Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mbaye

Interi mund te fitoje 20 milione euro ne qershor: Sa shanse ka? Ja situata e secilit…

03/03/2015, 17:00 |

Pas humbjes me Fiorentinen, u rikthye diskutimi nese do te shitet ndonje lojtar ne qershor qe te zgjidhen problemet e bilancit per Interin.

Por pak eshte folur per faktin qe Interi, potencialisht, do te kete mjaft … Read More

SKY – Osvaldo-Parma, te rejat e fundit. Mario Suarez…

18/01/2015, 14:09 |

Atletico Madrid i ka thene Interit qe nuk deshiron qe te shes Mario Suarez. Zikalterit jane gjithmone ne kerkim te nje mesfushori me Yann M’Vila drejt QPR. Ne dalje mbeten edhe KrhinMbaye dhe Osvaldo te cilit i eshte vene pas Parma.

Ai po … Read More

Mbaye, kerkese zyrtare nga Genoa…

13/01/2015, 21:22 |

Leviz eshte Bologna per Ibrahima Mbaye.

Eshte nisur nje oferte zyrtare ne drejtim te Inter, nje huazim me te drejte blerje. Gatishmeria e klubit zikalter ekziston, djaloshi vlereson me kujdes. Duke supozuar se Bologna nuk eshte nje … Read More

Mbaye-Genoa, deshton gjithcka? Problemi eshte Gasperini…

23/08/2014, 14:50 |

Ftohet jashtezakonisht shume pista qe conte Ibrahima Mbaye tek Genoa. Ceshtja nuk eshte aspak ekonomike dhe nuk ka probleme ndermjet Interit dhe presidentit te Genoas Enrico Preziosi, por problemi qendron tek dyshimet me natyre taktike qe ka tekniku … Read More

Mbaye rinovon me Interin: Ja foto dhe detajet. Nderkohe do te largohet tek Genoa per…

12/08/2014, 15:36 |

Ibrahima Mbaye ka firmosur kontraten e tij te re me Interin: Nga 2016 deri ne 2017, 600 mije euro ne sezon plus bonuse, asnje surprize. Ja tek ju, foto eskluzive e postuar ne web nga Alfredo Pedulla, gazetar … Read More

Ag. Mbaye: “Kemi rinovuar, tani tek Genoa per nje vit: nje vend i rendesishem. Mbi te ardhmen…”

11/08/2014, 18:09 |

E ardhmja eshte e ngjyrosur zikalter per Ibrahima Mbaye. Mbrojtesi senegalez ka rinovuar me Interin deri ne fund te 2017 dhe eshte gati te vazhdoj eksperiencen ne Serie A ne huazim tek Genoa. Njoftimin ne mikrofonat e FcInterNews.it … Read More

Inter-Mbaye, neser takim per rinovimin: detajet

10/08/2014, 21:35 |

Inter ne sfond, akoma. Per tre vitet e ardhshme. Ne loje e ardhmja e Mbaye.

Mesfushori zikalter i klasit ’94 se shpejti do te jete i blinduar nga Inter. Neser ne fakt pritet nje takim mes … Read More

Mbaye-Genoa, akord me Inter: detajet

07/08/2014, 22:46 |

Ibrahima Mbaye praktikisht eshte nje lojtar i ri i Genoas.

Senegalezi i klasit ’94, ne fakt, kalon ne oborrin e Enrico Preziosi ne bazen e nje huazimi pas zgjatjes se kontrates se tij me Interin per … Read More

Mbaye-Genoa: takim ne Milano me Ausilion

07/08/2014, 13:40 |

Ibrahima Mbaye gjithmone e me afer Genoas.

Keto te reja vijne nga edicioni online i Gazzetta dello Sport mbi tratativen qe con Ibrahima Mbayen ne ngjyrat rossoblu: “Genoa provon te mbyll ne nje huazim gratis, per … Read More

Udinese kerkon Mbaye. Futet ne marreveshjen per Pereyra?

17/07/2014, 13:49 |

Udinese ka kerkuar Mbayen tek Inter, raporton edicioni online i Corriere dello Sport, qe mund te futet ne tratativen per Pereyra, qe i pelqen zikalterve. Ja si shpjegon e perditshmja:

“Udinese ka kerkuar tek Inter informacione per … Read More

Historia e Mbaye: Nga Senegali tek miti i Facchetit, Mou, Strama dhe dopieta e Marassi-t…

11/03/2014, 15:04 |

Thote 33. Pinzolo, vere 2012, Ibrahima Mbaye eshte nje djalosh qe akoma nuk ka mbushur 18 vjec. Qe aty fillon historia e tij magjike me futbollin, kjo fabul qe tashme po behet realitet. Trajner eshte Andrea Stramaccioni, njeriu … Read More

Prapaskena Mbaye: krisja me Interin, sqarimi i nevojshem dhe Juventus ne pritë

06/03/2014, 15:14 |

“Me kujton Chiellinin e pare”. Qekur e pashe per here te pare, rashe ne dashuri. Mbase, Aldo Spinelli, presidenti i Livornos, nuk i kishte plotesisht gabim. Sepse Ibrahima Mbaye ne moshen 19 vjec ka bere qe te flitet … Read More

TuttoSport – Mbrojtja, pelqehet nje treshe e te rinjve. Dhe nga ekipi i te rinjve…

26/02/2014, 13:24 |

Duke konsideruar moshen e Vidic – por edhe te Rolandos dhe Campagnaros eshte e lehte te mendosh qe mbrojtesit qe do te kompletojne repartin do te jene me te rinj. Interi po ndjek elemente te ndryshem ne Europe, … Read More

Agj. Mbaye: “Neser takoj Tare-n, nuk jam optimist. Inter ka nje sektor te te rinjve te shkelqyer, por me Mazzarrin…”

29/01/2014, 14:17 |

Mungon vetem “OK” i Ibrahima Mbaye per ta bere efektiv kalimin e Hernanes tek Inter. Sipas SKY, nuk do te jete e lehte te gjendet nje marreveshje, pasi Mbaye kerkon shume. FcInter1908.it ka intervistuar ekskluzivisht agjentin e Mbaye, … Read More