Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

konference

Spalletti: “Ja shume premtimet e pambajtura te klubit. Cancelo dhe Rafinha per momentin te pamundur…”

24/05/2018, 18:33 |

Eshte konferenca e fundit te sezonit ne Suning Training Centre per Luciano Spallettin qe flet per te bere nje permbledhje te ketij sezoni dhe i pergjigjet pyetjeve te gazetareve. Keto jane fjalet e tij:

“Dua te falenderoj te gjithe shoqerine … Read More

Spalletti: “Meritojme te luajme kete ndeshje, askush nuk deshiron te largohet. Dua nje Inter agresiv qe…”

19/05/2018, 23:46 |

Eshte konferenca e fundit ajo e Luciano Spallettit qe sot ka folur ne Appiano Gentile para ndeshjes me Lazion. Keto jane fjalet e tij:

Keni thene qe besoni 100% per kualifikimin ne Champions. Ku lind kjo bindje? “Nga fakti qe … Read More

Spalletti: “Sassuolo? Nje gjysme-finale, te fitojme per finalen! Skriniar nje lider. Vitin e kaluar…”

11/05/2018, 23:43 |

Mendja eshte tek takimi me Lazion ne Olimpico qe do te vendos per Champions, por neser Interi duhet te mposht Sassuolon per te arritur deri aty, ndoshta edhe me goleade. Per kete dhe te tjera flet Luciano Spalletti ne konference … Read More

Spalletti: “Juve e zemeruar? Inter i eger! Te fitojme per veten tone. Neser nuk duhet te fshihemi…”

27/04/2018, 17:54 |

Neser bota e apasionuar pas futbollit do te kete rasin te shoh nje klasike futbollit mes Inter dhe Juventus. Ndeshje e rendesishme per te dy ekipet. Pas Allegrit, eshte radha e Spalletit te analizoj ndeshjen e neserme. Keto jane fjalet … Read More

Spalletti: “Tani vetem fitoret kane rendesi. Pak gola te shenuar? Edhe pak te pesuar. Roma dhe Brozovic…”

16/04/2018, 18:34 |

Interi eshte ne kerkim te tre pikeve dhe golit te humbur, pas tre transfertave zhgenjyese. Nese ne Meazza duhet mposhtur Cagliari per te mos humbur hapin per kater vendet e para. Luciano Spalletti sot ka qene ne konference per shtyp … Read More

Spalletti: “Derby vlen me shume se nje sezon, duhet te jemi te keqinj. Icardi super gati. Karamoh…”

03/03/2018, 22:09 |

Vigjilje ndeshje jo si gjithe te tjerat ne shtepine zikalter: te dielen ne darke eshte derby, e qe shikohet nga te gjithe si pika e ktheses se sezonit.

Per kete por edhe te tjera, Luciano Spalleti ka folur sot ne … Read More

LIVE – Konferenca per shtyp e Luciano Spallettit ne prag te derbyt te Milanos

03/03/2018, 13:22 |

Luciano Spalletti flet perpara derbyt: sic eshte tradite tashme, nje dite perpara ndeshjeve, tranjeri i Interit del perpara gazetareve dhe u pergjigjet pyetjeve te tyre ne sallen e konfrencave ne Appiano Gentile.

Interi do te perballet me Milanin neser ne … Read More

Pioli: “Duhet te reagojme dhe te bejme sa me shume pike. Merkato? Eshte akoma heret. Medel…”

26/11/2016, 20:24 |

Trajneri i Interit, Stefano Pioli ka folur sot ne konference per shtyp para ndeshjes qe do te luhet te henen me Fiorentinen. Duke iu pergjigjur pyetjeve te gazetareve ai ka thene:

Sa jeni i zemeruar per … Read More

Mancini: “Banega i forte, nuk e di nese eshte akoma i Interit. Kater ekipe me te forta se ne. Simeone dhe Ranieri…”

30/04/2016, 16:13 |

Kane mbetur edhe tre ndeshje nga fundi i kampionatit, kampionat i cili duket se nuk ka edhe shume per te dhene per Interin. Eshte koha per Lazio-Inter dhe Roberto Mancini flet ne konference per shtyp para ndeshjes se … Read More

Mancini: “Perisic qendron dhe Eder do te jete decisiv. Icardi do te permiresohet akoma, Kondogbia…”

19/04/2016, 13:35 |

Java e 34-te ne Serie A dhe Interi i Mancinit udheton drejt ‘Luigi Ferraris’ per te luajtur kunder Genoas.

Nje ndeshje e rendesishme per zikalterit qe nuk kane asgje per te humbur dhe vetem fitorja mund … Read More

Mancini: “Tani kemi pika kyce, parametrat zero jane zgjidhje te mire. Moviola, Thohir dhe Manaj…”

15/04/2016, 15:15 |

Roberto Mancini flet ne konference per shtyp para ndeshjes Inter-Napoli. Keto jane fjalet e tij:

Ne kete moment keni me shume shprese per vendin e trete apo keqardhje per humbjen ndaj Torinos? “Besoj qe mundesite nuk jane te shumta por me 18 … Read More

Mancini: “Duhet te provojme t’i fitojme te gjitha ndeshjet. Eder nuk diskutohet. Palacio, Ibra dhe Toure…”

02/04/2016, 14:51 |

Roberto Mancini ne konference per shtyp para Inter-Torinonje prej tete finaleve per skuadren e tij. Pas pushimit te ndeshjeve te kombetareve vjen koha per Serie A dhe javen e 31-te. Keto jane fjalet e teknikut italian:

E sheh skuadren te pjekur?Read More

Mancini: “Duhet te japim me te miren, Icardi qendron. Telles? Te shohim. Soriano, Erkin, Ibra…”

11/03/2016, 16:19 |

Interi i Roberto Mancini kerkon t’i jap vazhdimesi rezultateve te mira ne paraqitjet e fundit. Kete jave ka perballe Bolognen e Donadonit para se te luaj me Romen ne Olimpico. Keto jane fjalet e teknikut zikalter ne konference … Read More

Mancini: “Mund te arrijme Romen. Rinovimi? Kam akoma 1 vite kontrate. Kondo eshte i disponueshem. Ausilio…

05/03/2016, 16:31 |

Nje gare jashtzakonisht e rendesishme ajo qe do te luhet neser kunder Palermos ne Giuseppe Meazza per Interin e Roberto Mancinit, ku do te kuptohet nese periudha negative tashme eshte vetem nje kujtim i keq pas 120 minutave … Read More