Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Manaj

Manaj i thote lamtumire Interit, sulmuesi shqiptar ne Spanje. Ausilio…

30/06/2018, 17:33 |

Interi vazhdon te punoj me intensitet te madh ne merkato.

Pasi qe ka zyrtarizar Nainggolan ne hyrje dhe ka siguruar sherbimet e Asamoah, De Vrij e Lautaro Martinez, klubi zikalter po punon edhe per merkaton ne dalje.

Sot eshte … Read More

VIDEO – Manaj shenon dy here me Shqiperine U21 qe ne fund humbet 2-3: ja golat

24/03/2018, 11:29 |

Rey Manaj duket se eshte rigjeneruar me Shqiperine U21. 

Sulmuesi shqiptar nga Lushnja i datelindjes 1997 ka qene nje nga protagonistet absolut te ndeshjes Shqiperi-Sllovaki ne ndeshjen e vlefshme per Europianin e ardhshem Under 21.

Per dy here Manaj e … Read More

Sky konfirmon: Sot Rei Manaj zhvillon vizitat mjekesore tek Pisa!

17/01/2017, 17:32 |

Sic eshte folur sot gjate dites ne mediat italiane, sot do te jete dita e Rey Manaj tek Pisa.

Sipas asaj qe tregon Sky Sport 24, ne fakt, lojtari shqiptar do te zhvilloje kete mbasdite vizitat … Read More

De Biasi: “Rei Manaj duket Bonimba. Duhet te mendoje vetem…”

05/09/2016, 16:02 |

Sot do te nise rruga per ne Boterorin e 2018 edhe per Shqiperine e Gianni De Biasi, qe perpara ndeshjes se sotme ndaj Maqedonise, te vlefshme per grupin G, i njejti me Italine dhe Spanjen, ka folur per … Read More

Gjithcka e bere: Rey Manaj transferohet tek Pescara! Formula e transferimit

06/07/2016, 10:48 |

Praktikisht eshte mbyllur gjithcka: Sipas asaj qe tregon Gazzetta dello Sport, sulmuesi i talentuar shqiptar i Interit, Rey Manaj, ne sezonin 2016/2017 do te luaje me bluzen e Pescares ne Serie A.

Formula e transferimit? Huazim … Read More

Nga Italia ne Spanje, lista e skuadrave qe kerkojne Manaj shume e gjate: ja emrat!

25/06/2016, 10:01 |

Dje u dha lajmi i blerjes se kartonit te Rey Manaj nga ana e Interit perfundimisht.

Klubi zikalter nuk ka pasur dyshime dhe ka konfirmuar sulmuesin qe sapo erdhi tek Interi menjehere ra ne syrin e … Read More

Primavera: e kane radhen finalet e kampionatit! Interi beson tek Manaj per…

27/05/2016, 11:28 |

Interi debuton sot ne finalet e kampionatit te primaveres dhe kundershtari ne kete faze eshte Palermo, skuadra qe eleminoi zikalterit ne Turneun e Viareggios.

Sot ne darke, ne oren 20:30 ne Modena, do te jete mundesia qe djemte e VecchitRead More

Francë 2016 – De Biasi zyrtarizon listën e lojtarëve, ka disa surpriza! Manaj…

21/05/2016, 10:40 |

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit ka zyrtarizuar listën e lojtarëve që ka grumbulluar për Kampionatin Europian që Shqipëria do të marë pjesë në Francë nga 10 Qershori deri më 10 Korrik. 

“Sot jemi mbledhur për … Read More

EKSKLUZIVE – Agjenti i Manaj: “Inter do ta blej. Shqipëria? De Biasi do të zgjedh pas pak. Ka personalitet dhe përulësi. Ausilio një ditë më ka thënë se…”

12/05/2016, 18:00 |

Edhe pse në fushë e shohim më pak se të tjerët, ai është një lojtar shumë i dashur për interistat, sidomos për ata shqiptar. Po flasim për Rey Manaj, 19-vjeçarin me origjinë nga Lushnja, i lidhur ngushtë me fanellën zikaltër, … Read More

Manaj, cfare personaliteti. Caressa tregon: “Njehere kur ishte te Sampdoria…”

21/03/2016, 20:24 |

Nuk e njohim akoma shume, por ne eksperiencen e tij te Interi, Rei Manaj ka treguar tashme disa prej karakteristikave te tij. I fuqishem, grinte, personalitet. Sa i perket kesaj te fundit, Fabio Caressa ka treguar nje histori te shkurter … Read More

VIDEO – Manaj, dy golat qe derguan Interin ne finale

09/02/2016, 18:17 |

Manaj arriti qe te dergonte Inter Primavera ne finalen e Kupes se Italise sot.

Tranjeri i tij Vechi, e kishte thene edhe para ndeshjes: “Pres shume nga Manaj” dhe talenti shqipar nuk e la ne balte: Shenoi dy gola per … Read More

Primavera, Manaj: “Fituam me zemer. Une ndihem…”

09/02/2016, 17:17 |

“Sot kemi fituar duke luajtur me zemer, me shpirtin e duhur. Jam shume i lumtur.”

Keshtu eshte shprehur Rey Manaj pas ndeshjes se perfunduar 2-2 ndaj Lazios, rezultat i cili e coi Interin ne … Read More

Drejtori sportiv i Cremonese: “Manaj-Inter? Duhet oferta e duhur. E dime qe…”

15/04/2015, 21:00 |

Rey Manaj eshte talenti i ri qe nga Lega Pro po magjepse Interin dhe Juventusin. Vetem 18 vjec, sulmuesi i Cremonese dhe perfaqesueses se Shqiperise U-21 ne javet e fundit ka qene i lidhur me dy klubet italiane dhe Atletico Madrid.

Read More

Oferta nga Inter dhe Juventus per Manaj…

13/04/2015, 17:47 |

Kater gola, nje assist. Dhe numrat ne fushe me nje te ardhme te siguruar.

Cremonese tani gezon Rey Manaj, dhe ekipet e medha te Italise kthejne vemendjen mbi sulmuesin e klasit 1997. I rritur ne sektorin e … Read More