Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mancini

Te premten Thohir vjen ne Milano: te shtunen takim me Mancinin

02/05/2016, 19:47 |

Presidenti i Interit, indoneziani Erick Thohir pritet te jete ne Milano te premten, kurse te shtunen ne Meazza per te qene i pranishem ne ndeshjen e fundit si vendas kunder Empolit.

Para ndeshjes, manjati do te takohet … Read More

Mancini: “Banega i forte, nuk e di nese eshte akoma i Interit. Kater ekipe me te forta se ne. Simeone dhe Ranieri…”

30/04/2016, 16:13 |

Kane mbetur edhe tre ndeshje nga fundi i kampionatit, kampionat i cili duket se nuk ka edhe shume per te dhene per Interin. Eshte koha per Lazio-Inter dhe Roberto Mancini flet ne konference per shtyp para ndeshjes se … Read More

Sky – Inter, asnje revolucion ne merkato. Objektivat e Mancinit…

27/04/2016, 22:25 |

Inter nuk do te bej revolucion ne merkato ashtu si nje vit me pare, por objektivat do te jene shume te qarte.

Mancini deshiron dy mbrojtes krahu, njeri eshte Erkin, qe sipas Sky do te arrij me … Read More

Premium Sport – Formacioni i mundshem: Medel-Brozo ne mesfushe. Dy dyshime ne sulm…

20/04/2016, 17:33 |

Mungojne shume pak ore para fillimit te ndeshjes Genoa-Inter, por ka akoma disa dyshime sa i perket formacionit qe Roberto Mancini do te rreshtoj sonte ne Marassi.

Balotazhe, sic raporton Premium Sport, sidomos ne sulm, me kater lojtar qe luftojne … Read More

Mancini: “Perisic qendron dhe Eder do te jete decisiv. Icardi do te permiresohet akoma, Kondogbia…”

19/04/2016, 13:35 |

Java e 34-te ne Serie A dhe Interi i Mancinit udheton drejt ‘Luigi Ferraris’ per te luajtur kunder Genoas.

Nje ndeshje e rendesishme per zikalterit qe nuk kane asgje per te humbur dhe vetem fitorja mund … Read More

Mancini mendon te rikthej mikun e tij Oriali te Inter. Per te mendohet nje rol…

18/04/2016, 21:13 |

Interesant dhe romantik shkrimi i sotem i Gazzetta dello Sport: Gabriele ‘Lele‘ Oriali mund te kthehet te Interi pas EURO 2016 ne France. Idea eshte e Roberto Mancinit, i joshur qe te punoj akoma me ate si zikalter pas eksperiences mes 2004 … Read More

Mancini: “Tani kemi pika kyce, parametrat zero jane zgjidhje te mire. Moviola, Thohir dhe Manaj…”

15/04/2016, 15:15 |

Roberto Mancini flet ne konference per shtyp para ndeshjes Inter-Napoli. Keto jane fjalet e tij:

Ne kete moment keni me shume shprese per vendin e trete apo keqardhje per humbjen ndaj Torinos? “Besoj qe mundesite nuk jane te shumta por me 18 … Read More

SportMediaset – Inter, Mancini provon 4-3-3. Gjithcka e vendosur pervec nje fanelle

14/04/2016, 21:32 |

Vazhdon puna e Roberto Mancinit ne prag te ndeshjes delikate te se shtunes kunder Napolit.

Sic raporton Marco Barzaghi te SportMediaset, Mancini sot ne stervitje ka provuar nja 4-3-3 me njembedhjetshen startuese qe tashme duket e … Read More

Inter-Napoli, Mancini me 4-3-3: kthehet Kondogbia. Ne sulm te sigurt vetem…

12/04/2016, 19:38 |

Te shtunen ne mbremje, ne ndeshjen e madhe kunder Napolit, eshte e mundshme qe Mancini te rreshtoj skuadren me nje 4-3-3.

Mbetet per t’u kuptuar, edhe pse eshte heret, kush do te luaj me Nagatomon dhe … Read More

Mancini per Sky: “Rezultat i mire, vuajme te shenojme. Goli i anuluar dhe buxheti per merkaton…”

09/04/2016, 17:30 |

Pas fitores ne Matusa, trajneri zikalter Roberto Mancini analizon ndeshjen per Sky Sport duke deklaruar: “Kemi fituar dhe kemi zhvilluar nje pjese te pare ku duhej ta mbyllnim me 2-0, me nje gol te rregullt qe eshte anuluar dhe disa … Read More

FOTO – Inter, sa shume horror. Nga ndeshja me Lazio e deri tek Torino, sa shume raste te shperdoruara

07/04/2016, 15:36 |

Humbja me Torinon i ka zbehur edhe me shume shpresat e Interit per te arritur te vendi i trete qe do te thote play-off i Champions League.

Skuadra e Mancinit, pas nje fillimi fantastik, nuk ka … Read More

Mancini: “Duhet te provojme t’i fitojme te gjitha ndeshjet. Eder nuk diskutohet. Palacio, Ibra dhe Toure…”

02/04/2016, 14:51 |

Roberto Mancini ne konference per shtyp para Inter-Torinonje prej tete finaleve per skuadren e tij. Pas pushimit te ndeshjeve te kombetareve vjen koha per Serie A dhe javen e 31-te. Keto jane fjalet e teknikut italian:

E sheh skuadren te pjekur?Read More

Erick Thohir ne Milano gjate pasdites, neser vizite ne Appiano: agjenda e manjatit

01/04/2016, 14:00 |

“Erick Thohir do te arrij sot pasdite ne Milano”, kete raporton Gazzetta dello Sport ne versionin e saj online.

“Presidenti i Interit do te kete nje fundjave te dendur me takime. Neser ne mengjes do te … Read More

Icardi do te jete me Torinon, Mancini mendon per nje 4-2-3-1

26/03/2016, 18:27 |

Duke pare rekuperimin e Mauro Icardi, per argjentinasin eshte gjithmone e me e mundshme qe ta shohim ne fushe qe ne ndeshjen e radhes kunder Torinos.

Ne anen tjeter trajneri Roberto Mancini ka filluar te mendoj per formacionin qe … Read More