Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

mancini

Mancini: “Me vjen keq per Qarabag, ndeshje e ngjeshur. Gol i rregullt? Kishin…”

11/12/2014, 20:50 |

Roberto Mancini komenton keshtu barazimin e Inter ne Baku, ne shtepine e Qarabag:

“Ka qene nje ndeshje e mire, te dy skuadrat kane luftuar. Qarabag ka nje skuader te mire dhe me vjen keq, qe pavaresisht nga … Read More

Mancini ne konference: “Udinese, nje ndeshje jo e mire: tani punojme per tu permiresuar. Inter i 2010 dhe ne…”

10/12/2014, 19:49 |

Nje impenjim i fundit ne fazen e grupit F te Europa League per Interin e Roberto Mancinit. Me kualifikimin dhe vendin e pare te siguruar ne kete ndeshje tekniku italian do t’i jap mundesi te rinjeve per te … Read More

Sky – Icardi nuk leviz, Mancini ka kerkuar nje blerje mbi te gjithe. Por nese Interi…

09/12/2014, 16:15 |

Interi do te rikthehet ne merkaton e Janarit dhe kete gje do e beje per nje sulmues krahu.

Ky eshte perforcimi qe kerkon me ngulm Roberto Mancini dhe e quan si absolutisht te nevojshem. Emri mbetet … Read More

Mancini do te kerkoje ti jape siguri skuadres. Ka zgjedhur edhe formacionin stabel…

09/12/2014, 15:42 |

Inter po mendon se si te sjelle ne Milano perforcimet e duhura ne Janar por duke mare parasysh edhe Fair Play Financiar.

Nderkohe Mancini do i duhet te gjeje nje zgjidhje per problemet ne fushe. Sipas … Read More

Mancini: “Duhej te mbyllnim me heret, nuk mund te demoralizohemi per nje gol te pesuar. Interi im vetem per 45 minuta”

08/12/2014, 0:22 |

Ne mikrofonat e Sky nje Roberto Mancini i acaruar qe provon te shpjegoj humbjen e sotme:

“Ne pjesen e pare kemi luajtur me te vertete mire duke i dhene pak raste kundershtarit, kemi qene agresiv, kemi pasur topin ne kembet … Read More

Mancini hap dyert e zjarrit? Dy dyshime per 11 lojtaret e formacionit kunder Strames!

07/12/2014, 15:53 |

“Kush ndermjet Osvaldos dhe Icardit? Maurito do te luaje”.

Me te njejten dinakeri qe perdor kur i hedh lojtaret ne fushe, Roberto Mancini i shpjegon gazetareve prezent se “Maurito” do te beje pjese e 11 lojtareve … Read More

Mancini, mesazh te qarte: “M’Vila sdo e perserise me ate skene si ne Rome. Ndoshta…”

06/12/2014, 17:12 |

Roberto Mancini, ne konferencen per shtyp ka folur edhe per gjestin e M’Vila i cili beri nje reagim pas zevendesimit qe ra ne syte e te gjitheve.

Francezi i ra me grusht pankines pasi doli nga … Read More

Mancini: “Icardi nga minuta e pare. Strama trajner i mire, mund te permiresohet. E ardhmja? Ka nje kontrate, nuk varet vetem nga une. ET-M’Vila…”

06/12/2014, 15:47 |

Roberto Mancini luan neser ne mbremje ndeshjen e pare te tij te Serie A ne San Siro si vendas kete sezon me Interin. Pas 3 ndeshjeve, 2 si mysafir kunder Milanit dhe Romes me nje barazim dhe nje … Read More

Inter-Udinese, te rejat e fundit nga Appiano: Kovacic nga minuta e pare…

04/12/2014, 22:05 |

Interi i Roberto Mancinit eshte gati per te luajtur ndeshjen e 14-te te Serie A, duke pasur si kundershtar Udinesen e Andrea Stramaccionit.

Sot ne stervitje tekniku zikalter ka provuar te njejtin aspekt taktit i cili … Read More

SKY – Interi ideal i Mancinit: ja si do te jete…

04/12/2014, 20:13 |

Interi ideal i Roberto Mancinit do te thote kualitet ne te gjithe repartet, por mbi te gjitha ne mesfushe.

Eshte e bindur Silvia Vallini e Sky, qe shpjegon se si shoqeria fillimisht ne janar dhe pasta … Read More

Ja tek vjen Sylvinho: Tashme stafi i Mancinit eshte i kompletuar!

04/12/2014, 16:06 |

Me zgjedhjen e zevendesit te tij, Sylvinhos, tashme Roberto Mancini ka nje staf te plote pas tij tek Interi.

Dhe jo rastesisht sot faqja e internetit ku jane te dhenat e stafit ne faqen zyrtare ishte … Read More

Telefonate Mancini-Thohir: Ja dy argumentet e prekuara. Pronari i Interit eshte prekur nga…

03/12/2014, 23:08 |

Roberto Mancini, pasi ndaloi nje nate ne Rome per te terhequr cmimin e UNICEF, ne diten e djeshme ju bashkua familjes se tij ne Jesi per te festuar, edhe pse me vonese, ditelindjen e tij te 50.

Roberto Mancini ka zgjedhur zevendesin e tij: Quhet Sylvinho, kane qene bashke ne 2009 tek…

03/12/2014, 18:29 |

Ish lojtari i Barcelones, Arsenal dhe Manchester City, braziliani i Sylvinho eshte zevendesi i ri i Roberto Mancinit tek Interi.

Ishte e priteshme qe keto ore te vinte emri i tranjerit te dyte te Interit dhe … Read More

Sky – Ja cfare do i kerkoje Mancini Thohirit. Nderkohe Ausilio po niset per ne…

02/12/2014, 22:19 |

Massimiliano Nebuloni tek Sky Sport 25 ka folur per merkaton zikalter.

Keto kane qene fjalet e gazetarit: “Mancini mund te kerkoje nje sulmues krahu i afte qe te dribloje kundershtaret dhe qe ka fantazi. Nje lojtar … Read More