Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 19, 2021

Scroll to top

Top

Milan

Rishikim, Inter-Milan: Mancini drejt 4-2-3-1? Hernanes titullar, Shaqiri dhe Kovacic gjithashtu? Icardi dëshiron…

19/04/2015, 8:38 |

Derbi. Mjafton kjo fjalë që ta tregoj rëndësinë e kësaj ndeshjeje. Nuk do të jetë derbi më i madh lokal, me dy skuadra të mëdha, por qëndron nderi dhe jo vetëm. Inter dhe Milan kanë akoma mundësi edhe … Read More

GdS – Derbi, do të jetë 4-2-3-1. Gnoukouri është favorit

18/04/2015, 9:34 |

Ashtu sic shkruan sot La Gazzetta dello Sport, Roberto Mancini ka provuar dje mbrojtjen me tre dhe me katër, me Kovacic i cili e kompletonte mesfushën së bashku me Medel dhe Hernanes. Është ëndërra e…”Përshtypja e parë është që do … Read More

GdS – Mancini provon mbrojtjen me tre. Jashtë Shaqiri?

17/04/2015, 8:38 |

Mbrojtja me tre: Ranocchia, Vidic dhe Juan Jesus, me shumë mundësi në krahë do të jenë D’Ambrosio dhe Nagatomo ndërsa Shaqiri jashtë, ashtu sic ndodhi edhe në Bentegodi. Roberto Mancini, sic thuhet në la Gazzetta dello Sport, do … Read More

Sky, Inter – Milan, lajmet e para për formacionin e mundshëm

15/04/2015, 20:40 |

Vijnë lajme të reja për formacionin që Roberto Mancini mund ta fus në fushë, të dielën, në mbrëmje kundër Milanit. Drejtpërdrejt nga Appiano Gentile, i dërguari i Sky Sport Andrea Paventi, provoi t’i dëshifronte “shenjat” e para të stërvitjes, ku … Read More

Mancini rindërton Interin, derbi fillon me 4-2-3-1?

13/04/2015, 12:02 |

Duke i parë skualifikimet e Fredy Guarin dhe Marcelo Brozovic, Roberto Mancinit do t’i duhet të ndërtojë një njëmbëdhjetëshe të re titullarësh për derbin. “Të gjitha mundësitë na dërgojnë tek 4-2-3-1, rreshtim i cili duhet të jetë sistemi … Read More

Milan, eshte propozuar Armero per Osvaldon: Direkt pergjigjja e Interit!

27/01/2015, 17:57 |

Gianluca Di Marzio, nga accounti i tij ne Twitter, zbulon nje prapaskene per sa i perket nje kontakti te Gallianit dhe Ausilios, me Milanin ne sulm per te arritur tek Daniel Osvaldo.

Milani mesa duket i ka ofruar Interit … Read More

Ne Kroaci: “Milan kishte qe ne nentor qe kerkonte Brozovic, Interi e mbylli marveshjen ne nje nate.”

24/01/2015, 16:24 |

“Operacioni ‘Brozovic ne Milano’ kishte filluar qe pas ndeshjes Itali-Kroaci ne nentorin e shkuar e luajtur ne San Siro dhe ideja ishte qe Brozovic te vinte ne Milanon kuqezi”. Keshtu fillon prapaskena e treguar sot nga gazeta me … Read More

“One night in Istanbul”: Milan-Liverpool 3-3, finalja e Champions behet nje film!

11/09/2014, 22:33 |

Per te gjithe popullin zikalter nata e Stambollit, ajo e famshme finale e humbur nga Milani kunder Anglezeve te Liverpool (nga 3-0 ne 3-3 dhe me pas humbje me penallti), do te mbetet gjithmone nje nga talljet me … Read More