Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

martinez

Inter, cfare diamanti ke ne duar! Lautaro Martinez zgjidhjet lojtari me i mire ne…

24/04/2018, 23:19 |

Eshte sulmuesi i Racing dhe sulmuesi i ardhshem i Interit, Lautaro Martinez, lojtari me i mire i Superliges Argjentinase.

E ka vendosur nje juri prej 23697 votuesish qe kane marre pjese ne nje sondazh te leshuar nga programi ‘SportsCenter’ ne ESPN, … Read More

Tuttosport – Icardi largohet? As qe behet fjale, vjen Martinez per t’i bere shoqeri! Do te largohen….

24/04/2018, 11:37 |

Inter nuk heq dore nga Mauro Icardi.

“Sipas projektit te klubit do te jete akoma sulmuesi titullar i Interit. Larg nga reflektoret, klubi dhe agjentet e kapitenit jane ne kontakt dhe kur te perfundoj sezonit do te ulen ne tavoline per … Read More

Lautaro e ka golin ne ADN: Ja sa gola ka shenuar talenti argjentinas ne 37 ndeshje me Racing!

20/04/2018, 12:50 |

Lautaro Martinez eshte shume i ri. Ai ka lindur ne 22 gusht 1997 dhe eshte vetem 20 vjec edhe pse po ben cmendurira me paraqitjet e tij ne Argjentine me bluzen e Racing Avallaneda. 

Djaloshi i sapo blere nga Interi, … Read More

Te rinj, por goleador: ja 10 sulmuesit Under 23 me te mire ne qarkullim. Eshte edhe Lautaro!

19/04/2018, 22:50 |

FourFourTwo ka stiluar nje klasifikim te vecante me bomberat me te mire qe jane me pak se 23 vjec.

Te rinj, por qe jane te mbushur plot me shprsa dhe me golin ne gjak.

Ata jane gjithmone e me  te … Read More

Argjentina, Martinez takon Sampaolin: “Boterori? Ajo qe do te bej…”

16/04/2018, 23:08 |

Nuk eshte nje moment i shkelqyer per Lautaro Martinez, qe pas fillimit brilant te sezonit duket se ka humbur rrugen e golit.

Sulmuesi i Racing Avellaneda nuk ndalet shume tek veshtiresite por shpjegon receten per te dalur nga ato: “Perqendrohem … Read More

Kombetaret – Ja ndeshjet e lojtareve te Interit sot

27/03/2018, 14:31 |

Interi eshte ne pritje te ndeshjes ndaj Hellas Verones qe do te luhet te shtunen ne oren 15:00 per shkak te Pashkeve Katolike, por nderkohe lojtaret zikalter (disa prej tyre) jane ende ne kombetaret respektive duke luajtur miqesore.

Nderkohe qe … Read More

Gazzetta – Inter, per Kwadwo Asamoah eshte ceshtje oresh! Po pritet vetem qe…

26/03/2018, 12:36 |

Si dy ministra teper te mire pa portofol, Walter Sabatini dhe Piero Ausilio kane filluar qe te ndertojne Interin e te ardhmes ne menyre konkrete, duke afruar prane klubit zikalter lojtare me kosto zero. 

Behet fjale per hollandezin e Lazios, … Read More

Ne Argjentine – Kritika te medha per Martinez tek Inter: si ka mundesi qe lojtari me i mire i kampionatit te…

25/03/2018, 22:01 |

Ne Argjentine sot ka pasur kritika te shumta per shitjen e Lautaro Martinez tek Interi nga ana e Racing. 

Ashtu si shkruhet sot ne Argjentine nga Doble Amarilla, vijne jo pak kritika ne drejtim te drejtuesve te Racing, sidomos per … Read More

Itali-Argjentine, FORMACIONET ZYRTARE: Jashte Candreva! Lautaro Martinez…

23/03/2018, 21:17 |

Vetem pas pak, ne oren 20:45 do te perballet ne fushen e lojes ne nje miqesore Argjentina dhe Italia.

Ne kete sfide miqesore qe do te luhet ne Manchester ndermejt amerikano latineve dhe te kalterve, nuk do te jete nga … Read More

Prapaskena: Atletico e xhindosur me Martinez, ai kishte firmosur me ta! Mund te shkojne ne gjykate, por…

23/03/2018, 16:53 |

Lautaro Martinez, sipas Marca, kishte firmosur nje marreveshje me Atletico Madrid perpara se te rinovonte me Racing dhe perpara se te kishte nje marreveshje me Interin.

A do te jete Lautaro Martinez ne qender te nje ceshtje gjyqesore? Mund te … Read More

3 PRO dhe 3 KUNDER – Ja 3 motive pse Martinez mund t’ja dale ne Itali dhe 3 perse mund te deshtoje!

23/03/2018, 12:49 |

Ne ditet e fundit jane larguar edhe dyshimet e fundit per sa i perket te ardhmes se Lautaro Martinez: ai nga sezoni i ardhshem do te veshe bluzen zikalter.

Keshtu, talenti me i madh i kampionatit argjentinas sot per sot, … Read More

Lautaro: “Zanetti me ka telefonuar disa here. Me ka thene qe Interi…”

22/03/2018, 13:42 |

“Eshte cdo gje mbyllur me Interin, mungojne vetem disa detaje te vogla dhe vizitat mjekesore dhe me pas do te jem nje lojtar i zikalterve.”

Keshtu ishte shprehur dje per mikrofonat e Tyc Sports, Lautaro Martinez, i cili konfirmoi edhe … Read More

Fifa.com – Martinez si Schillaci? Sulmuesi argjentinas konsiderohet nga Fifa si…

22/03/2018, 1:35 |

Jo vetem argjentinasit jane te perfshire nga sensacioni Lautaro Martinez, por me sa duket e gjithe bota e futbollit.

Per lojtarin argjentinas, talentin e Racing i cili eshte blere nga Interi per sezonin e ardhshem sot ka shkruar edhe Fifa.

Read More

“Martinez nje fenomen, cfare goditje ke bere Inter. Eshte pak Aguero pak Tevez. Do te behet…”

21/03/2018, 12:59 |

“Lautaro Martinez? Interi ka mare ne skuader nje fenomen te padiskutueshem. Kishte kohe qe nuk shikoja nje lojtar 20 vjecar me keto cilesi. Kam folur me shume njerez te futbollit ne Argjentine dhe te gjiteh me kane thene qe nje … Read More