Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mazzarri

Mazzarri mbetet ne postin e tij edhe pas humbjes kunder Parmes, por ka nje plan B te Thohir: po mendohet per Roberto Martinez…

02/11/2014, 21:31 |

Ja ku jemi: pas humbjes ne Tardini, puna e Walter mazzarrit vihet ne lentet zmadhuese. Ky eshte, ne sinteze absolute, mendimi i gazetarit te Repubblica, Andrea Sorrentino, qe shpjegon se pse tekniku i San Vicenzos mbetet, tani per … Read More

WM nuk ndryshon modul. Te lenduarit: situata…

02/11/2014, 16:08 |

Walter Mazzarri e ka lene te lire sot skuadren nga stervitja e mengjesit.

Pas humbjes kunder Parmes mbreme, sot ne Appiano Gentile jane paraqitur disa lojtar qe kane pasur probleme fizike, apo qe jane ne rruge … Read More

“Sa bukur qe luani, bej komplimente nga ana ime Mazzarrit”. Keshtu Cassano i thote Juan Jesus pas…

02/11/2014, 15:17 |

Kunder Parmes, Interi beri nje nga ndeshjet e radhes te dobeta edhe pse vinte nga dy fitore rresht.

Konfirmimi vjen edhe nga Walter Mazzarri pas ndeshjes: “Per fat te keq kemi nje problem shume te madh. … Read More

SkySport – Po flitet se Mazzarri eshte ne dyshim. Por situtata reale eshte nje tjeter…

01/11/2014, 23:42 |

SkySport ka folur pak minuta me pare per pozicionin e Mazzarrit ne drejtimin e Interit. Duket se humbja me Parmen ka turbulluar pak ujrat tek zikalterit por SkySport nuk mendon se pankina e ish teknikut te Napolit eshte … Read More

Mazzarri: “Ju them gjithmone djemve, te luajme si Interi!”

31/10/2014, 20:12 |

Konference per shtyp per Walter Mazzarrin qe ne qendren sportive “Angelo Moratti” i eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve. Tekniku ka prekur tema te ndryshme, duke filluar nga kundershtari, ndeshjen, pa harruar edhe fjalet mbi ndonje lojtar apo lendim.

Read More

Mazzarri po ben llogarite: E fundit pa Osvaldon, Sprint Nagatomo. Hernanes dhe Jonathan…

30/10/2014, 22:43 |

Walter Mazzarri po ben llogarite ne prag te ndeshjes te se shtunes kunder Parmes ne Tardini. Interi do te provoje te fitoje ndeshjen e trete radhazi per here te pare qe kur Mazzarri eshte ne drejtimin e Interit … Read More

Mazzarri: “Perpara se bashku ne momentet e veshtira. Tani…”

28/10/2014, 19:19 |

Vijne fjalet e Walter Mazzarri, nga Expo Gate te Largo Cairolli ne Milano, perpara ndeshjes se neserme kunder Sampdorias. Ja pergjigjet e trajnerit zikalter ne mikrofonat e Inter Channel: “Kur jane momentet e veshtira nevojitet te shkojme perpara … Read More

Gazzetta dello Sport tregon arsyen e vertete se pse Mazzarri eshte kaq i sigurte ne detyren e tij ne krye te Interit.

28/10/2014, 16:14 |

Zikalterit, pavarsisht veshtiresive teknike kane probleme edhe nga ana ekonomike. Dhe eshte kjo pikerisht nje nga motivet e pozicionit kaq te sigurte te Walter Mazzarrit si tranjer i Interit.

Ne fakt, ne daten 7 Nentor … Read More

Mazzarri per Sky: “Pak likuiditet. I kuqi dhe Moratti…”

26/10/2014, 21:32 |

Inter fiton fal nje goli te Icardit me penallti. Mazzarri komenton keshtu per Sky:

“Kemi pasur deshire, djemte e kane ndjere presionin, eshte pare edhe sot. Jam dakord edhe me mbi rregullin e penalltise me karton … Read More

NOTAT: Hernanes show. Palacio? OK per penalltine por pjesa tjeter eshte e erret. Kovacic me 2 fytyra…

26/10/2014, 20:58 |

Handanovic 6,5 – Pas perjashtimit te Lealit pritej nje pasdite prej nje spektatori qe nuk paguan. Por ne asnje menyre: duhet te pres me shume se nje goditje.

Campagnaro 6 – Nje debutim sezoni pa shume brohorima dhe … Read More

Icardi ne fund: “Mazzarri? Vendos klubi. Sot ne…”

26/10/2014, 20:05 |

Inter mposht Cesenan fal nje penalltie te Mauro Icardit, qe ne fund per Sky thote:

“Kemi kerkuar qe te fitojme, kemi treguar qe jemi nje skuader e madhe pas shume lojrave te cilat nuk i kemi … Read More

Mazzarri: “Mjaftonte nje gol por jemi ne emergjence. Moratti? Une doja te thoja vetem…”

23/10/2014, 23:10 |

Ne konferencen per shtyp pas ndeshjes Inter-SaintEtienne tranjeri i Interit Walter Mazzarri i eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve prezent ne San Siro.

Zero gola te pesuar ne Europe dhe nje repart solid ofensiv, si ka mundesi … Read More

Mazzarri: “Mund te luftojme per vendin e trete. Sot mendoj per skuadren, me pas do ti pergjigjem te gjitheve. Vidic me Napolin…”

22/10/2014, 16:10 |

Ne vigjilje te Inter-Saint-Etienne, ndeshja e trete e grupit F te Europa League eshte nje mundesi qe zikaltrit te hipotekojne vendin e pare. Walter Mazzarri flet per shtypin  ne konferencen e zakonshme para ndeshjes, ne krah te Nemanja … Read More

Sky – Thohir mbeshtet Mazzarrin. Bilanci i pare do te behet ne Janar dhe me pas…

21/10/2014, 22:48 |

Sic tregon Silvia Vallini per SkySport24, Thohir e ka thene disa here se ka mbeshtetje absolute per Mazzarrin.

Projekti nuk varet vetem tek nje rezultat i vetem apo tek disa, por eshte i projektuar per te … Read More