Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

milan-inter

Mancini rindërton Interin, derbi fillon me 4-2-3-1?

13/04/2015, 12:02 |

Duke i parë skualifikimet e Fredy Guarin dhe Marcelo Brozovic, Roberto Mancinit do t’i duhet të ndërtojë një njëmbëdhjetëshe të re titullarësh për derbin. “Të gjitha mundësitë na dërgojnë tek 4-2-3-1, rreshtim i cili duhet të jetë sistemi … Read More

Shqyrtim: Milan-Inter – Lamtumire mbrojtja me 3: Mancini nis 4-3-1-2. Guaro-Hernanes…

23/11/2014, 12:25 |

Debutim i ri per Roberto Mancinin dhe menjehere derby. Nje derby per tu fituar nga 2 skuadrat per te iu afruar edhe me shume vendit te 3-te, objektiv i shpallur si nga klubi i Berlusconi, ashtu edhe nga ai i … Read More

Gazzetta – Interi anti-Milan: Kovacic dhe Guarin…

22/11/2014, 13:25 |

Edicioni i sotem i La Gazzetta dello Sport analizon ne detaje zgjedhjet taktike te Roberto Mancinit per derbyn e te dieles.

Tekniku duhet te le shenjen e pare pas largimit te Mazzarrit, dhe duhet te shfrytezohet … Read More

Milan-Inter ne horizont. Te lenduarit, rikthimet, dyshimet per Mazzarrin dhe formacionet e mundshme. Momenti zikalter…

11/11/2014, 22:40 |

Derby, -12.

Mungon ende deri tek koha e numerimit prapa, por tekniku zikalter Walter Mazzarri duhet te mendoj qe tani per formacioin e mundshem kunder Milanit te Inzaghit. Kartoni i kuq i Medel komplikon shume planet e … Read More

Sky – D’Ambrosio favorit per nje vend titullari. Ranocchia…

02/05/2014, 15:53 |

Stervitja e sotme do te zgjidhe dyshimet e trajnerit. Jonathan eshte rekuperuar, por  sipas asaj qe raporton Massimiliano Nebuloni, i derguari ne Pinetina per SkySport24, mund te jete D’Ambrosio qe do te luaje nga minuta e pare. Anesori … Read More