Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

luiz-gustavo

Inter, ka filluar casting per playmaker-in: nga Borja Valero te Keita, ja gjashte kandidatet

19/06/2017, 15:25 |

Ne shtepine Inter kane filluar zyrtarisht casting per te gjetur playmaker-in i cili do te luaje perkrah Gagliardinit qe te vere ne levizje ingranazhet e 4-2-3-1 te Luciano Spalletit. Ata qe jane ne gare sipas Gazzetta dello Sport … Read More

Corriere – Luiz Gustavo, Badelj, Krychowiak dhe Kranevitter pelqehen me shume se Lucas Leiva. Pastaj…

30/12/2016, 12:11 |

Investime te medha per Interin: kjo gje i eshte transmetuar nga Suning, Piolit dje ne takimin kinez. 

“Nese do te ishte per ta, do te kishin planifikuar qe Janari te ishte nje merkato e nje niveli … Read More

Ciao Melo, vjen Lucas Leiva. Por nuk eshte gjithcka: vjen edhe nje mbrojtes krahu, plus…

28/12/2016, 11:27 |

Nje largim dhe nje blerje e re ne shtepine Inter per janarin duket se tashme eshte bere: jashte Felipe Melo, brenda Lucas Leiva.

Corriere dello Sport konfirmon gjithcka: “Lucas Leiva dje ishte ne pankine per 90 … Read More

Inter po kerkon nje mesfushor qendror. Pioli ka treguar karakteristikat qe kerkon. Luiz Gustavo eshte…

24/12/2016, 13:35 |

Interi do te beje nje goditje ne mesfushe de Pioli ka treguar prioritet e tij. Ne hyrje duhet nje blerje ne at zone te fushes, me shume mundesi me cmim te ulet.

Pedulla tregon te fundit … Read More

Inter, emri per mesfushen eshte Luiz Gustavo: Pioli ka dhene ‘ok’. Por ka edhe nje ‘Mister X’…

22/12/2016, 12:56 |

Interi po ndjek dy elemente te rendesishem nga afer per te perforcuar mesfushen ne Janar.

Nje emer eshte ende top-secret, ndersa emri tjeter eshte Luiz Gustao. “Nje emisar ka studiuar terrenin me Wolfsburg i derguar nga … Read More

Rikthim i papritur i Interit pas Luiz Gustavo! Wolfsburg kerkon…

16/12/2016, 0:46 |

Trajneri i ri i Interit, Stefano Pioli po kerkon t’i jap ekuiliber zikalterve dhe po kerkon zgjidhjen me te mire per skuadren.

Klubi zikalter eshte duke monitoruar edhe merkaton dhe ne mesin e emrave te lidhur me Interin eshte edhe … Read More

Suning, gati nje merkato e cmendur: ne janar Darmian dhe Luiz Gustavo. Ne vere…

17/11/2016, 11:19 |

Pas ardhjes ne vere e Joao Marios, Candrevas dhe Gabigol (pervec ardhjes te Ansaldit dhe Banega), Suning nuk dshiron te ndalet dhe Interi po behet gati te jetoje merkato te tjera si protagoniste absolute.

Ne merkaton … Read More

Sky – Duel mes Joao Mario dhe Luiz Gustavo per mesfushen. Lojtari portugez…

12/08/2016, 0:38 |

Pavaresisht se Frank De Boer ka kerkuar disa dite kohe per te njohur me mire lojtaret qe ka ne dispozicion dhe te vleresoj se ku duhet intervenuar ne merkato, Interi vazhdon te punoj per t’i dhuruar nje mesfushor … Read More

Inter, ndalet merkato per mesfushen. De Boer vlereson lojtaret ne dispozicion, pastaj…

09/08/2016, 20:05 |

Trajneri i ri eshte prezentuar, sezoni i Interit fillon pas lamtumires se Roberto Mancinit me Frank De Boer qe sot ka filluar te punoj me skuadren e re.

Pikerisht per kete motiv, ne 4-5 ditet e ardhshme nuk … Read More

CdS – Gabigol po, pastaj një mesfushor: emrat

09/08/2016, 9:20 |

Rreth 20 milionë në plusvalencë dhe rreth 25 milionë për katër prurje: ky është bilanci pozitiv i merkatos së Interit. Ndërsa tani ka akoma hapësirë për disa goditje përfundimtare. Sipas Corriere dello Sport, Suning do t’i dhurojë dy … Read More

Di Marzio: “Inter, akord me Luiz Gustavo! Tani eshte duel me Juventus. Duhet te flitet akoma me…”

06/08/2016, 23:17 |

Bashkohen rruget e merkatos mes Italise dhe Gjermanise. Inter dhe Juventus pas Luiz Gustavo, me Wolfsburgun qe pret oferten e duhur per te shitur brazilianin me pasaporte gjermane.

Lojtari ka nje akord me bardhezinjte, mirepo pas levizjeve ne oret e fundit, … Read More

Sky – Oferta e pare per Luiz Gustavo, Wolfsburg i hapur per shitjen. Gabigol dhe Garay…

06/08/2016, 13:00 |

18 milione euro plus 2 bonus.

Kjo eshte oferta e pare e Interit per Luiz Gustavo qe, megjithate, ka nje klauzole prej 36 milione euro. Klubi gjerman, nese parate arrijne cash (pa huazim) do te ishte i gatshem … Read More

Sky – Interi hidhet ne sulm: Ka nje plan per Luiz Gustavo! Nderkohe oferte edhe per Xhaken: Ja detajet!

29/05/2014, 16:19 |

Interi hidhet ne sulm per objektivat e mesfushes. Sipas asaj qe thote Sky, ne fakt, zikalterit po bejne nje tentative edhe per Luiz Gustavo.

“Levizja e Interit eshte kjo: Te kerkoje te shese sa me shpejte … Read More

Marchetti (SKY) – Interi e ka zgjedhur mesfushorin, por problemi qendron…

01/08/2013, 0:11 |

Nuk eshte Nainggolan ose Taider mesfushori mbi te cilin Interi ka herdhur seriozisht syte. Ai eshte Luiz Gustavo, sipas asaj qe thote Luca Marchetti ne Sky. 

Guardiola eshte dakord me shitjen e lojtarit, Bayerni vlereson cdo … Read More