Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mazzola

110Inter – Ne emer te babait

23/11/2017, 13:13 |

“Ky, kush eshte? Djali i babit?”. “Nuk eshte i zoti aspak si babai  tij”. Keto ishin vetem disa nga fjalet e qarkulluara nga publiku ne ndeshjet e para te luajtura nga Sandro Mazzola tek te rinjte e Interit.

Read More

Mazzola: “Pa Champions ju ve noten 5.5, a duhet larguar Icardi? them…

14/04/2016, 14:56 |

Ne programin “Interline” ne TuttoMercatoWeb Radio ka folur legjenda zikalter Alessandro Mazzola:

“Nese Interi deshiron nje te ardhme te suksesshme nuk duhet te shese asnje nga lojtaret Big, perkundrazi duhet te forcoje perberjen e skuadres me te tjere lojtar … Read More

Vjene, 27/5/1964: atehere kur lind Grande Inter. Mazzola: “Ndeshja me e bukur e jetes”. Dhe pastaj ajo dhurate…

18/01/2015, 21:51 |

27 maj 1964. Ne stadiumin Prater te Vjenes luhet finalja e edicionit te 9 te Kupes se Kampioneve.

Kompeticioni ekziston nga 1955 dhe nga ai vit kishte nje protagonist te padiskutueshem: Real Madrid, 5 here fitues … Read More

Mazzola: “Thohir nuk me duket se ka qellim te shpenzoje”

13/10/2014, 18:11 |

Sot Mazzola ka folur ne Radio per Interin dhe Kombetaren dhe per sa i perket klubit zikalter ka thene: “Thohir nuk me duket se ka deshire te shpenzoje shume para. Skuadra? Pavaresisht rezultatit, besoj qe eshte paraqitja qe … Read More

11 Fantastiket e Kombetares Italiane: Me te fortet e te gjitha koherave! Natyrisht Interistet…

26/06/2014, 16:42 |

Boterori mbaroi per Italianet dhe tani pritet te nise nje cikel i ri per azurret. Formacioni i ri duhet te jete i guximshem, te kete talent dhe shpirt skuadre. Por nese tekniku i ardhshem Italian do te perdorte … Read More

Mazzola: “Cragnotti me donte drejtor sportiv te Lazio, por une tek Interi…”

05/01/2014, 12:26 |

Ne nje interviste ne mikrofonat e Lalaziosiamonoi.it, ish-legjenda zikalter Sandro Mazzola ka zbuluar se ka qene shume afer Lazios se Cragnotti-t gjate eksperiences si drejtues interist: “Presidenti me telefononte shpesh, kishin nje raport shume te mire. Kerkonte qe une … Read More

Inter-Brescia, 19/02/1995 – Berti i uron mireseardhjen Morattit.

21/11/2013, 11:20 |

Hapet rubrika e re e seksionit “RewInter”, qe do te marre persiper ti sjelle lexuesve, te gjitha ndodhite qe nga dita e pare e Morattit (per 18 vjet me rradhe) si president tek Interi.

Ne cfare menyre? Do te pershkruhen … Read More

Mazzola: “Jo Pellegrinit me Morattin. Me mire Thohir.

24/09/2013, 12:30 |

Sandro Mazzola, ish futbollist dhe dirigjent, dhe simbol i Interit. Ka folur, ne nje ekskluzive  ne Processo del Lunedi per raportin e tij me familjen Moratti, i cili ka jetuar ne te dyja epokat dhe ka qene nje … Read More

Mazzola vetekandidohet: “Ne rast se Thohir me therret, jam gati”.

23/09/2013, 12:52 |

Sandro Mazzola i dergon mesazh Erick Thohir. Ish-lojtari i Interit i intervistuar nga Radio Anch`io Lo Sport, thote se eshte i gatshem ti pergjigjet nje thirrje nga ana e dirigjences se re: “Kur Interi me ka thirrur gjithmone i … Read More

Guarin kontrakdiktor ne lojen e Mazzarrit? Sipas Mazzola…

15/09/2013, 16:44 |

Sipas Mazzola, Walter Mazzarri, per aplikuar ne menyren me te mire filozofine e tij futbollistike, duhet te beje nje zgjedhje. Tekniku zikalter e ka rithene edhe dje ne darke mbas ndeshjes qe per te eshte thelbesore qe disa … Read More

Mazola i sigurte: “Inter-Juve? Besim i plote te Palacio”.

12/09/2013, 23:31 |

I intervistuar ne Tuttosport, ish bandiera e Interit, Sandro Mazzola, ka analizuar pikat e forta dhe te dobeta te Rodrigo Palacios dhe Carlos Tevez: “Eshte nje sfide e bukur. Nga nje krah eshte Palacio i cili qe kur … Read More

Mazzola: “Mazzarri po ben shume mire. Moratti do te qendroje”.

29/08/2013, 16:55 |

Ne nje interviste ne Radio Kiss Kiss, Sandro Mazzola, ish futbollist dhe bandiera e Interit, ka folur per ardhjen ne Milano te Walter Mazzarri dhe per largimin e mundshem te Massimo MorattiMazzarri eshte ambjentuar mire ne Milano dhe … Read More

Mazzola: Mazzarri eshte shume mire. Belfodil? Nuk eshte nje fenomen

28/06/2013, 15:16 |

Ne mikrofonin e CalcioMercato.it, Sandro Mazzola, ish legjenda e Interit, ka folur per Interin qe po rilind. Duke filluar qe nga Walter Mazzarri: «Mazzarri me pelqen shume, do ta merrja ne pankinen e Interit, kohe para se te behej … Read More

Mazzola per FcIN: “Moratti nuk shet. Jashte Branca? Kur u morr Eto’o…”

04/06/2013, 19:53 |

Kampion i Interit ne vitet 60, ish dirigjent disa vite me pare: Sandro Mazzola i njeh shume mire ngjyrat zikalter dhe ka folur per temat me te nxehta mbi Interin, duke filluar nga Mazzarri per te perfunduar tek … Read More