Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Milan

Corriere – FPF, Uefa takim urgjent me Milan dhe Inter! Por Milani rrezikon me shume se Interi sepse…

13/04/2018, 16:35 |

Nuk ka paqe per skuadrat milaneze per sa i perket problemeve me Uefan.

Nuk mjaftojne problemet me investimet ne Kine (te dyja skuadrat kane pronere kineze) por Interi dhe Milani duhet te perballen edhe me rregullat e ashpra te … Read More

Gazzetta – Ja rrugetimi i Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te sezonit! Kalendari i zikalterve…

05/04/2018, 17:11 |

Gazzetta dello Sport i ka kushtuar nje artikull sot rrugetimit te skuadrave qe jane ne lufte per nje vend ne Champions.

Duke hequr Juventusin dhe Napolin qe ndodhen me lart ne klasifikim, jane kater skuadrat ne gare per nje … Read More

Presidenti i Federates: “Milani i tha jo Interit, nuk deshiron ti ktheje parate tifozeve sepse…”

27/03/2018, 14:54 |

Drejtuesi i Federates, Giovanni Malago, komisari i jashtezakonshem i Lega Serie A, ka komentuar mbi polemikat e derbit. 

Ai e ka nisur intervisten e tij me daten e rekuperimit te ndeshjes.

Ja fjalet e Malago:

“Per derbin e Milanos kishte … Read More

MILANO – Tifozet e Milanit dhunojne InterWall gjate nates: Ja fotot e para!

22/03/2018, 12:47 |

Duhet te ishte nje tregues qytetarie, respektim i vlerave te historise dhe skuadres kundershtare ne Milano ai InterWall, por me sa duket nuk ka qene keshtu.

Milanistet nuk zhgenjejne kurre ne fakt: Gajte nates, ne Via Borsieri, vend ku eshte … Read More

Inter-Milan, tension shume i larte: ‘Lufte e ftohte’ ndermjet dy skuadrave te Milanos

21/03/2018, 13:46 |

“Me shume se nje mur, Milanin dhe Interin ne kete moment duket sikur i ndan nje det i tere.”

Keshtu shkruajne mediat italiane keto dite ne Itali per sa i perket mardhenieve te dy klubeve te Milanos.

“Asnjehere nuk kishte … Read More

Derby, per tifozet e Milan nuk ka rimbursim nga klubi tifozet me bilete: Nuk vjen dot 4 prill? Problemi yt!

20/03/2018, 22:08 |

Milani ka vendosur per te gjithe tifozet e saj qe kane blere bileta per derbin e shtyre po qe nuk mund te jene dot prezent ne Meazza ne daten 04 Prill.

Per te gjithe ata qe kane nje bilete te … Read More

ROAD TO CHAMPIONS: Kush jane kundershtaret e Inter, Milan, Roma dhe Lazio deri ne fund te Serie A?

20/03/2018, 18:27 |

Tashme eshte nxehur gara per nje vend ne Champions League. 

Kundershtare per 2 vende jane 4 skuadra, gje qe ka kohe qe nuk ndodh ne Serie A dhe kjo e ben akoma me te bukur kete sezon sepse gara per … Read More

Ronaldo: “Tradhetar? Ja perse vajta tek Milani ne 2006…”

09/03/2018, 11:31 |

Ka qene nje dite intervistash ajo dje per Ronaldon i cili eshte rikthyer ne Itali me rastin e 110 vjetorit te Interit.

Ronaldo ka folur per ate qe do te thote te qenit interist pore edhe kalimin e tij aq … Read More

Rishikim Milan-Inter – Spalletti rigjen Icardin dhe Mirandan. Karamoh nxeh motorret. Candreva zhvendoset ne mes?

04/03/2018, 11:03 |

Derby Della Madonnina vendimtar per Interin. Zikalterit, perkunder suksesit kunder Beneventos, jane akoma te brishte dhe kerkojne pergjigje kunder Milanit te ringjallur nga Gatusso. Ajo e cila ne shikim te pare mund te duket si ndeshja me keqe e mundshme, … Read More

Inter-Milan edhe ne merkato? Derby per Arturo Vidal: ja cfare pritet te ndodhe!

02/03/2018, 15:22 |

Inter dhe Milan do te ndeshen me njera-tjetren per Arturo Vidal ne vere. Kiliani ka nje kontrate ne skadence ne 2019 dhe Bayern nuk duket te kete si qellim rinovimin e kontrates se tij. Ai, nder te tjera, do te … Read More

Gazzetta – Spektatoret ne Serie A: Interi pa rival! Skuadrat Milaneze…

02/03/2018, 11:32 |

Pas nje renie te rendesishme ne vitet e fundit, jemi perballe nje rikthimi te tifozeve ne shkallet e stadiumeve. Ne kete klasifikim, Interi komandon natyrisht, por menjehere pas zikalterve eshte Milani. Jo rastesisht, te dielen ne darke parashikohet nje tjeter … Read More

Rishikim Inter-Milan – Spalletti me një dyshim: t’i besojë J. Marios apo Vecinos? Nagatomo në të majtë

15/10/2017, 9:17 |

Fitorja në derbi do të konfirmonte se jemi në rrugën e duhur për ta parë një sezon prej një Interi të vërtetë dhe për ta lënë pas Milanin në klasifikim (-10). Ky është qëllimi i zikaltërve të cilët … Read More

CorSera – Tifozet e Milanit ziliqare ndaj Interi: ka shpenzuar 4 here me shume se Milani i tyre…

03/09/2016, 11:52 |

Interi dhe Milani, rival prej nje jete ne fushe por edhe ne merkato.

“Populli Milanist po provon nje nderthurje ndjenjash ndermjet zhgenjimit dhe inatit pas nje merkatoje pa asnje blerje te madhe”. Keshtu shkruan Corriere della … Read More

‘Pakti Nazzareno’ – Kur Interi ndihmoi Milanin qe te ngjitej ne Serie A

25/06/2016, 12:08 |

Perpara ‘paktit Nazareno’ me ngjyrim politik ne 2014 i bere nga Renzi dhe Berlusconi, ne vitet 80 te gjithe tifozet e futbollit nuk e kane harruar ‘Paktin Nazzaereno’ (i ndryshem vetem nga nje ‘z’ me shume) por kesaj … Read More