Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mancini

SKY – Mancini ka identifikuar problemin e Inter…

01/12/2014, 20:13 |

Flitet per Interin per studiot e Sky Sport dhe se si skuadra e Mancinit eshte kthyer pas humbjes ne Olimpico.

Tekniku i Interit tashme ka nje ide sa i perket problemit te zikalterve dhe zgjidhjeve qe … Read More

Mancini: “Do flas me drejtuesit kete jave. Interi eshte i gatshem per gjithcka ne merkato…”

01/12/2014, 18:01 |

Ne ceremonine e sotshme te Unicef, ceremoni e cila e pa Roberto Mancinin te behej ambasador, tekniku i Interit eshte ndalur disa minuta edhe ne mikrofonat e SkySports24 per te komentuar humbjen ndaj Romes dhe per te folur … Read More

Tani do te kerkohet qe te rekuperohen te demtuarit. Shqeteson shume Hernanes…

01/12/2014, 17:48 |

Jave e lire nga impanjimet ne mesjave e keshtu qe Mancini do te kete nje jave te tere ne dispozicion qe te riktheje skuadren ne gjendjen me te mire fizike.

Gjeja e pare ne axhende eshte … Read More

Mentaliteti i Interit ka ndryshuar dhe kjo eshte e dukshme, por Mancini u tradhetua dje…

01/12/2014, 17:18 |

Qe eshte nje Inter tjeter me ardhjen e Mancinit ne pankine, u kuptua direkt. Qe ne ndeshjen ndaj Milanit ne Derby u treguan sinjale te rendesishme por edhe ne Rome, pavarsisht rezultatit negativ, kane ardhur konfirmime per kete.

Read More

Mancini: “Asnje justifikim, duhet te behemi me shume skuader. Sot pesuam tre gola te evitueshem…”

01/12/2014, 0:05 |

Roberto Mancini ka folur edhe ne mikrofonat e InterChannel pas ndeshjes dhe ka analizuar humbjen 4-2 ndaj Romes.

Ja fjalet e tij: “Jemi te inatosur sepse barazuam dy here por beme disa gabime amatore e per … Read More

Shqyrtim: Roma-Inter – Palacio dhe Kovacic akoma ne krah. Osvaldo-Icardi…

30/11/2014, 15:08 |

Sonte ndeshja e 3-te per Mancinin, kunder Romes qe pretendon scudetton perballe Juventus. Pas barazimit ne derby dhe suksesit ne Europa League zikalterit sonte duhet te fitojne pike edhe pse i pret nje ndeshje jashtezakonisht e veshtire. Ne … Read More

Mancini: “Me Romen nje klasike, Medel mund te rritet. Kovacic eshte ok”

29/11/2014, 19:44 |

Nje ndeshje e veshtire, por Interi kerkon fitoren. Ne prag te ndeshjes me Romen, tekniku zikalter Roberto Mancini i pergjigjet pyetjeve te gazetareve ne Appiano Gentile. Keto jane fjalet e tij:

Barazimi ne Champions mund te peshoj … Read More

Mancini: “50 vjec? Shpresoj qe djemte te me bejne nje dhurate…”

27/11/2014, 11:03 |

I ftuar tek “Il Volo del Mattino” tek Radio Deejay, Roberto Mancini ka folur me Fabio Volon per ditelindjen e tij te 50 te cilen e ka pikerisht sot:.

Ja fjalet e tij: “Sot luan Interi, … Read More

Shume ndryshime per Mancion: formacioni i mundshem…

26/11/2014, 23:49 |

Me lojtaret e grumbulluar, duket me se te qarta zgjedhjet e Mancinit per ndeshjen e neserme kunder Dnipro.

Tekniku italian ka njoftuar per nje rotacion ne menyre qe ta njoh me mire skuadren ne dispozicion dhe … Read More

Mancini: “Dnipro te fshehte kur luajne jashte, Konoplyanka me i miri. Skualifikimi…”

26/11/2014, 21:46 |

Ja ku jemi. Roberto Mancini neser debuton ne Europa League me Interin kunder ukrainasve te Dnipro Dnipropetrovsk. Ai neser nuk do te jete ne pankine (per shkak te nje skualifikimi ne ndeshjen Chelsea-Galatasaray) dhe normalisht duhet te ishte zevendes trajenri mirepo Interi … Read More

Sky – Kovacic-Mancini, tentime per tu kuptuar: dje ne derby…

24/11/2014, 20:28 |

Vijne kuriozitete te rendesishme nga derby i djeshem mes raporteve te Roberto Mancinit dhe Mateo Kovacic me rolin e 10 zikalterit si objekt te diskutimit. Keto i zbulon Andrea Paventi nga Sky, qe shpjegon:

“Kovacic nuk … Read More

Mancini: “Barazimi i drejte. Kovacic? Mos t’i bejme kaq shume presion, Hernanes vendimtar per ne”

24/11/2014, 1:20 |

Flet pas ndeshjes edhe Roberto Mancini, qe ri-debuton me nje barazim 1-1 kunder Milanit, keto jane fjalet e tij:

NDESHJA – “Keta jane derbyt, te gjitha ndeshje te veshtira. Pastaj mos harroni qe kemi nderruar modul, dhe … Read More

Palacio: “Goli me thember me i bukuri ne Itali. Mazzarri dhe Mancini trajner te mire…”

23/11/2014, 16:00 |

Rodrigo Palacio, i intervistuar nga Bein Sport ka folur per derbyn e Madonines, ndryshimin ne pankine, dhe nderrimin mes Mazzarrit dhe Mancinit.

Goli yt me thember eshte nje nga momentet me te bukura. Si e vendosni … Read More

Mancini: “Ndjenja te shkelqyera, Milani i forte. Calciopoli? Eshte e kaluara, Guarin-Kovacic top player. Cerci dhe Thohir…”

22/11/2014, 20:24 |

Pas zyrtarizimit, prezantimit dhe stervitjeve te para tani eshte koha per debutimin e Roberto Mancinit. Neser ne mbremje, Interi luan kunder Milanit, per te analizuar me mire ndeshjen dhe per ta prezantuar ate, tekniku i ri zikalter i pergjigjet … Read More