Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mazzarri

Dhe Mazzarri falenderon te tijet: “Keni treguar se kush jeni, tani perpara keshtu kunder te gjitheve!” Dhe per Championsin…

21/10/2014, 10:56 |

Nje Walter Mazzarri “i fikur”, sic eshte pershkruar pas ndeshjes te se dieles, por edhe i kenaqur. Eshte i kenaqur, sepse ka pare reagimin e djemve qe, pas nje ndeshje te dominuar gjate e kane gjetur veten dy … Read More

“WM i lodhur, nuk mund te fliste. Ketu jemi te gjithe te bashkuar. Vidic? Ka qene…”

20/10/2014, 0:00 |

Tek Sky prezentohet Piero Ausilio dhe jo Walter Mazzarri: “Pse? Asgje shqetesuese, ka qene me te vertete i lodhur. Ka qene nje ndeshje e vecante per ate, nuk kishte energji, ishte i lodhur dhe nervoz. Asgje kunder askujt, … Read More

Mazzarri: “Kovacic dhe Medel, vendos sot. Lotet e Reggios edhe ketu? Ka qene nje situate e vecante. Une shpetoj…”

18/10/2014, 22:22 |

Nje ndeshje e vecante, pas dy nokauteve kunder Cagliarit dhe Fiorentines, vjen Napoli i Benitez. Per te analizuar ndeshjen kunder napolitaneve dhe per te iu pergjigjur pyetjeve te gazetareve, Walter Mazzarri flet nga Appiano Gentile.

Si … Read More

Inter-Napoli do te jete vendimtare per Mazzarrin? Pergjigja…

13/10/2014, 19:20 |

Ne javet e fundit emri i tij ka qene me i permendur nga mediat dhe tifozet, pas rezultateve te fundit qe e kane vene ne pikepytje pankinen e tij.

Thashetheme te ndryshme, qe megjithate, nuk e … Read More

Gazzetta – Mazzarri, pro dhe kunder: motivet per ta mbajtur teknikun apo per ta larguar

11/10/2014, 11:21 |

Mazzarri ne qender te ciklonit. Ndeshja kunder Napolit si udhekryqi i pare sezonal dhe durimi i padronit zikalter qe fillon te ulet. Numri i sotem i Gazzetta dello Sport hap mundesine qe tekniku te mund te lere pankinen … Read More

Thohir-Moratti, kontakte per Walter Mazzarri: vendimtar Napoli? Alternativat dhe perspektivat…

11/10/2014, 10:40 |

Erick Thohir-Massimo Moratti, kontakte per… Walter Mazzarri. Presidenti indonezian i Interit ditet e kaluara ka patur nje kontakt telefonik me ortakun ne minorance dhe presidentin e nderit aktual te klubit per te vleresuar, pozicionin e trajnerit toskan, i … Read More

Sky – Besimi i Interit tek Mazzarri eshte real: asnje kontakt me te tjeret

09/10/2014, 16:28 |

Besim i shfaqur publikisht por a ka sondazhe me trajneret e tjere? Shpesh ne te kaluaren situata ne shtepine e Interit ka qene kjo. Nuk eshte keshtu tani. Te pakten sipas asaj qe tregon Sky Sport, me Gianluca … Read More

Sky – Inter, kurre me nje mesfushe me dopio mediano. Mazzarri beson tek Hernanes. Kovacic duhet…

08/10/2014, 22:31 |

Sic tregon Andrea Paventi ne nje lidhje direkte me SkySport 24 nga Pinetina, Mazzarri – pavarsisht 11 lojtareve ne kombetare – do te provoje ti jape nje identitet taktik skuadres, identitet qe deri me tani nuk eshte pare … Read More

Corriere – Mazzarri, pa Champions do te jete lamtumire e sigurte. Problemi tani eshte i lidhur me alternativat

08/10/2014, 10:35 |

Vetem kualifikimi ne Champions League mund te shpetoje pankinen e Walter Mazzarrit. Per kete eshte e sigurte Corriere dello Sport, qe sot analizon situaten e trajnerit toskan. Shoqeria eshte e bindur se ka ndertuar nje skuader kompetitive, ne … Read More

Mazzarri, tre hapat per rimekembjen: ne menyre te vecante…

07/10/2014, 22:33 |

Interi ‘me koken tek Napoli’ duhet te rinis pas humbjeve te fundit me shume peshe kunder Cagliarit dhe Fiorentines.

Pavaresisht mungeses se lojtarve te ndryshem te impenjuar me kombetaret e tyre, tekniku Walter Mazzarri do te … Read More

Sky nuk bindet me besimin e Thohir: Mazzarri luan gjithcka me Napolin!

07/10/2014, 12:24 |

Erick Thohir, ne diten e djeshme, ka mare ne telefon Walter Mazzarrin per ti thene se beson tek tranjeri toskan.

Pavarsisht gjithe kesaj, Sky Sport nuk beson shume tek ‘besimi’ i treguar nga manjati indonezian dhe … Read More

SKY – Mazzarri luan te ardhmen me Napolin ne nje San Siro qe nuk eshte me mik…

06/10/2014, 21:42 |

Massimiliano Nebuloni nga SkySport24 flet per Walter Mazzarrin dhe periudhen e keqe qe po kalon tek Inter.

Nje jave pas humbjes me Cagliarin – referohet gazetari – jane rihpaur disa ide, nga lodhja deri tek nje … Read More

WM, nuk ka doreheqje. Thohir tani e konfirmon…

06/10/2014, 17:02 |

Thohir ka thene qe do t’i jap edhe nje shans te ri Mazzarrit.

Tani, sic raporton Sky, duhet te gjindet nje zgjidhje me pune. Mazzarri nuk do te jap doreheqje, ai do te punoj dhe do … Read More

Mazzarri: “Ndeshje e kujdesshme, ju them bravo djemve. Dua te falenderoj Curva Nord dhe mbi lojtaret e lenduar them qe…”

02/10/2014, 22:38 |

Flet per mikrofonat e Mediaset Premium, Walter Mazzarri, duke komentuar suksesin e rendesishem per 2-0 kunder Qarabag ne ndeshjen e dyte te grupit F te EL. Ja fjalet e teknikut zikalter:

“Fitore e rendesishme? Djemte kane … Read More