Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mancini

Gazzetta – Opsioni Keita per Interin eshte i vertete, ka kaluar Candrevan…

12/07/2016, 9:56 |

Keita Baldé i ka prishur mardheniet perfundimisht me Lazion.

Perfundimisht ish sulmuesi i krahut te Barcelones nuk eshte nisur per ne fazen pergatitore dhe ka shpjeguar arsyet ne rrjetet sociale. Nje blerje e pamundur? Ndoshta. Por … Read More

Barzaghi: “Ausilio ne Pinetina per t’u larguar pastaj drejt qytetit. Agjenti i Candrevas ne Milano? Skuadra…”

05/07/2016, 18:32 |

Inter po stervitet ne Pinetina, per sot eshte parapare nje stervitje e lehte dhe teste atletike per zikalterit qe nese ne mengjes do te sterviten akoma, do te drekojne dhe pastaj do te fluturojne drejt Innsbruck, per t’u … Read More

Zhang, se shpejti takim me Mancinin: rinovimi dhe merkato…

27/06/2016, 17:55 |

Axhende plot me impenjime per aksionarin e ri te mazhorances te Interit Zhang Jindong, ne Milano per te zyrtarizuar kalimin e pronesise se klubit zikalter.

Pasi eshte takar me presidentit e Serie A, Maurizio Beretta, presidenti i … Read More

Sneijder kontakton Mancinin: deshiron te kthehet te Interi!

25/06/2016, 0:45 |

Te dy kane nje te kaluar te Interi disa sezone me pare dhe nje aventure te perbashket te Galatasaray.

Dhe kushedi qe ne te ardhmen, Wesley Sneijder dhe Roberto Mancini, nuk do te jene perseri bashke si zikalter. Nje … Read More

Jo Corinthias: Sylvinho do te qendroje tek Interi. Ne tetor…

18/06/2016, 9:33 |

Pas shume fjaleve ka ardhur konfirmimi i personit te perfolur: Sylvinho nuk do te largohet nga Interi.

Keshtu, klubi zikalter nuk do ta humbe ‘zevendes tranjerin virtual’ e saj Sylvinho i cili kerkohej nga Corinthias pas … Read More

Pas Nuciari do te largohet edhe Sylvinho? Ne Appiano mund te vije…

16/06/2016, 12:23 |

Mund te vijne shume shpejt te reja te rendesishme per sa i perket asistentit te ri te Roberto Mancinit.

Pas largimit te Nuciari, ne fakt, eshte liruar nje vend i lire dhe duke pare se edhe … Read More

Inter, eshte zgjedhur lojtari i dyte ekstrakomunitar: Mancini ka vendosur!

13/06/2016, 9:21 |

Vendi i pare ekstrakomunitar u zu nga Caner Erkin. Tjetri, i fundit i disponueshem do te zihet nga nxenesi i Mancinit i kerkuar me aq shume ngulm nga ky i fundit qe prej ardhjes tek Interi. 

Read More

Gazzetta dello Sport – Inter, ja pse Candreva ka magjepsur Mancinin

12/06/2016, 20:40 |

Antonio Candreva vazhdon te jete ne shenjestren e Interit. Por si e ka ‘bere per vete’ Roberto Mancinin? Kete provoojne te shpjegojne te Gazzetta dello Sport:

“Eshte i pari mesfushor ofansiv ne historine e Lazios qe arrin … Read More

Gazzetta – Toure deshiron te rikthehet te punoje me Mancinin

09/06/2016, 8:26 |

Ne mendjen e Mancinit ka qene dhe mbetet Yaya Toure. 

La Gazzetta dello Sport konfirmon zerat qe i shikon serisht teknikun dhe lojtarin sebashku, por kesaj radhe tek Interi.

“Per te arritur tek transferimi … Read More

Inter deshiron Candrevan, Candreva deshiron Interin. Kontakte mes…

07/06/2016, 23:32 |

Nje sulmues i krahut te djathe per t’ia dhuruar Mancinit per te rritur nivelin teknik te skuadres.

Antonio Candreva dhe Inter, nje ‘martese’ qe zikalterit dhe sulmuesi jane gati ta realizojne. Klubi i presidentit Thohir insiston … Read More

E ardhmja e Mancinit, merkato dhe FPF: Ja te gjithe skenaret!

07/06/2016, 10:16 |

Dhe tani, pas blerjes se maxhorances se Interit nga ana e Suning Holding Group, si do te ndryshojne skenaret ne shtepine Inter? Kete gje pyet sot Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem dhe me pas … Read More

Laudisa: “Mancinit do t’i blihet Toure. Candreva? Me shume mundesi vjen! Eshte afer edhe…”

06/06/2016, 20:42 |

Tani, pas blerjes se shumices se aksioneve te Interit nga Suning, si ndryshojne planet e merkatos zikalter?

Provon ta shpjegoj, gjate rubrikes ‘Il mercato in un minuto’ te Gazzetta.it, gazetari, Carlo Laudisa: “Mancinit do t’i blihet Toure, dhe … Read More

Gazzetta – Mancini i thote ‘po’ Suning: Ja te gjithe motivet!

02/06/2016, 9:55 |

Roberto Mancini, pas habise se fillimit ka pranuar sfiden e re.

Do te jete ai tranjeri i pare i eres Suning tek Interi. Kete gje e ka konfirmuar dje tek Gardini dhe Ausilio pas takimit te … Read More

Mancini i ka kerkuar Suning 4 lojtare big dhe do i blehen: Ja cilet! Toure…

02/06/2016, 9:08 |

Dhurata e pare e Suning per popullin zikalter mund te jete Alex Teixeira, natyrisht ne huazim.

Ai eshte blere 50 milione euro, eshte brazilian dhe natyrisht ekstrakomunitar. Mancinit i pelqen shume. Por objektivi i pare eshte … Read More