Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Konference per shtyp

Spalletti: “Sassuolo? Nje gjysme-finale, te fitojme per finalen! Skriniar nje lider. Vitin e kaluar…”

11/05/2018, 23:43 |

Mendja eshte tek takimi me Lazion ne Olimpico qe do te vendos per Champions, por neser Interi duhet te mposht Sassuolon per te arritur deri aty, ndoshta edhe me goleade. Per kete dhe te tjera flet Luciano Spalletti ne konference … Read More

Spalletti: “Tre fitore dhe do te jemi ne Champions. Santon? Nuk ka faje. E ardhmja ime…”

05/05/2018, 16:32 |

Ne Suning Training Centre rikthehet tradita per konferencen per shtyp para ndeshjes se kampionatit, kete here kunder Udineses. Keto jane fjalet e mister Spallettit:

Si do te riniseni pasi shkuat afer permbysjes me Juven dhe duke qene larg objektivit? “Eshte … Read More

Spalletti: “Duhet t’i zgjidhim problemet tani. Vecino mund te luaj nga fillimi. Jemi me te ekuilibruar dhe…”

21/04/2018, 21:23 |

Lufta per nje pozite ne Champions do te vazhdoj neser pasdite ne Bentegodi te Veronas, ku zikalterit do te jene mysafire te Chievos me nje objektiv te vetem: fitoren.

Per kete ndeshje ka folur sot Luciano Spalletti ne konference per … Read More

Spalletti: “Varet gjithcka nga ne. Do te themi fjalen tone ne Europe”

13/04/2018, 22:27 |

Ne prag te transfertes se Bergamos kunder Atalantas, ashtu si zakonisht, Luciano Spalletti i eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve gjate konferences per shtyp ne Suning Training Centre. Keto jane fjalet e tij:

Eshte nje nga mundesite e fundit per te kaluara … Read More

Drejt Milan-Inter, te marten Spalletti ne konference per shtyp

02/04/2018, 14:34 |

Derby della Madoninna po afron.

Te merkuren Inter dhe Milan do te perballen ne San Siro ne ndeshjen e vlefshme per kampionat. Ndeshja do te duhej te luhej 1 muaj me pare por u shty ne kete date per shkak … Read More

LIVE – Konferenca per shtyp e Luciano Spallettit ne prag te derbyt te Milanos

03/03/2018, 13:22 |

Luciano Spalletti flet perpara derbyt: sic eshte tradite tashme, nje dite perpara ndeshjeve, tranjeri i Interit del perpara gazetareve dhe u pergjigjet pyetjeve te tyre ne sallen e konfrencave ne Appiano Gentile.

Interi do te perballet me Milanin neser ne … Read More

Gabigol: “Interi zgjedhja ime e pare, kam zgjedhur skuadren me te mire italiane. Mezi po pres te debutoj. Ketu…”

22/09/2016, 19:04 |

Eshte nje ngjarje speciale dhe e rendesishme ajo qe eshte mbajtur sot ne Pirelli Auditorium me rastin e prezentimit te Gabriel Barbosa i njohur si Gabigol. Ishin gazetaret dhe tifozet ata qe mbushen sallen ne fillim, per t’u ndjekur pastaj nga arritja e … Read More

De Boer: “Respekt per Juven, por nuk i frikesohemi. Mund t’i mposhtim. Ndeshja me Hapoel? Neser nje histori tjeter. Gabigol…”

17/09/2016, 16:46 |

Eshte ndeshja e pare e madhe per Frank De Boer prej kur eshte ne udheheqjen e Interit. Eshte koha per Derby d’Italia dhe holandezi i pergjigjet gazetarve ne konference per shtyp:

Ausilio ka pergenjeshtruar kategorikisht opsionin e shkarkimit. … Read More

De Boer: “Duam t’i fitojme te gjitha ndeshjet si vendas, por respektojme Hapoelin. Juve? Do te mendojme pastaj”

14/09/2016, 17:14 |

Interi luan neser ndeshjen e pare ne Europa League per sezonin e ri dhe ne sallen e konferences per shtyp, pervec Icardit, padyshim eshte edhe trajneri holandez Frank De Boer. Keto jane fjalet e tij:

Sa … Read More

Icardi: “Shume lider te Interi. Ndjehem mire me 4-2-3-1. Argjentina, une jam gati por vendos trajneri”

14/09/2016, 16:45 |

Perkrah Frank De Boer per konferencen per shtyp para ndeshjes se neserme te Europa League, eshte edhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi, qe vjen nga nje dopiete vendimtare te dielen e kaluar kunder Pescaras. Keto jane pergjigjjet e tij … Read More

De Boer: “Kam besim per neser. Joao Mario dhe Sissoko mund te kompletojne skuadren. Ranocchia dhe Brozovic…”

20/08/2016, 17:06 |

Eshte konferenca e pare per Frank De Boer para nje ndeshje zyrtare, ate kunder Chievos. Trajneri holandez flet per punen qe kane zhvilluar lojtaret deri me sot, ndeshjen e neserme dhe natyrisht, merkaton. Me poshte te gjitha fjalet e … Read More

Mancini: “Jam i qete dhe i motivuar, kam folur me klubin. Banega dhe Brozovic te rendesishem, te shohim nese vjen…”

31/07/2016, 2:19 |

Duke folur ne konference per shtyp pas ndeshjes, Roberto Mancini ka analizuar ndeshjen kunder Bayern Munich. Per teknikun nuk kane munguar as pyetjet per te ardhmen e tij dhe merkaton:

“Eshte e veshtire te luash 3 ndeshje brenda … Read More

Mancini: “Duam te bejme me mire se vitin e kaluar, rinovimi im nuk eshte i rendesishem. Icardi, Jesus dhe Joao Mario…”

13/07/2016, 21:13 |

Eshte konferenca e pare per shtyp e Roberto Mancinit qe nga salla per shtyp e qendres sportive ne Brunico ka prekur tema te ndryshme. Keto jane fjalet e teknikut italian:

Permbledhja e pare e pregaditjeve? “Te … Read More

Mancini: “Vendi i trete? Jemi ne loje. Telles? Flasim ne fund te sezonit. Mou? Moratti mund te…”

19/02/2016, 14:17 |

Roberto Mancini ka folur sot per mediat ne konferencen per shtyp perpara ndeshjes me Sampdorian.

Kjo eshte intervista e plote e tranjerit te Interit:

Si ka shkuar terheqja ne Appiano? Si e … Read More