Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

MilanInter

Handanovic dhe Interi thyjne nje rekord 13 vjecar: Portieri zikalter nuk ka pesuar qe prej…

05/04/2018, 16:10 |

Edhe nje here tjeter zikalterit e mbyllin ndeshjen me rrjeta te pa prekura. 

Me derbin, jane pese ndeshjet ne te cilat Interi nuk ka pesuar asnje gol te rregullt gjashte 90 minutave te lojes.

Handanovic keshtu, ka arritur ta mbaje … Read More

VIDEO – Super ndeshja e Joao Cancelo ndaj Milanit

05/04/2018, 15:34 |

Nuk do te kishte tifoze me te lumtur se ata te Interit nese skuadra zikalter do te vendose te bleje kartonin e Joao Cancelo nga Valencia ne fund te sezonit.

Mbrojtesi i ri portugez po tregon ndeshje pas ndeshje tek … Read More

Adani: “Inter, te lutem mos e bej kete gabim vdekjeprures me Cancelon…”

05/04/2018, 14:56 |

Interi barazoi dje me Milanin me rrjeta te paprekura ne nje ndeshje ku zikalterit merituan dicka me shume por fati nuk ishte nga ana e tyre dje. 

Nje nga lojtaret qe shkelqeu perseri ishte edhe Joao Cancelo.

Pikerisht anesori portugez … Read More

Galliani: “Kam bere si gjithmone tifozllik kunder Interit. Goli i Icardit? Aty festova si…”

05/04/2018, 12:26 |

Ish-administratori i deleguar i Milanit ka folur sot per ndjesite pas derbit.

Prezent ne San Siro per derbin ndermjet Milanit dhe Interit, ka qene edhe ish administratori i deleguar i skuadres kuqezi, Adriano Galliani i cili sot eshte senator i … Read More

TOP dhe FLOP te Derbit – Brozovic duket nje ore, Handa sa shume klas. Icardi dhe Skriniar…

05/04/2018, 11:12 |

Rikthehet ne inter.al rubrika e famshme TOP dhe FLOP.

Ne kete rubrike do te publikojme lojtaret me te mire dhe me te dobet te derbit te djeshem duke u bazuar ne notat e gazetave me te rendesishme ne Itali.

Si … Read More

Spalletti: “Milani? Nuk harxhoj frymen time per te bere komplimente per ta. Arbitrat? Doja ti puthja…”

05/04/2018, 10:32 |

Derbi i djeshem perfundoi 0-0 dhe ky ka qene nje barazim qe ka lene pa fjale edhe vete tranjerin e Milanit dhe lojtaret kuqezi te cilet nuk kane kursyer habine dhe komplimentet e tyre per Interin. 

Por, pas ndeshjes ka … Read More

Moviola e Gazzetta – Ja perse u anullua goli i Icardit. Kontakti Skriniar-Cutrone mbase…

05/04/2018, 9:58 |

Derbi i rekuperuar dje ndermjet Milanit dhe Interit u mbyll me rrjeta te paprekura, edhe pse zikalterit e dominuan ndeshjen me Icardin qe shperdoroi dy gola pothuajse te bere.

VAR nderhyri dy here gjate lojes: nje here kur u … Read More

SONDAZH – Votoni lojtarin me te mire te Interit ndaj Milanit: 5 lojtare ne gare

04/04/2018, 23:22 |

Interi ka mbyllur sot ndeshjen ndaj Milanit me nje barazil 0-0 qe ka merzitur jo pak lojtaret dhe tifozet zikalter, por ka cuditur edhe kundershtaret. 

Zikalterit dominuan lojen qe prej minutes se pare e deri ne minuten e fundit sepse … Read More

NOTAT – Icardi ne version ‘Nene Tereza’, Miranda leader dhe Handanovic fenomenal

04/04/2018, 21:54 |

Milani shpeton paq perballe nje Interi qe e dominoi per 90 minuta.

Derbi i sotshem perfundoi 0-0, por ky eshte nje barazim me rrjeta te paprekura qe ka lene te cuditur edhe vete lojtaret e Milanit te cilet kane pare … Read More

Gattuso: “Inter i madh, e shtrengoj fort piken e fituar. Interi na dominoi, por…”

04/04/2018, 21:19 |

Komentin e pare pas derbyt e ka bere tekniku i Milanit, Gennaro Gattuso per mikrofonat e Premium Sport i cili ka analizuar derbin e Milanos.

Ja fjalet e tij:

“Interi meritonte me shume nga kjo ndeshje, ka qene nje Inter … Read More

Interista, shihemi tek Belmondo vetem pas pak per Milan-Inter

04/04/2018, 17:20 |

Kjo eshte vetem nje kujtese e vogel per te gjithe Interistat ne Tirane qe vetem pas pak fillon organizimi tek Belmondo per ta pare te gjithe se bashku derbin.

Zikalterit tane zbresin ne fushe ne oren 18:30 dhe Inter Club … Read More

Inter, ja 7 koreografite me te bukura te Curva Nord ne derbin e Milanos

04/04/2018, 16:58 |

Kur mendon derbin e Milanos natyrisht qe mendja e shume tifozeve shkon edhe tek ‘lufta’ ne shkallet e stadiumit. 

Pervec dueleve ne fushe, Curva Nord dhe Curva Sud historikisht kane pasur nje duel te hapur se cila nga te dyja … Read More

Inter, ja lajmet e fundit per sa i perket formacionit zikalter ndaj Milanit ne derbi

04/04/2018, 14:12 |

Duket se nuk ka me dyshime tashme per formacionin qe Luciano Spalletti do te hedhe ne fushe nga minuta e pare sot. 

Ne oren 18:30, ne nje orar te pazakonte per Serie A por te detyruar per shkak te Champions … Read More

Milan-Inter, rekord fitimesh per derbin: ja sa do te fitoje Milani nga ndeshja e sotshme!

04/04/2018, 12:16 |

Kuqezinjte po ferkojne duart ne prag te derbit qe do te luhet sot ne oren 18:30. 

Pasi jane ‘qare’ per dite me radhe perpara se Federata Italiane te vendoste daten e re te derbit pikerisht per daten 04 prill te … Read More