Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

LazioInter

Sky – Drejt Lazio-Inter ka lajme jo te mira per Interin: Gagliardini dhe Miranda…

17/05/2018, 14:46 |

Interit po i afrohet dite pas dite ndeshja me e rendesihme e sezonit.

Zikalterit te dielen ne darke do te luajne ne Olimpico sezonin e tyre ndaj Lazios ne oren 20:45.

Ne loje eshte nje bilete per edicionin e ardhshem … Read More

Ausilio dhe Spalletti, mes Lazio-Inter dhe sezonit te ri: dje se bashku ne darke per te diskutuar rreth…

16/05/2018, 21:31 |

Luciano Spalletti eshte duke pregaditur ne detaje ndeshjen me Lazion.

Eshte rasti i fundit per te derguar Interin ne Champions, me shpresen qe pas Sassuolos ishte zbehur. Por ne skene del Crotone e Zengas dhe Lazio ndalet, Champions vendoset ne … Read More

Cruz: “Zemra ime eshte interiste, shpresoj per CHL. De Vrij nuk duhet te luaj. Icardi…”

15/05/2018, 22:18 |

“Kam perjetuar emocione te bukura si te Lazio ashtu edhe te Interi, por zemra ime eshte interiste”.

E nis keshtu intervisten e tij per RMC Sport, ish-sulmuesi i te dy ekipeve, Julio Ricardo Cruz qe pastaj flet menjehere per Stefan … Read More

Sky – Drejt Lazio-Inter: neser Gagliardini kthehet me grupin? Spalletti…

15/05/2018, 18:46 |

Ka vetem nje dyshim ne koken e Luciano Spallettit rreth ndeshjes te se dieles me Lazion.

Dyshimi ka te bej lidhur me rolin e mesfushorit qe do t’i bashkangjitet kroatit Marcelo Brzozovic.

Dhe ashtu sic thote Sky Sport ne … Read More

Ausilio: “Champions? Duam t’i japim tifozeve kete dhurate. Jemi te karikuar dhe me Lazion…”

15/05/2018, 17:48 |

Me rastin e ceremonise te cmimit Gentleman, Piero Ausilio eshte ndalur dhe ka folur edhe per mikrofonat e InterTV.

Kjo eshte nje pjese e intervistes se tij, me fokusin te ndeshja me Lazion:

“Jemi te gjithe te karikuar, kemi … Read More

Drejt Lazio-Inter – Ja gjendja e lojtareve te demtuar te kundershtareve: Immobile, Luis Alberto dhe…

14/05/2018, 19:31 |

Ditet kalojne dhe Lazio-Inter afrohet.

Ndeshja e xhiros se fundit te kampionatit ne Olimpico do te jete e vlefshme per vendin e katert qe dergon ne Champions League.

Dhe ne prag te kesaj ndeshje duket se Simone Inzaghi mund … Read More

Bookies – Lazio-Inter, skuadra e Inzaghit e nis lehtesisht favorite: ja koeficentet

14/05/2018, 16:30 |

Interi do te luaje ndaj Lazios te dielen ne oren 20:45 nje ndeshje direkte qe do te vendose perfundimisht skuadren qe do te marre pjese ne Champions Leaguen e sezonit te ardhshem.

Zikalterit do te perballen me Lazion e cila … Read More

Gazzetta – Inzaghi: “De Vrij? Nuk e di nese do te luaje, ai nuk…”

14/05/2018, 16:08 |

Ai eshte kthyer nje teme e nxehte keto dite ne Rome por edhe ne Milano.

Vetem dy dite me pare mediat bene me dije se Interi ka depozituar kontraten e De Vrij ne Federaten Italiane te futbollit duke siguruar keshtu … Read More

Champions, Interi e meriton me pak se Roma e Lazio? Ja numrat qe e deshmojne te kunderten!

13/05/2018, 23:18 |

Kur kane mbetur edhe 90 minuta deri ne perfundim te kampionatit, Interi ka akoma gjalle shpresen per Champions League.

Fati zikalter eshte teresisht ne duart e skuadres se Spallettit, qe per te arritur objektivin sezonal, duhet te fitoj te dielen … Read More

ZYRTARE – Federata percakton oraret e javes se fundit! Lazio-Inter do te luhet…

11/05/2018, 14:36 |

Federata Italiane e futbollit ka zyrtarizuar te gjitha oraret e javes se fundit te Serie A per kete sezon. 

Do te jete pikerisht Lazio-Inter, akti i fundit zyrtar i ketij kampionati te Serie A.

Lega Calcio ne fakt, ka zyrtarizuar … Read More

Mjeku i Lazios: “Luis Alberto jashte per 15-20 dite. Immobile dhe Parolo? Shpresojme qe…”

10/05/2018, 20:37 |

Pak me pare ju raportuam rreth gjendjes se Sassuolos se lojtareve qe pritet te mungojne me Interin.

Inter-Sassuolo eshte ndeshja qe ka me se shumti rendesi per momentin, por te gjithe tifozet zikalter nuk eshte se nuk kane menduar te … Read More

Gazzetta – Lazio ne telashe, do i mungojne kater titullare! Me Interin do te duhet nje mrekulli qe…

10/05/2018, 11:19 |

Po afron ndeshja e shumepritur e javes se fundit te Serie A qe do te luhet ne Olimpico, Lazio-Inter.

Ne kete perballje pritet te vendoset se cila skuader do te shkoje ne Champions League sezonin qe vjen.

Edhe pse skuadrat … Read More

EuroInter, ka nje lajm te keq per Champiosin: nese zikalterit do kualifikohen, do te jene ne vazon e…

09/05/2018, 21:41 |

Interi po mundohet me sa ka mundesi qe te rikthehet me ne fund ne Champions, pas vitesh e vitesh pritje. 

Ka qene pikerisht sezoni 2011-2012, sezoni i fundit ku zikalterit kane marre pjese ne kompeticionin me te rendesishem Europian.

Askush … Read More

Lazio-Inter, tifozet zikalter ‘gllaberojne’ biletat e ndeshjes: ja per sa minuta u shiten te gjitha biletat

09/05/2018, 13:16 |

Tifozet e Interit kane qene fantastik ne cdo pjese te sezonit dhe per te vertetuar kete nuk humbasin asnje mundesi.

Ata e kane treguar veten e tyre edhe kur skuadra po ecte me 100 km/h gjate fazes se pare te … Read More