Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

lavezzi

TMW – Lavezzi ne Janar? Mund te behet. Ndersa per Jovetic…

02/12/2014, 14:54 |

“Manchester City i thote jo tentativave per Stevan Jovetic, objektiv i merkatos se Interit por edhe te disa skuadrave spanjolle. Klubi anglez ka ndermend te mbaje ish lojtarin e Fiorentines te pakten deri ne fund te sezonit”.

Blanc hedh uje mbi zjarr: “Mes Inter dhe PSG nuk ka asgje per Lavezzin”

30/08/2014, 15:27 |

Gjate konferences per shtyp per ndeshjen kunder Saint-Etienne, Laurent Blanc ka leshuar nje deklarate te rendesishme ne lidhje me negociatat e supozuara mes Inter dhe PSg per Ezequeil Lavezzi, duke deklaruar:

“Mes dy klubeve nuk ka … Read More

SKY – Alvarez iken, Mazzarri deshiron nje blerje te fundit: ja cfare ka kerkuar…

29/08/2014, 17:42 |

Largimi i Alvarez ka lene nje boshllek ne sulmin zikalter. Ne fakt, argjentinasi kosiderohej nga Mazzarri nje xhoker qe mund te perdorej edhe si sulmues i dyte.

Tani, Mazzarri ika kerkuar shoqerise nje sforco te fundit … Read More

Al-Khelaifi: “Lavezzi largohet? Askush nuk do te largohet nga PSG”

28/08/2014, 23:18 |

Duke folur per mikrofonat e Sportmediaset ne vixhilje te shortit te Champions League, presidenti i PSG, Nasser Al-Khelaifi, qe mbyll deren per nje largim te mundshem te Lavezzit:

“Nuk ka lojtar qe do te largohen. Te … Read More

Gazzetta – Mangesite jane mbushur. Lavezzi nese largohet Guarin…

26/08/2014, 13:54 |

“Mangesite ne ekip jane mbushur me ardhjet – ne menyre kronologjike – Vidic, Dodo, M’Vila, Osvaldo dhe Medel. Qershia mbi torte (Lavezzi mbi te gjithe) eshte i lidhur me shitjen e te pakten njerit mes Guarin dhe Alvarez.” … Read More

Heret ose vone, ndonjehere lojtaret rikthehen. Idea e cmendur Lavezzi per Interin, por fillimisht duhen shitje…

24/08/2014, 13:58 |

Ezequiel Lavezzi dhe Inter gjithmone jane pelqyer. Zikalterit kthehen perkohesisht qe te testojne terrenin per Pochon, por ne fund per arsye te ndryshme Inter eshte detyruar te heq dore.

Sot Gazzetta dello Sport ne editorialin ngrit … Read More

Lavezzi, Biabiany, Cerci, Hernandez: ET pergadite nje zhurme ne fund te merkatos? Mundesite e sulmuesit te katert…

15/08/2014, 23:20 |

Merkato e kompletuar ajo e Inter me nje drejtor sportiv qe ne nje pluhur te madh ka qene ne gjendje te garantoj sasi dhe kualitet tekinukut Walter Mazzarri, qe tani ka nje ekip ndjeshem te rinovuar ne krahasim … Read More

Ne France: Lavezzi mund te largohet. Eshte duel Inter-Galatasaray

17/04/2014, 14:13 |

Inter ne janar ishte afer Ezequiel Lavezzi. Lojtari i PSG, ne rast se do te transferohet Hazard ose Reus ne fund te sezonit, mund te largohet nga PSG. Portali Les Transferts raporton qe mbi argjentinasin eshte i interesuar … Read More

SKY – Lavezzi tek Inter, eshte e komplikuar. Napoli ka provuar. Nese Thohir…

26/12/2013, 15:29 |

Duhet thene se shpresat per te pare Lavezzin me fanellen e Interit ne janar jane te pakta. Sipas asaj qe raporton Sky Sport 24, shoqeria zikalter e ka te pamundur te bleje sulmuesin argjentinas, per shkak te pages … Read More

SKY – Guarin, 2 jave dhe mbyllet gjithcka. Dalin dy emra te rinj, ndersa Lavezzi…

17/12/2013, 21:56 |

Janari eshte shume prane dhe shitja e Guarin gjithashtu. Dy jave, – shpjegon ne Sky Sport Andrea Paventi, – dhe do te mbyllet tratativa me Chelsea. Oferta eshte prej 15-16 milion euor dhe do te sherbejne per te … Read More

Corriere – Inter studion formulen per Lavezzin. Ideja eshte…

17/12/2013, 12:40 |

Sapo te kthehet ne Milano, presidenti zikalter, Erick Thohir, do te kete nje mbledhje merkatoje me Branca dhe Ausilio dhe ndoshta Mazzarrin, per te percaktuar perfundimisht strategjite per ne janar. Duket sikur Interi ka vendosur te shese GuarinRead More

Corriere – Eshte Hernandez, por Walter Mazzarri pret Lavezzin.

14/12/2013, 13:30 |

Per Fredy Guarin, edhe M.United e ka seriozisht. Davis Moyes ka hedhur ne tratative Javier Hernandez, duke propozuar nje shkembim koke me koke. Sipas Corriere dello Sport, Interi po reflekton, edhe pse objektivi i Mazzarrit qendron gjithmone Lavezzi. … Read More

Perinetti: “Mazzarri enderron Pocho-n, mund te arrihet keshtu”

11/12/2013, 11:35 |

I intervistuar ne Rai Sport 1, pergjegjesi i sektorit teknik te Palermos, Giorgio Perinetti flet per levizjet e merkatos se Interit: “Mendoj se endrra e Mazzarrit eshte qe te kthehet dhe te stervise Lavezzin mbase gjate operacioni mund ti … Read More

Gazzetta: Lavezzi “çmendet”. Prova largimi per argjentinasin

07/12/2013, 13:04 |

Ezequiel Lavezzi provon te rrezoje murin qe e mban “te burgosur” te nje te tashmeje qe nuk i pelqen ne Paris, mbrapa lojtareve si Cavani e Ibrahimovic, lojtare te shkelqyer qe po e bejne te shohe pak fushen. … Read More