimi i Interit per denimin e tij…

25/02/2016, 18:01 |

Eshte pranuar pak momente me pare kerkesa e klubit zikalter per Kondogbian duke ju ulur keshtu denimi ne 1 ndeshje. Francezi eshte i disponueshem per tu grumbulluar me skuadren per ndeshjen e se dieles mbrema kunder Juventusit.

Read More

Kunder Juves do te jete perseri Eder-Icardi, Biabany parakalon Ljajic ne te majten…

24/02/2016, 0:09 |

Ne pritje te golit te pare te Eder, Mancini nuk shqetesohet per mungesen e golit te Italo-Brazilianit dhe do te besoje serisht tek ai per ndeshjen kunder Juventusit.

Sipas asaj qe tregon Premium Sport, tekniku … Read More

Juan: “Tani eshte radha ime te flas. Chiellini ky shembull i keq! Faleminderit: Une me shume…”

16/01/2015, 21:56 |

Tashme Gjykata Sportive e Apelit Kombetar te Italise ka konfirmuar skualifikimin me 3 ndeshje te Juan Jesus per shkak te episodit me Chiellinin ne ndeshjen ndaj Juventusit ne 6 Janarin e kaluar.

Mbrojtesi zikalter, ka shkruar … Read More

Denimi i Juan Jesus me 3 ndeshje: Te premten, Interi do te…

12/01/2015, 18:12 |

Ashtu sic eshte komunikuar javen qe kaloi, Interi ka apeluar vendimin kunder skualifikimit qe ju dha Juan Jesus nga gjykata sportive pasi u mor parasysh prova televizive ne rastin e brrylit ndaj Chielinit.

Vendimin e gjykates … Read More

Notat – Kjo ishte prova, Mancini i ka nderruar fytyren skuadres. Imapkt Poldi, 2 qendroret horror!

07/01/2015, 0:27 |

‘Interi ndalon Juventusin’, ‘Interi tremb Juventusin’ apo ‘Interi per pak nuk mund Juventusin’, quajeni si te doni. Sot Interi ne pjesen e dyte shkelqeu dhe per pak nuk fitoi ndeshjen! Tifozet duken te kenaqur por Mancini jo dhe … Read More