Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

massimo moratti

Zi ne shtepine Moratti: ndahet nga jeta ne moshen 81 vjecare Gian Marco Moratti, vellai i Massimos

26/02/2018, 12:20 |

Ndahet nga jeta ne menyre te papritur vellai i presidentit legjendar te Interit, Massimo Moratti. 

Massimo qan vellain e tij Gian Marco, biznesmen italian dhe president i Saras. Burri i ish-kryebashkiakes se Milanos, Letizia Moratti dhe babai i kater femijeve … Read More

#110Inter – Massimo Moratti, edhe i biri si i jati

18/02/2018, 18:17 |

Një çështje familjare: Interi për Massimo Morattin ka qënë gjithmonë kështu. Familja nënkuptohet ajo në kuptimin tradicional, por shumë shpejt pati një ndikim të madh në milona fansa zikaltër. I rritur me futbollistët e “Grande Inter-it”, të cilët vizitonin shpesh … Read More

Moratti: “Mendime interesante nese fitojme ne Torino. Mancini-De Boer nje pastice. E di qe Suning…”

31/01/2017, 18:11 |

Presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka dhene nje interviste te gjate per ‘Il Giorno’ ne Milano, ku ka folur per shume tema: nga Juventus-Inter, e deri tek Pioli dhe Mancini e De Boer. Per forcen e Suning … Read More

Moratti dhe Tronchetti kanë vendosur: kthehen me 31%, ja propozimi i Suning. Sugjerohet…

04/10/2016, 11:15 |

Sipas të përditshmes la Repubblica, Massimo Moratti është i gatshëm ta bëj një rikthim të jashtëzakonshëm tek Inter, së bashku me Marco Tronchetti Provera. Vendimi për t’u kthyer në krye të shoqërisë zikaltër, është duke e provokuar tashmë … Read More

Sky – Neser dreke mes Zhang, Thohir dhe Moratti. Do te arrij gjithashtu edhe nje delegacion…

26/08/2016, 18:09 |

Gjate dites se neserme – zbulon Sky Sport – do te kete nje dreke pune mes aksionistit te shumices Zhang Jindong, presidentit Erick Thohir dhe bossit Massimo Moratti.

Gjithmone neser, tregojne nga redaksia e Sky, do te arrij edhe nje … Read More

Erick Thohir ne darke me Morattin: diskutohet per tratativen me Suning. Neser…

06/05/2016, 20:10 |

Pas vizites qe i ka bere skuadres, takimit te shkurter me Roberto Mancinin dhe takimit me dirigjentet e mbledhur ne Appiano Gentle, presidenti Erick Thohir sonte do te jete ne darke me Massimo Morattin.

Kete raporton edicioni online i Corriere … Read More

Jave Milaneze per Erick Thohir: Napoli, Moratti dhe Udinese. Presidenti zikalter…

14/04/2016, 10:28 |

Presidenti i Interit, Erick Thohir do te rikthehet ne Milano te shtunen. Ai do te vije per te pare ndeshjen ne Meazza kunder Napolit por do te jete ne Itali edhe per te takuar te gjithe menaxheret ne … Read More

Inter, dreke mes Thohir dhe Moratti ne Milano: te rejat

21/04/2015, 18:57 |

Pas barazimit ne derby te dielen, Inter deshiron te mbyll sezonin ne menyren me te mire te mundshme, duke provuar deri ne fund per nje vend ne Europe.

Ne frontin e shoqerise sot ka pasur nje … Read More

Inter, Moratti mohon thashethemet: “Asgjë e vërtet”.

08/04/2015, 13:27 |

Massimo Moratti përgënjeshtron gjithçka. Një plan i supozuar për të marrë përsëri Interin, i publikuar sot nga Gazzetta dello Sport, mirëpo që ka ardhur menjëherë mohimi kategorik nga ish-shefi, që për Sportmediaset ka shpjeguar: “Nuk ka asgjë të … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

Moratti: “Derby me ka pelqyer, pune e mire nga Mancini. Vendi i trete…”

24/11/2014, 21:03 |

Massimo Moratti nuk flet keq per derbyn, perkundrazi. Ish presidenti zikalter thote se eshte i kenaqur nga prova e skuadres zikalter.

“Me ka pelqyer ndeshja dhe Interi nuk ka luajtur keq. Edhe pse Mancini ka ardhur tani … Read More

Moratti: “Mazzarri me mua do ishte shkarkuar? Une nuk jam shembull i mire. Kam larguar…”

20/10/2014, 15:10 |

Massimo Moratti ka folur me gazetaret perpara hyrjes tek asambleja e aksionereve tek Interi dhe i eshte kerkuar nje mendim per Mazzarrin dhe raportin e tij me popullin Interist.

Dhe presidenti i nderit te Interit ka … Read More

Moratti perqafon serish Interin. Pas nje vere te veshtire, me 14 shtator…

05/09/2014, 8:57 |

Ku ka perfunduar Massimo Moratti? Numri nje i Interit, pas 18 vitesh nuk e ka me pushtetin absolut tek Inter dhe kohet e fundit eshte zhdukur, edhe nga Meazza mbi te gjitha. Por sipas Gazzetta dello Sport, ai … Read More

Moratti: “Campbell dhe J. Rodriguez me kane impresionuar. Ranocchia me ekspert se Paletta. Dhe Prandelli-Inter…”

15/06/2014, 15:32 |

Ne Sky ka folur Massimo Moratti. Presidenti i nderit zikalter ka folur per Italine, Ranocchian dhe Prandellin. Ja dhe fjalet e tij: “Itali-Angli? Kemi krenarine e Kombetares, dhe kishte dhe shume dashuri ndaj Hodgson. Ka qenje nje ndeshje … Read More