Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Mauro Icardi

Icardi i pandalshëm: 24 gola për dy sezone radhazi, vetëm Nyers dhe Meazza si ai

31/03/2018, 17:55 |

Mauro Icardi, i cili sot arriti numrin e 24 golave në kampionat, është vetëm lojtari i tretë në historinë e Interi që ka shënuar të paktën 24 gola në dy kampionate të Serie A-së pas Stefano Nyers(1949-50 dhe 1950-51) dhe … Read More

CIES – Icardi, Skriniar dhe Vecino ne Top 50 lojtaret qe i eshte rritur vlera nga shtatori. Sllovaku…

12/03/2018, 12:17 |

Eshte Mohamed Salah lojtari i pese ligave me te forta te futbollit europian lojtari te cilit vlera i eshte rritur me shume ne gjashte muajt e fundit.

Egjiptiani i kaluar nga Liverpool, ka kaluar nga 88,1 milione euro ne shtator … Read More

Icardi-Milan, hesapet jane akoma te hapura: ja sa gola ka shenuar kapiteni ne 2 ndeshjet e fundit!

03/03/2018, 16:41 |

Icardi eshte sulmuesi me i perfolur ne Serie A per shkak te aftesive te tij ne zonen e rreptesise, aftesi qe e kane bere te njohur ne te gjithe boten dhe qe e kane bere ta kerkojne skuadrat me te … Read More

Gazzetta dello Sport: “Inter punon ne heshtje per rinovimin e Icardit”

26/02/2018, 10:57 |

Jo vetem Real, Man United dhe Psg por edhe gjermanet e Bayern mund te bejne perpara per Icardin ne rast te ndonje shitje te Lewandowski.

Mauro Icardi vazhdon te punoje per te qene ne 100% te formes se tij per … Read More

Icardi, probleme me gjurin: humbet kombetaren, duhet pushim. Me Atalanten…

06/11/2017, 15:55 |

Shume raste te humbura, nje pasim perfekt per Eder ne rastin e golit dhe nje demtim qe do i kushtoje komnbetaren ku ai do te humbase dy miqesoret e Argjentines ne Rusi. Dje nuk ka qene dita e … Read More

Wanda: “Juve e donte Icardin, jo Higuainin. Ofronin më shumë por ai dëshiron të jetë Totti i Interit”

07/10/2016, 10:08 |

Wanda Nara, e intervistuar nga SportWeeek, ka treguar detajet e ripërtërirjes së kontratës së Mauro Icardit me Interit deri më 2021: “Ne zonjat, në qoftë se e ndajmë mendjen për një gjë…Unë asnjëherë nuk kam thënë që “Mauro … Read More

Sky – Icardi, marreveshje per rinovimin: 5 milione euro ne sezon. Do te jete lojtari me…

20/08/2016, 15:36 |

Arrin nje lajm i rendesishem sa i perket situates Mauro Icardi.

Eshte gjetur marreveshja per rinovimin e kontrates, lojtari do te nenshkruaj deri me 2021 dhe do te marr 5 milione euro ne vit me bonuse tjera. … Read More

Icardi, mur nga zikaltërit. Pas gushtit do të zyrtarizohet ripërtërirja e kontratës deri më 2021

20/08/2016, 9:03 |

Një seri në mes të Icardit-Interit-Napolit, që përfundon me ripërtërirjen e kontratës deri më 2021. Kështu kthehet në jetë premtimi i Interit i bërë një vit përpara gruas-agjentes Wanda Nara.

Sipas La Gazzetta dello Sport, edhe pas … Read More

Inter-Icardi, së bashku deri më 2020: në javët e ardhshme fillojnë përpjekjet për ripërtërirjen e kontratës

28/07/2016, 12:12 |

Para se ta blindoj me fjalë tek Interi, në intervistën e lëshuar për mikrofonët e kanalit zikaltër, të martën pasdite presidenti Erick Thohir ka ftuar Mauro Icardin në një takim ku kanë qenë të pranishëm edhe Suning. Manjati … Read More

Icardi, fundi i historisë: qëndron tek Interi. Në vjeshtë ripërtërirja e kontratës!

27/07/2016, 8:59 |

Zikaltërit e largojnë nga merkato kapitenin e tyre dhe këtë e konfirmon presidenti Thohir

Lajmi i ditës, në shtëpinë e Interit, arrin nga merkato. Vëmendje: asnjë prurje por një qartësi – Icardi është hequr nga merkato … Read More

FcIN – Icardi, shumë shpejt takim me Interin: rinovimi në fillim të sezonit jo i pëlqyeshëm

26/07/2016, 13:19 |

Vazhdon ‘telenovela’ e cila lidhet me të ardhmen e Mauro Icardit, i cili do ripërtërirjen e kontratës (me pagë më të madhe) të cilën Interi nuk është i gatshëm t’ia siguroj. Në ndërkohë ka bërë hapa përpara Napoli, … Read More

Icardi, ‘jo’ e Interit për ofertën e parë: ja strategjia e Napolit

26/07/2016, 12:58 |

Objektivi numër një në rast largimi të Higuain quhet Mauro Icardi. Napoli e do fuqishëm argjentinasin dhe pas dy takimeve me agjentët e lojtarit, dëshiron ta bindë Interin që ta shesë sulmuesin. Oferta e djeshme nuk është marrur … Read More

Zanetti: “Icardi nuk do të shkojë në Rio, Sunning nuk do. Alario? Jo tani. E ardhmja ime…”

06/07/2016, 9:34 |

Javier Zanetti, ka folur për telvizionin argjentinas TyC Sports. Shumë tema të trajtuara, nga kombëtarja tek Interi dhe kapiteni Mauro Icardi. Ja fjalët e tij: “Icardi nuk do të jetë në dispozicion të Argjentinës për Lojërat Olimpike në … Read More

E dëshironte Reali por Icardi e ka zgjedhur Interin: shifrat.

24/05/2015, 8:07 |

Me golin e shënuar dje, në mbrëmje, Mauro Icardi i është bashkangjitur Carlos Tevez në krye të klasifikimit të shënuesve më të mirë të kampionatit italian: që të dy kanë kapur shifrën e 20 golave. La Gazzetta dello … Read More