Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Messi

Zanetti: “Sa keq kjo Argjentine! Icardi? Meritonte te grumbullohej. Perisic? Eshte njeri prej atyre qe…”

17/06/2018, 0:05 |

Komente jo te mira nga ana e Javier Zanettit pas barazimit te Argjentines me Islanden.

“Te themi qe Argjentina nuk eshte e lumtur sepse askush nuk e priste kete ndeshje, sidomos per paraqitjen dhe pavaresisht penalltise se Lionel Messi”, jane … Read More

Speciale – Icardi, nje fenomen: Me mire se ai ne moshen 25 vjecare vetem Messi dhe…

20/03/2018, 16:00 |

Kapiteni i Interit te dielen eshte konfirmuar nje makineri golash qe nuk para gabon: ne moshen e tij Cristiano Ronaldo kishte shenuar me pak gola!

Mauro Icardi vazhdon qe te eci me hapa galopant dhe te rinovoje numrat e tij … Read More

Messi kap kuoten e 600 golave, por ne liste mungon Interi…

05/03/2018, 15:03 |

Perpara rreth tre javesh ishte perfolur shume per nje rekord te Messit, qe nga te gjithe ekipet qe ishte perballur, vetem gjashte prej tyre nuk kishte arritur ti shenonte.

Ne kete liste, nuk mungonte as Interi, ndaj se ciles, ai … Read More

Rafinha: “Messi më ka folur për Interin. Dua derbin dhe Ligën e Kampionëve, për Spallettin dhe Icardin…”

24/02/2018, 13:36 |

Në merkaton e janarit, Interi ia doli që ta sjellë në Milano nga Barcelona. Braziliani, qysh në paraqitjet e tij të para me Interin, ka dëshmuar cilësitë e tij në shërbim të zikaltërve dhe shpreson që të kthehet sa më … Read More

Messi ne Europe nuk i ka shenuar vetem gjashte skuadrave: Interi i Julio Cesar ne liste…

22/02/2018, 15:33 |

Vetem 6 eshte numri i skuadrave qe nuk kane pesuar gol nga Lionel Messi ne kompeticionet europiane.

Nese flasim per Europen, skuadrat qe mund te mburren se nuk kane pesuar fol nga Lionel Messi numerohen me gishtat e duarve sepse … Read More

Banega story – Sfidat me Messin, Ferrari, pompat e benzines dhe… Unai Emery!

20/05/2016, 8:47 |

Lojtari argjentinas po ecen me hapa prej te paracaktuari, pikerisht si dy shoket e tij argjetninas, Messi dhe Icardi.

La Gazzetta dello Sport ka dashur qe te rikrijoje edhe njehere nga e para etapat me te … Read More

Messi ishte prane Interit kur kishte 18 vjet. Oferte stratosferike e zikaltereve, por Leo ka preferuar lavdine…

20/10/2014, 23:14 |

Shume here eshte enderruar duke folur per nje transferim te mundshem te fenomenit argjentinas Lionel Messi tek Inter, heren e fundit, nje vit me pare, kur erdhi Thohir.

Ne faqet e AS ndiqet nje dekade e … Read More

Tre lojtare zikalter po behen gati te luajne sebashku me Messi-n!

11/06/2013, 18:55 |

Leo Messi ka vendosur se cilet do te jene shoket e tij ne aventuren e tij me te re qe do ta shikojne ate protagonist ne Los Angelos ne 3 Korrikun e ardhshem.

Ylli i Barcelones … Read More