Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

lazio

Corriere – Ja pse kalendari i buzeqesh Lazios, fiziku i buzeqesh Interit dhe morali i buzeqesh Romes!

17/04/2018, 17:34 |

Eshte nje gare nga tre skuadra per dy vende ne Champions. 

Pasi Interi ‘eleminoi’ Milanin nga gara per Champions me ate barazim te pafat ne Meazza, tashme do i duhet te perballet me romanet koke me koke per Championsin e … Read More

Champions, ja cfare ndodh nese Interi, Roma dhe Lazio e mbyllin Serie A me pike te barabarta

16/04/2018, 14:41 |

Ato  jane gjithmone aty, ne vendin e trete, katert dhe te peste. E kane bere me radhe, por kane qene gjithmone aty. 

Po flasim per Romen, Lazion dhe Interin, te cilat jane protagonistet absolute te gares per nje vend ne … Read More

Gazzetta – Ja rrugetimi i Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te sezonit! Kalendari i zikalterve…

05/04/2018, 17:11 |

Gazzetta dello Sport i ka kushtuar nje artikull sot rrugetimit te skuadrave qe jane ne lufte per nje vend ne Champions.

Duke hequr Juventusin dhe Napolin qe ndodhen me lart ne klasifikim, jane kater skuadrat ne gare per nje … Read More

Zbulohet nga vjen siguria e mediave per De Vrij-Inter. 20 dite me pare…

26/03/2018, 11:12 |

Me sa duket, lojtari hollandez i Lazios do te jete nje lojtar i Interit sezonin e ardhshem dhe nuk ka me dyshime per kete fakt.

Keto dite kane qene me te vertete te shumta lajmet per ardhjen e De … Read More

De Vrij – Inter: mungon vetem nje detaj i vogel, pastaj mbyllet cdo gje!

22/03/2018, 14:31 |

Gjithcka e bere: Stefan De Vrij do te jete nje lojtar i Interit ne sezonin e ardhshem.

Hollandezi qe eshte ne skadence kontrate me Lazion dhe qe ka vendosur te mos e rinovoje kontraten me klubin e Igli Tares, duket … Read More

ROAD TO CHAMPIONS: Kush jane kundershtaret e Inter, Milan, Roma dhe Lazio deri ne fund te Serie A?

20/03/2018, 18:27 |

Tashme eshte nxehur gara per nje vend ne Champions League. 

Kundershtare per 2 vende jane 4 skuadra, gje qe ka kohe qe nuk ndodh ne Serie A dhe kjo e ben akoma me te bukur kete sezon sepse gara per … Read More

Gazzetta – Opsioni Keita per Interin eshte i vertete, ka kaluar Candrevan…

12/07/2016, 9:56 |

Keita Baldé i ka prishur mardheniet perfundimisht me Lazion.

Perfundimisht ish sulmuesi i krahut te Barcelones nuk eshte nisur per ne fazen pergatitore dhe ka shpjeguar arsyet ne rrjetet sociale. Nje blerje e pamundur? Ndoshta. Por … Read More

Gazzetta – Candreva i ka thene ‘po’ Interit: Ja situata

21/06/2016, 9:59 |

Tashme lista e blerjeve per krahun e djathte te sulmit zikalter duket se eshte reduktuar ne vetem dy emra. 

Pra, jo vetem Berardi, por Gazzetta dello Sport flet edhe per situaten relative te Antonio Candrevas: “Me … Read More

Rishikim Lazio-Inter: Ranocchia është në dyshim, Gnoukouri gati. Do të jetë nata e Hernanes. De Vrij mbetet jashtë

10/05/2015, 9:42 |

Sfidë e madhe në Olimpico, ku sot në mbrëmje do të përballen Lazio dhe Inter. Në njërën anë biancocelestët  të cilët janë në kërkim të një vendi i cili do t’i dërgonte në Champions, në tjetrën anë zikaltërit … Read More

GdS – Ranocchia në dyshim. Gnoukouri nga minuta e parë?

08/05/2015, 10:49 |

Ranocchia në dyshim për shkak të një lodhjeje muskulare. “Situata e mbrojtësit do të vlerësohet sot, mirëpo nëse nuk do t’ia arrij të rekuperohet atëherë do të jenë dy mundësi zëvendësimi për të. Mancini mund ta kthej Juan JesusRead More