Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

LazioInter

Flet Ausilio: “Ju tregoj gjithcka: Nga Champions tek situata e Cancelo dhe Rafinha si edhe…”

21/05/2018, 12:49 |

Interi rikthehet perseri ne Champions League pas gjashte vites mungese. 

Pikerisht per kete por edhe per shume te tjera, Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit ka folur per Radio Rai:

“Jeta ka ndryshuar dje ne darke? Mund ta themi ‘pjeserisht’, … Read More

NOTAT – INTER I CMENDUR! Vecino, gol me vlere te madhe. Brozo eshte epik, Spalletti…

21/05/2018, 0:05 |

Fitore, tre pike dhe eshte Champions. Spalletti dhe djemte e tij heshtin Olimpicon dhe arrijne te dergojne Interin ne Champions. Keto jane notat e Lazio 2-3 Inter:

HANDANOVIC 6 – E pamundshme te bej dicka te devijimi i Perisic, por eshte … Read More

VIDEO – Te gjitha rastet dhe golat e Lazio-Inter 2-3

20/05/2018, 23:17 |

Inter, tashme je ne Champions pas nje ndeshje spektakolare!

Zikalterit arrijne te permbysin nje Lazio qe dy here kaloi ne avantazh ne nje Olimpico te tejmbushur me tifozet Lazial.

Ishte Lazio qe kaloi ne avantazh ne pjesen e pare me … Read More

Lazio-Inter, kthehet Miranda por jo Gaglia. Inzaghi me Felipe Anderson dhe Immobile

20/05/2018, 14:04 |

Mungon vete pergjigjja e fushes per te kuptuar nese do te jete nje sezon i suksesshem ose jo, nese Interi do jete ne Champions League apo Europa League.

Keshtu zikalterit jane gati te luajne te ardhmen e tyre me rikthimin … Read More

Matrix: “5 maji 2002? Gjithcka e pregaditur. Orsato? Ose eshte qorr ose nuk do te shoh! De Vrij…”

20/05/2018, 12:29 |

“Eshte nje mundesi e madhe per t’u mos u humbur. Ky eshte nje kampionat, jo turne me eliminim. Duhet falenderuar Crotone e Zengas, qe tani rrezikon shume. Motoja ime eshte: ‘Nuk ka perfunduar derisa nuk ka perfunduar’”.

Jane fjalet e … Read More

Gresko: “5 maji? Nuk jam vetem une pergjegjes, kishte edhe gjera te cuditshme. Ja e verteta rreth 2002”

19/05/2018, 13:26 |

“Secili duhet te marr pergjegjesite. Une marr te miat, por ishin tjere ata qe ate dite duhet te ishin decisiv…”

E thote Vratislav Grekso, i intervistuar nga Gazzetta dello Sport, ne kujtim te 5 majit 2002. Dhe sllovaku thote…

Read More

“De Vrij duhet te luaj nje ndeshje te madhe sepse duhet t’i tregoj Interit qe…”

18/05/2018, 18:40 |

“Sikur te isha ne vend te De Vrij do e luaja ndeshjen Lazio-Inter”.

Jane fjalet e Paolo Maldini, legjendes se Milan qe thote fjalet e tij rreth ceshtjes se De Vrij dhe mundesise nese duhet te luaj ose jo te … Read More

Gazzetta – Spalletti shume i karikuar: ja cfare ka ndermend ndaj Lazios. Per sa i perket Mirandes…

18/05/2018, 13:37 |

“Luciano Spalletti eshte shume i karikuar”.

Eshte kjo shprehja te cilen perdore Gazzetta dello Sport per te pershkruar momentin e teknikut toskan.

“Deshiron ta kap Championsin sepse do te shenonte nje rikthim ne kompeticionin qe sipas tij Interi ka … Read More

Lazio-Inter, De Vrij tashme ka vendosur: i ka kerkuar Inzaghit qe…

18/05/2018, 13:10 |

Ndeshja Lazio-Inter po afrohet dite pas dite. 

Duket se ne keto minuta ka lajme per sa i perket perfshirjes ne kete ndeshje te mbrojtesit aktual te Lazios por qe ka nje kontrate me Interin, hollandezi De Vrij.

Nese Simone Inzaghi … Read More

Branca: “Me mua 15 tituj dhe Cambiasso goditja e pare. Gasperini? Faji yne, ja pse. De Vrij? Ju them qe…”

17/05/2018, 23:31 |

I intervistuar nga Radio Olympia, ish-drejtori teknik i Interit, Marco Branca ka folur per ndeshjen Lazio-Inter por jo vetem. 

“Ne kete moment nuk eshte se po bej dicka te vecante, por ndihmoj ata qe kerkojne ndihmen time. Nje pune konsulence”.

Read More

Brozo shenjestron Lazion: gol epik ne stervitje! (VIDEO)

17/05/2018, 22:44 |

Ne javen me te rendesishme ne sezonin e Interit, Marcelo Brozovic eshte gati te kap enderren Champions League.

E ka treguar me hashtags gjate jave te kaluara dhe e ka treguar edhe ne fushe, me paraqitje dhe angazhim per t’u … Read More

Sky – Gagliardini ne dyshim per te dielen? Sot ka punuar vetem nje pjese me grupin dhe…

17/05/2018, 18:49 |

Inter dhe Lazio po pregaditen per ndeshjen e madhe te se dieles.

Eshte ndeshja qe do te vendos tashme se kush do te luaj ne Champions League dhe te dy trajneret kane edhe disa probleme, sidomos me te demtuarit.

Read More

Obinna: “I kam borxh gjithcka Interit. Shpresoj te shkojne ne Champions. Prapaskena me Ausilio dhe Mou…”

17/05/2018, 18:08 |

“I kam borxh gjithcka Interit sepse ne 2008 me ka sjellur ne Itali. Shresoj te kualifikohen ne Champions, sepse ne fund te fundit ndeshjet me mira i kane bere ne transferte”.

Jane keto fjalet qe thote Victor Obinna, ish-lojtar i … Read More

Drejt Lazio-Inter: Immobile luan ne ndeshje testuese dhe demtohet, Luis Alberto jashte. Parolo e Leiva…

17/05/2018, 17:37 |

Kane mbetur vetem edhe 3 dite nga Lazio-Inter qe do te vendos se cila nga skuadrat do te kualifikohet ne Champions League.

Nderkohe sot Lazio ka luajtur nje ndeshje testuese me Lazio Primavera ku Simone Inzaghi ka bere Ciro Immobilen … Read More