Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mancini

Candreva tek Interi dhe 4-2-3-1 i Mancinit po mer forme! Sot zikalterit do te rreshtoheshin keshtu…

28/07/2016, 10:42 |

Me ardhjen e Antonio Candreva, i cili jepet nga te gjitha mediat si blerje e sigurte, do te mare forme edhe Interi i ri i sezonit 2016-2017. Sot per sot, formacioni i Roberto Mancinit, sipas La Gazzetta dello Sport, do … Read More

Mancini: “Une jap gjithcka nga vetja per te permiresuar Interin. Kurre…”

28/07/2016, 9:36 |

Pas barazimit me Estudiantes, tekniku i Interit, Roberto Mancini eshte prezantuar ne sallen e konferencave ku ka folur per mediat.

Ja fjalet e Mancios: “Te dorehiqem? Ju keni folur dhe vazhdoni ta beni per keto gjera, … Read More

Inter-Mancini, gjithcka ne rregull. Klubi i ka dhene garanci: nuk shiten lojtaret ‘big’! Candreva dhe nje mesfushor…

26/07/2016, 23:01 |

Inter-Mancini, alarmi duket qe eshte larguar, keshtu raporton Sky Sport.

Sot ka pasur nje takim mes trajnerit zikalter dhe Piero Ausilios, takim qe ka zgjatur rreth nje ore ku eshte folur per merkaton. Klubi i ka … Read More

Mancini, jashte ose brenda: ne New York do te ndodhe takimi kaq shume i pritur me Suning

26/07/2016, 16:07 |

Situata eshte e kompromentuar, por nuk eshte ende ne piken kur nuk ka zgjidhje. Kete gje e ka treguar Gazzetta dello Sport ne perpjekje per te shpjeguar situaten e nxehte ndermjet Roberto Mancinit dhe Interit.

Pas … Read More

Zhang drejt SHBA: tre dite me takime per te gjithe dirigjentet e Interit

25/07/2016, 22:06 |

Tre dite me takime dhe konferenca per dirigjentet zikalter, te vjeter dhe te rinj, dhe Mancinin.

Ne Amerike nuk do te jete vetem skuadra, por i gjithe klubi ziklater ne pergjithesi. Edhe Inter Channel konfirmon qe … Read More

Mancini: “Takimi me Thohir? Asgje e re. Icardi dhe Candreva? Per kete pyesni ate.”

25/07/2016, 9:43 |

“Nuk ka asgje per tu qartesuar ne kete mes. Situata eshte normale, si dy dite me pare. Nuk ka ndryshuar asgje, te shikojme ne ditet e ardhshme”. Keshtu eshte shprehur Roberto Mancini ne konferencen per shtyp pas ndeshjes … Read More

Mancini: “Duhet te zgjoheni”. Thohir: “Nese nuk ta ndjen, je i lire te largohesh”. Tani eshte…

25/07/2016, 9:25 |

Duhet te ishte nje takim ku do te qartesoheshim shume gjera ai ndermjet Thohir dhe Mancinit te shtunen, por asgje nuk eshte rregulluar, madje palet kane dale nga ai takim akoma me larg njeri-tjetrit.

Gjate takimit, … Read More

Moratti: “Suning jane te besueshem, FPF nje pengese. Mancini? Nuk perjashtoj rinovimin. Icardi…”

21/07/2016, 17:46 |

Eshte bere nje kohe qe publiku zikalter nuk degjon fjalet e tij. Po flasim per Massimo Morattin dhe pikerisht atehere kur te gjithe duan te njohin edhe mendimin e tij ai kthehet dhe konsideron Interin e tij. Keto jane … Read More

Gazzetta – Ja cfare deshiron Mancini nga drejtuesit e Interit

19/07/2016, 9:56 |

Ardhja e Angelo Greguccit si zevendes-tranjer eshte sigurisht nje sinjal i forte per sa i perket qendrimit te Roberto Mancinit ne pankinen zikalter.

“Klubi zikalter ndihet i qete sepse ne mes ka nje kontrate qe skadon … Read More

Mancini, decizive takimet me Thohir dhe Zhang: Gati 3 blerje per te shmangur ‘thyerjen’…

18/07/2016, 9:39 |

Ne keto dy jave ne USA, zikalterit do te kuptojne cila do te jete e ardhmja e tyre. Roberto Mancini eshte nisur shume i qeshur per ne Amerike pas takimit me CEO-n e Interit, Bolingbroke ne Riscone. Nje … Read More

Nese largohet Mancini, keto jane tre emrat qe mund ta zevendesojne!

16/07/2016, 11:20 |

Nese Mancini do te largohet perpara kohe nga drejtimi i Interit, klubi do duhet te mbuloje momentalisht ‘boshllekun’ qe ai do te lere me nje teknik te ri qe do te ishte i afte per nje klub te … Read More

Sky, lajm shokues: “Mancini, qarkullojne zera per zgjidhje kontrate. Dy emra per ta zevendesuar…”

14/07/2016, 23:58 |

Massimiliano Nebuloni, i derguar i Sky Sport ne grumbullimin e Interit ne Brunico, ka folur per largimin e Roberto Mancinit nga aty drejt Milanos per nje ceshtje burokratike para nisjes ne Amerike. Por ka shtuar edhe disa te … Read More

Mancini: “Suning i rendesishem, Inter meriton lojtaret e medhenje. Lojtar si Toure ne Itali nuk ka. Juve…”

14/07/2016, 14:20 |

Drejtperdrejt nga Brunico, trajneri zikalter Roberto Mancini ka dhene nje interviste per mikrofonat e Premium Sport. Fjalet e para te tij jane per ate qe ka ndodhur ne Puglia:

“Dua te dergoj nje perqafim nga te gjithe ne … Read More

Mancini: “Duam te bejme me mire se vitin e kaluar, rinovimi im nuk eshte i rendesishem. Icardi, Jesus dhe Joao Mario…”

13/07/2016, 21:13 |

Eshte konferenca e pare per shtyp e Roberto Mancinit qe nga salla per shtyp e qendres sportive ne Brunico ka prekur tema te ndryshme. Keto jane fjalet e teknikut italian:

Permbledhja e pare e pregaditjeve? “Te … Read More