Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

kovacic

Agjenti i Kovacic mbyll dyert per Liverpool: “Nuk largohet nga Inter! Mancini…”

28/03/2015, 16:13 |

Kjo qe vjen nga Kroacia eshte nje bombe e destinuar te shperthej ne Appiano Gentile. Te ashpra fjalet e agjentit te Mateo Kovacic per ‘Vecernji List’ te cilat pervec se mohojne cdo kontakt me Liverpool, sulmojne Roberto Mancinin.

Read More

Doktori i kombetares se Kroacise: “Kovacic, problem me ligamentin e gjurit. Ndjen dhimbje”

26/03/2015, 23:54 |

Vijne te reja sa i perket gjendjes fizike te Mateo Kovacic sa i perket problemit ne gju qe ka pesuar me kombetaren kroate, te reja qe i zbulon doktori Boris Nemec:

“E kame pare Kovacic. Ka nje lendim … Read More

SKY – Icardi, eshte vullneti per te mos e shitur. Kovacic pelqehet ne Gjermani. Guarin dhe Handa…

24/03/2015, 21:56 |

Gianluca Di Marzio per SkySport24 ka folur per merkaton zikalter. Keto jane fjalet e gazetarit:

ICARDI – Mos largimi do te ishte ideal per Interin. Lojtari megjithate akoma nuk ka rinovuar kontraten, pavaresisht marreveshjes. … Read More

Corriere dello Sport – Barca pas Kovacic: Ausilio kerkon 40 milion

20/03/2015, 11:20 |

Jo vetem merkato ne hyrje.

Sic raporton sot Corriere dello Sport, ne udhetimin katalan, Piero Ausilio ka darkuar ne restaurantin ‘Nuba de la Cuidad Condal’ me drejtorin sportiv te Barcelones Ariedo Braida.

“Ne menu ishte edhe emri … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

Gazzetta – EuropaLeague, Interi pa Shaq? Nuk eshte e thene. Por zevendesuesi i tij deshtoi serisht…

16/03/2015, 21:57 |

“Operacioni ‘remuntada’ per Interin ka nisur me kemben e gabuar. Dhe me nje kofshe te majte te lenduar, e kemi fjalen per ate te Xherdan Shaqirit”, shkruan Gazzetta dello Sport.

Te enjten Interit do i duhet … Read More

GdS – Formacioni i mundshëm: kthehen Kovacic dhe Poldi. Jashtë Santon?

14/03/2015, 12:35 |

Me shikimin e hedhur nga ndeshja që do të zhvillohet nesër mbrëma në ora 20:45 kundër Cesenas në Meazza, Roberto Mancini duhet të bëj zgjedhjet e tij për formacionin. Trajneri zikaltër shpreson ta rigjejë fitoren që mungon tani … Read More

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Gazzetta dello Sport – Formacioni i mundshem: Guarin e Santon mund te pushojne…

27/02/2015, 19:45 |

Me kalimin ne 1/8 e finales se Europa League, Inter zhvendos vemendjen ne kampionat.

Sfida kunder Fiorentines eshte afer dhe Mancini qe tani po mendon per 11-shen titullare per ta vendosur ne fushe kunder ekipit te Montellas. Sic … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Mancini në konferencë: “Vidic dhe Mateo mirë. Icardi si Tevez? Do të mund të luanin bashkë”.

24/02/2015, 10:40 |

U ndal pak frymëmarrja, por fitorja erdhi. Interi merr tri pikë të rëndësishmë në një stadium ku kishte kohë që nuk kishte fituar. Në Cagliari zikaltërit fituan falë golave të Mateo Kovacic dhe Mauro Icardi, njerëzit që përfaqësojnë … Read More

Santon: “Po kthehem në top formë. Djaloshi, tani është baba”.

21/02/2015, 22:36 |

Intervista e Davide Santon për Sky. Lojtari zikaltër, i rikthyer në “bazë” pas eksperincës në Newcastle, shpjegon evolucionin e tij jo vetëm në nivelin e futbollit.

“Jam mirë, po rekuperohem pas shumë muajve jashtë fushës për shkak të lëndimeve por … Read More

Javier Zanetti: “I nevrikosur me Osvaldon, por jo aq sa është ai me vetveten”.

21/02/2015, 15:22 |

Javier Zanetti, ish-kapiteni dhe tani zëvendës presidenti i Interit, dha një deklaratë për mikrofonët e La Gazzetta dello Sport. Shumë tema u prekën, duke filluar me jetën e tij si drejtues, por që , nuk e ka humbur … Read More

Rishikim Celtic-Inter, Mancini mendon për 4-3-2-1 me Shaqiri-Kovacic pas Icardi. Titullar edhe Kuzmanovic dhe Dodo?

19/02/2015, 10:59 |

Të gjashtëmbëdhjetat e Europa League, tani fillon puna serioze. Pas një periudhe me pritje të mëdha (por munguan rezultatet), tani Inter e ka kuptuar që nuk do të ketë më shaka. Fitimi i këtij trofeu që kohë më parë … Read More