Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

kondogbia

Gazzetta – Valencia ka vendosur te bleje Kondogbia, por Interi per Cancelon…

15/03/2018, 12:23 |

Valencia duket e bindur te paguaje parate qe parashikon e drejta e blerjes per francezin Kondogbia.

E ardhmja e tij duket se eshte ende e lidhur me Valencian. Te bindur nga paraqitjet e tij, klubi spanjoll duket se ka vendosur … Read More

Kondogbia, takim koke me koke me Valencian. Te shtunen qe kaloi u vendos qe…

14/03/2018, 15:45 |

Askush nuk do ta kishte menduar ne vere kur Kondogbia kaloi tek Valencia se francezi do te behej nje nga lojtaret me te rendesishem te klubit valencian dhe do te shkelqente kaq shume ne Spanje. 

Por ja qe ndodhi, dhe … Read More

Kondogbia: “Eksperienca tek Interi nuk ishte nje deshtim, por nuk jam Neymar. Njerezit tek Interi mendonin…”

13/03/2018, 15:42 |

Mesfushori francez ne pronesi te Interit eshte rikthyer te flase per eksperiencen e tij ne Milano.

I ardhur nga Monaco tek Interi ne veren e 2015, Geoffrey Kondogbia ka perjetuar dy sezone teper te veshtira ne Itali perpara se te … Read More

VIDEO – Dy assist te tjere nga Kondogbia sot ndaj Sevilla. Njeri me i bukur se tjetri…

10/03/2018, 19:36 |

Ne Spanje, ai qe vazhdon te shkelqeje eshte futbollisti ne pronesi te Interit, francezi Geoffrey Kondogbia qe dhuroi nje paraqitje tjeter spektakolare me bluzen e Valencias.

Valencia ka fituar transferte ndaj Sevilla me rezultatin 0-2 nje ndeshje qe ne leter dukej shume … Read More

EKSKLUZIVE – Kondogbia, lamtumire Inter: Valencia do e bleje per ta shitur!

09/03/2018, 12:02 |

Geoffrey Kondogbia po largohet gjithmone e me shume nga Interi.

Eksperienca me shume se pozitive ne Spanje ne radhet e Valencias, i ka ndryshuar karrieren lojtarit francez pas nje momenti te veshtire tek skuadra zikalter ku pothuajse nuk gjeti asnjehere vazhdueshmeri dhe … Read More

Kondogbia: “Jane thene gjera te paverteta per mua. Inter? Ajo qe di per momentin…”

08/03/2018, 18:06 |

Geoffrey Kondogbia nga nje lojtar i padeshiruar nga tifozet e Interit, ne harkun e disa muajve u kthye ne idhullin e tifozeve te Valencias dhe gjithcka fale paraqitjeve te tij te mrekullueshme ne fushe.

Francezi ka folur sot per te … Read More

Inter, gjithcka e mbyllur per blerjen e Cancelo. 35 milione euro per Valencian. Zyrtarizimi shume shpejt?

01/03/2018, 17:19 |

Nuk do te kishte nje Interist jo te gezuar ne rast se klubi do te vendoste te blinte portugezin qe ka shkelqyer ne krahun e djathte te mbrojtjes.

Pikerisht per kete ceshtje, mediat ne Spanje kane shkruar sot se … Read More

VIDEO – Super gol ndaj Bilbaos, Geoffrey Kondogbia vazhdon te shkelqeje me Valencian

28/02/2018, 22:56 |

Geoffrey Kondogbia duket sikur ka rilindur edhe nje here nga e para qe prej transferimit ne Spanje ku jo vetem po shkelqen me performancat e tij te larta por edhe me golat e rendesishem qe ka shenuar qe shpesh here … Read More

Gazzetta – Cancelo, zyrtarizim dhe stervitje. Numri i bluzes? Ose 2 ose 7…

22/08/2017, 10:26 |

Sot, ose me sakte, perpara drekes, Interi pritet qe te zyrtarizoje perfundimisht blerjen e Joao Cancelos.

Dje u zhvilluan vizitat mjekesore per ish-lojtarin e Valencias. “Zyrtarizimi eshte shtyre me disa ore per shkak se dje jane … Read More

Valencia te sigurte: Murillo firmos gjate javes! Optimizem per Kondogbia

14/08/2017, 22:32 |

Pavaresisht fjaleve te Luciano Spalletit pas ndeshjes me Betis, ku tekniku ka bllokuar largimin e tij duke pare mungesen e elementeve ne mbrojtje, ne shtepine e Valencias jane te sigurt qe transferimi i Jeison Murillo ne Gadishullin Iberik … Read More

Kondogbia, Gagliardini dhe Joao Mario: Interi provon qe te riniset nga ata. Pioli…

19/04/2017, 11:35 |

Ndeshja e mire e Joao Marios ne derby, mund te ndihmoje Piolin qe te rregulloje dicka ne kete fund sezonin duke pare pozicionin delikat te skuadres dhe teknikut italian do i duhet te nderthure punen e Gagliardinit me … Read More

Gazzetta dello Sport – Kondo-Kessie, nuk ka duel! Fiton francezi: statistikat

13/03/2017, 16:18 |

“Nuk e nderroj Kessien me Kondogbian”.

Pas ndeshjes se djeshme, deklaratat e Gasperinit para ndeshjes 7-1 mes Interit dhe Atalantas kane mbetur vetem fjale.

Perballja mes dy mesfushoreve ka qene e pameshirme tregon Gazzetta … Read More

Inter: cfare sinjali per kampionatin. Skuadra zikalter me tre korigjime do te jete pretendente kryesore!

13/03/2017, 13:31 |

Interi shkaterron Atalanten 7-1 dhe ngjit edhe disa shkalle ne klasifikim ne pritje te ndeshjes Lazio-Torino, por ajo qe ndodhi dje ishte e mrekullueshme: zikalterit dhane nje sinjal te qarte se ne sezonin e ardhshem do te jene … Read More

Brozovic, Miranda dhe Joao Mario: Interi do te provoje te ringrihet me ta. Ndaj Romes…

28/02/2017, 12:20 |

Interi shikon nga e ardhmja dhe deshiron ta shikoje goten gjysem plot.

Duke pare kohen ne dispozicion, dhe paraqitjen ndaj Romes, tre nga lojtaret zikalter qe luajten ne ndeshjet e ardhshme vetem mund te permiresohen sepse … Read More