Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

laxalt

ZYRTARE – Cristian Ansaldi lojtar i Interit

30/07/2016, 17:18 |

Ka ardhur me ne fund edhe zyrtarizimi i transferimit te Cristian Ansaldi te Interi.

Mbrojtesi argjentinas i ishte bashkuar ekipit ne Brunico dhe kishte fluturuar me skuadren edhe drejt SHBA por zyrtarizimi i tij nuk kishte ardhur per … Read More

Laxalt, huazim me te drejte blerje tek Genoa

30/01/2015, 13:13 |

Lajmi i djeshem eshte qe Diego Laxalt duhet te le Empolin.

Shoqeria toskane duhet ta lroj ate dhe brenda dites duhet te transferohet tek Genoa ne huazim per 18 muaj me te drejte blerje. Sipas FcInterNews blerja pas … Read More

Genoa, vjen Laxalt nga Inter: detajet

29/01/2015, 23:50 |

Mbremje zhurmuese nga Genoa, vjen Laxalt nga Inter.

Mesfushori uruguajan ishte ne huazim tek Empoli, ku ka gjetur pak hapesire. Klubi i azzurr ka dhene OK per ardhjen e lojtarit tek Inter, qe pastaj e ka … Read More

ZYRTARE – Laxalt tek Empoli: eshte edhe opsioni i ri-blerjes…

13/08/2014, 13:52 |

Dite e zyrtarizimeve ne shtepine e Empolit, qe pervec Matias Vecino nga Fiorentina kane marr gjithashtu ne huazim edhe Diego Laxalt nga Interi. Kjo eshte komunikata e postuar ne faqen zyrtare te klubit toskan:

“Empoli FC … Read More

Diego Laxalt afer Almerias: po negociohet per nje huazim

10/08/2014, 12:55 |

Diego Sebastian Laxalt Suarez me shume gjasa do te largohet nga shtepia e Inter.

Merkatoja zikalter leviz edhe ne dalje dhe lojtari i ri i klasit ’93 nga Montevideo afrohet gjithnje e me shume me Almerian. … Read More

Laxalt eshte larg Interit. Cesena dhe Sampdoria jane jashte gares, per te hipoteza Zeman ose Bundesliga

05/08/2014, 17:50 |

E ardhmja e Diego Laxalt, mesfushor i datelindjes 1993, i cili ka qene ne huazim ne vitin e fundit tek Bologna, do te jete larg Milanos. Pasi Inter te kete perfeksionuar operacionet ne hyrje, do te jete radha … Read More

Diego Laxalt, do te kete nje huazim tjeter per lojtarin: Tre ekipe e deshirojne!

13/07/2014, 13:49 |

E ardhme e paqarte per Diego Laxalt i cili eshte mes Italise, Spanjes dhe Frances. Per mesfushorin, i cili sapo ka mbaruar eksperiencen e tij tek Bologna po mendohet nje huazim tjeter.

Per momentin per Uruguajanin ka tek Interi tre … Read More

Under 20 me te mire ne Serie A. Inter, plot 4 lojtare ne ne dhjete me te miret.

12/11/2013, 14:50 |

Gjate pushimit per kombetaret, shpesh here behen bilance. Kete rradhe Sole 24 Ore ka krijuar nje klasifikim per talentet Under 20 me te mire ne Serine A.

Ka dale nje klasifikim mjaft i kenaqshem per Interin:

Read More

DP Bologna-s: “Cfare debutimi Laxalt, tashme kerkon qe te rritet”.

29/10/2013, 12:13 |

Ne nje interviste te shpejte tek Radio Sportiva, Drejtori i Pergjithshem i Bologna-s Roberto Zanzi ka folur per momentin e Diego Laxalt, duke u fokusuar ne pese performancat e tij ne Serie A: “Debutimi i Laxalt i kaloi te … Read More

Agjenti i Laxalt: “Dy gola ne ‘Derby’! Eshte e ardhmja e Interit dhe e Mazzarrit…”

26/09/2013, 16:22 |

IlSussidiario.net, ka mare ne interviste agjentin e Fifas, Vincenzo D’Ippolito prokuratori ne Itali i Diego Laxalt, i cili ka folur pas dopietes se tij ndaj Milanit:

Debutim me te mire per Laxalt nuk mund te kishte, … Read More

Laxalt dhe Livaja: Interi buzeqesh. Ne fund te vitit Uruguaiani…

26/09/2013, 0:34 |

Interistat e derguar ne huazim per te luajtur kane qene protagonist sot. Diego Laxalt ka perjetuar nje debutim endrrash, ne ndeshjen e tij te pare si titullar pikerisht ndaj Milanit. Uruguaiani ka shenuar nje dopiete qe i hap … Read More

Laxalt prezantimi zyrtar tek Bologna: dy gola ne nje miqesore.

23/08/2013, 14:36 |

Diego Laxalt paraqitet shume mire ne skuadren e re: uruguajani i dhene hua tek Bologna ne marreveshjen e Saphir Taider ka shenuar nje dopiete ne nje miqesore kunder diletanteve te Solignano-s. Per te edhe nje gol me gjysemroveshate.

Read More

Laxalt: “Debutimi, kenaqesi e madhe. E pershkruaj veten keshtu…”

06/08/2013, 20:13 |

Ne mikrofonat e Inter Channel, Diego Laxalt tregon debutimin e tij me fanellen zikalter ne ndeshjen kunder Valencias: “Me ka ardhur keq qe kemi humbur ndeshjen e debitimit tim dhe kam patur pak minuta ne dispozicion, por e … Read More

Laxalt, shtyhet debutimi. Por nderkohe ai ka zgjedhur numrin qe do te kete mbi shpine…

02/08/2013, 17:54 |

Nuk mundi dot te debutonte me bluzen zikalter dje Diego Laxalt kunder Chelseas. Mesfushori qe sapo ka ardhur nga Defensor ishte ne pankine ne Indianapolis por nuk ka hyre ne loje asnje minute. Ndoshta ne kete gje ka … Read More