Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

maicon

Udinese 2-3 Inter, Maicon: “Ishim nje grup i forte, vuajtem por fituam. Kujtoj qe…”

03/05/2018, 19:23 |

Inter te dielen do te luaj ne Udine ne nje ndeshje te rendesishme per Champions League.

Per mikrofonat e InterTV, Maicon kujton nje ndeshje me friulianet, ate te 2010 te fituar 2-3 nga zikalterit edhe fale nje goli te tij.

Read More

Julio Cesar mbyll karrieren, Maicon i shkruan: “Hej vella, faleminderit qe me ke bere…”

23/04/2018, 19:06 |

Te dy braziliane, nje nga Rio De Janeiro tjetri nga Rio Grande do Sul. Njeri ne porte, tjetri aty afer ne mbrojtje.

E ardhmja nje dite do t’i bashkonte te Interi, nje ekip qe ne historikun e saj ka pasur … Read More

Maicon: “Inter luajti mire kunder Napolit. Ne sezonin 2009-10…”

14/03/2018, 11:37 |

Perpara sfides te se dieles midis Inter dhe Napolit, nje nga heronjte e tripletes Maicon u be pjese e Inter Forever.

Braziliani ka marre duartrokitje te shumta nga publiku ziklater dhe me pas ka ndjekur ndeshjen nga shkallet e … Read More

VIDEO – 24 ore me legjenden zikalter Maicon

12/03/2018, 21:41 |

Sic e dini te gjithe mbreme Douglas Maicon ka qene i pranishem ne San Siro per ndeshjen Inter-Napoli, ku dhe eshte bere pjese tashme e Inter Forever.

Pas ndeshjes se mbremshme te perfunduar ne barazim me Napolin qe Maicon … Read More

VIDEO – Kur Maicon i beri ultrasit e Milanit ta ‘qepnin gojen’…

02/03/2018, 12:34 |

Derby gjithmone mbetet nje derby. Ishte data 6 Maj e vitit 2012 ku Inter dhe Milan perballeshin midis tyre, skuadra kuqezi qe garonte me Juventus per fitimin e kampionatit dhe zikalterit qe po kalonin nje moment te veshtire.

Sic dihet, … Read More

#110Inter – Asnjehere tjeter pa Maiconin

28/02/2018, 19:28 |

Interi që nuk arrin të zhbllokohet dhe ankthi i një Rome në shkëputje. Ndoshta pak e kujtojnë por në sezonin e Tripletes ka pasur një moment ku e gjithë ajo që ishte ndërtuar në shumë muaj rrezikonte të prishej në … Read More

Mallkimi vazhdon: Si ne ndeshjen e pare, Maicon nuk mund te luaje dot ndaj Interit!

19/02/2014, 15:21 |

Mallkimi i Maicon duket se vazhdon. Mbrojtesi Brazilian do te jete i detyruar te ndalet per rreth 15 dite: Ai doli perpara kohe nga fusha ne ndeshjen e kampionatit ndaj Sampdorias. Neser do te behen vizitat mjekesore, por … Read More

Fat te mbare per Julio Cesar dhe Maicon. Por boll me merzitje dhe boll me urrejtje!

16/07/2013, 0:44 |

Ja ku jane perseri. I kishim pershendetur vetem nje vit me pare dhe tani i gjejme si kundershtare. Julio Cesar dhe Maicon kthehen ne Serine A, por jo me fanellen e Interit. Kthehen njeri me te Napolit dhe … Read More

Roma e merr Maicon falas. Ndersa City i jep 2 milion per t’u larguar…

15/07/2013, 21:02 |

Dikur ka qene mbrojtesi i djathte me i forte ne bote, pikerisht ne kohen e Tripletes legjendare me fanellen zikalter. Ndersa tani paguhet qe te largohet nga skuadra…

Po flasim per Douglas Maicon, ish-mbrojtesin e djathte te Interit, i cili … Read More

Jo vetem JC: ne Itali mund te kthehet edhe Maicon.

14/07/2013, 12:38 |

Jo vetem Julio Cesar mund te kthehet ne Itali. Sipas asaj qe raportohet nga Gianluca Di Marzio. Roma po pershpejton kohet derisa Maicon te arrije te kape verdhekuqte ne stervitje. Gjithsesi, braziliani duhet te ule ndjeshem rrogen e … Read More

Nje tjeter ish Interist i Tripletes ne shenjestren e Romes?

10/07/2013, 23:53 |

Ai u largua nje vit me pare, ne diten e fundit te merkatos por do te jete gjithmone ne zemrat e Interistave. Ai ishte me i miri absolut ne bote kur luante per Interin. Behet fjale per Maicon, … Read More