Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mancini

Gazzetta – Interi anti-Milan: Kovacic dhe Guarin…

22/11/2014, 13:25 |

Edicioni i sotem i La Gazzetta dello Sport analizon ne detaje zgjedhjet taktike te Roberto Mancinit per derbyn e te dieles.

Tekniku duhet te le shenjen e pare pas largimit te Mazzarrit, dhe duhet te shfrytezohet … Read More

Guarin: “Cdo gjashte muaj emri im ne merkato. Jam ne dispozicon te Mancinit! Ne fillim vjen Interi, pastaj une…”

21/11/2014, 16:41 |

Ne nje interviste per mikrofonat e SportMediaset, Fredy Guarin ka folur edhe per zerat e merkatos te vazhdueshme pothuajse gjithmone neper gazeta. 

Ja fjalet e Kolumbianit te Interit: “Cdo gjashte muaj degjoj njerez qe thone se … Read More

Moratti: “Une i sugjerova Thohirit dy emra per pankinen e Interit. Nuk kthehem por te enjten…”

20/11/2014, 17:56 |

Vijne deklarata te rendesishme dhe shume te vendosura per ate qe ka ndodhur javen e kaluar nga ish Presidenti i Interit, Massimo Moratti.

President Massimo ka konfirmuar se nuk do te rikthehet ne keshillin drejtues dhe … Read More

Sky – Ne oret e ardheshme Mancini do te takoje Thohir. Takimi do te behet sepse…

20/11/2014, 16:23 |

Sic tregon Massimiliano Nebuloni per Sky Sport 24, ne oret e ardheshme Mancini dhe Thohir do te takohen. Presidenti i Interit ka pak ore qe ka mberritur ne Milano.

Pasi kane folur me njeri-tjetrin deri me … Read More

Gazzetta dello Sport – Mancini e ka zgjedhur 11 titullare ndaj Milanit. Ja formacioni i plote…

19/11/2014, 0:28 |

Interi i Mancinit po fillon te mari forme cdo dite e me shume. Qe nga dita e pare tek zikalterit e deri me sot, Mancini per here te pare ka pasur pothuajse te gjithe grupin ne dispozicon.

Thohir deshironte vetem Mancinin. Pse? Numri qe e ka bindur eshte 26…

18/11/2014, 19:32 |

Nje karakteristike e Mancinit ka bindur Thohir 100% qe te zgjedhe pikerisht ate si tranjerin e ri te Interit dhe sigursht Mancio duket si tekniku ideal per projektin e Interit i cili lidhet edhe me lojtaret e rinj … Read More

Zanetti nuk pelqehej nga Mazzarri ne Appiano. Tashme ai mund te kthehet aty sa here te doje! Bluza e tij…

17/11/2014, 17:41 |

Eshte rikthyer Roberto Mancini ne pankinen e Interit dhe eshte rikthyer edhe Javier Zanetti ne Pinetina.

Mediat Italiane nenvizojne sot se ish kapiteni zikalter “nuk pelqehej shume nga Walter Mazzarri prandaj nuk shkonte ne Pinetina shpesh, … Read More

Drejt Derbyt – Mbrojtje me 4, ja dy hipotezat e Mancinit. Nje titullar eshte i sigurte nje rrezikon shume…

17/11/2014, 17:06 |

Roberto Mancini ka mare ne dore menjehere situaten tek Interi dhe gjeja a pare qe po ben eshte se ka vene skuadren te punoje me mbrojtjen me 4.

Pasi eshte ndjekur stervitja e djeshme ne Appiano … Read More

Rai – Merkato zikalter, po punohet per mbrojtesit e krahut dhe reaprtin e sulmit: emrat. Fassone pergenjeshtron mbi Gerrard…

17/11/2014, 0:35 |

Pas ardhjes se Roberto Mancinit tek Inter merkatoja mund te ndryshoj por gjithmone ne perputhje me rregullat e FFP.

Sipas Ciro Venerato te Rai merkato do nis nga mbrojtesit e krahut, ku ne krye te listes … Read More

Appiano – Askush nuk po shenonte dhe Mancini uleret: “Eshte minuta 93 e Derbyt” dhe direkt shenon gol…

16/11/2014, 19:19 |

Nje ngjarje simpatike tregohet tek Sky Sport per sa i perket stervitjes se sotme ne Pinetina.

Interi zhvilloi nje mini-ndeshje me Primaveren e cila mbaroi 1-0 edhe pse Mancini i ishte dedikuar shume skemave sulmuese. Asnje … Read More

Sky – Tete lojtar te sigurt per derbyn, por Mancio ka dyshime…

16/11/2014, 16:05 |

Ne studiot e Sky Sport analizohet situata e Inter ne prag te derbyt qe eshte ne javen e ardhshme dhe zgjedhjet qe mund te bej Mancini.

Do te jene 8 zgjedhjet e sigurta te Mancinit: Handanovic, … Read More

Sky Sports – Thohir ka zgjedhur Mancinin per nje arsye madhore. Pothuajse e kishin harruar…

15/11/2014, 23:07 |

Te gjithe mediat ne Itali dje dhe sot kane folur per ndryshimin ne pankinen e Interit: Mazzarri u largua dhe ne vendin e tij erdhi nje njohje e vjeter, pikerisht tranjeri qe riktheu Interin tek fitoret, Roberto Mancini.

Read More

Mancini: “Jam shume i lumtur. Calciopoli? Une dhe Interi jemi te ndershem, do te luftojme me Milanin dhe Juven.”

15/11/2014, 15:51 |

Ja tek jemi. Pas rezultateve te dobeta kete sezon dhe polemikat qe kane shoqeruar Interin ne javet qe kane kaluar, ne shtepine e Interit po thithet “ajer i ri” dhe eshte koha qe te ndryshohet faqe. Pas shkarkimit … Read More

Inter, me Mancinin po shkohet drejt 4-3-1-2: Formacioni i mundshem!

14/11/2014, 23:39 |

Me Roberto Mancinin ne pankine, Interi do te ndryshoje pothuajse gjithcka ne pamje.

Tekniku i ri do ta ‘anulloje’ mbrojtjen me tre te Mazzarrit dhe do te luaje me nje Inter 4-3-1-2 me Mateo Kovacic te … Read More