Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

milito

#110Inter – Diego Milito, Princi që u bë Mbret në mbrëmjen e Madridit

24/02/2018, 18:24 |

Koha e merkatos verore të vitit 2008, kishte skaduar prej 2 minutash, dhe dera e Lega Calcios ishte mbyllur, kur një agjent lëshoi nga brenda një dokument të fundit. Ishte kontrata e Diego Alberto Militos, sulmuesi argjentinas i cili në … Read More

Milito kujton Tripleten: “Super sezon, te pranosh Interin eshte nje sfide. Pupi…”

21/03/2015, 20:51 |

Ishte njeriu i fatit zikalter. Sezoni 2009/10. Ajri i Tripletes, nostalgjia e Jose Mourinhos, dhe ne menyre te pashmangshme, mendja e tifozit interist shkon drejt kujtimit te fanelles numer 22, qe ben tifozet zikalter te ngriten nga vendi, … Read More

Milito: “E ndjek akoma Interin”.

27/02/2015, 19:46 |

Në një intervistë eksluzive për calciomercato.com, Diego Milito është përgjigjur edhe në disa pyetje në lidhje me Interin e tij. Këtu keni deklaratën e Princit:

“Sigurisht që akoma e ndjek Interin, kam një ndjenjë mjaft të madhe akoma … Read More

Milito: “I dashuroj tifozet e Interit dhe i ndjek gjithmone. Ja cfare mendoj per Icardin…”

20/11/2014, 18:27 |

Ish sulmuesi i Interit dhe legjenda e gjalle, El Principe Diego Milito ka dhene nje interviste per goal.com. Argumenti? Natyrisht Interi.

Ja fjalet e Diegos: “Si e shikoj Interin? Natyrisht qe jam ende shume i lidhur … Read More

Kater moskutieret e Interit qe do te largohen. Ja numrat e tyre…

18/05/2014, 15:21 |

Sot tek Interi mbyllet nje ere. Do te largohen nga futbolli dhe nga bluza zikalter kater lojtare qe kane shkruar historine e Interit. Zaneti, Samuel, Cambiasso dhe Milito.

Gazzetta dello Sport shkruan statistikat e tyre dhe … Read More

Presidenti i Racing: “Duam Militon. Ne Itali do jemi brenda disa ditesh”

10/04/2014, 13:25 |

“Jemi shume te interesuar, duam Diego Militon. Do te flasim. Edhe babai i Diegos ka thene se kerkon qe te kthehet tek Racing. E presim”. Fjalet e presidentit te Racing Avellaneda, Victor Blanco, qe ne mikrofonat e calciomercato.com konfirmon … Read More

Milito: “Do te kthehet Interi i madh. Tripleta gjeja me e bukur dhe ai top i arte..”

24/02/2014, 16:20 |

Diego Milito ka dhene nje interviste te gjate per gazeten algjeriane “Le Bueteur”. Princi ka folur per gjithcka, nga shoket e tij algjeriane tek projektet e se ardhmes:

Cfare mendon per Taider dhe Belfodil?

Read More

Milito tek Racing, agjenti hap mundesine: “Enderron te kthehet”

14/02/2014, 17:50 |

Per Diego Milito mund te jene gjashte muajt e fundit tek Inter. Dje Princi ka deklaruar se do te jape maksimumin nga ketu deri ne fund te sezonit, pa u perqendruar tek e ardhmja. Ne sfond qendron Racing, … Read More

Milito: “Nje vit i ndalur, eshte e veshtire. Do te pergjigjem ne fushe. Icardi, Botta dhe Hernanes…”

13/02/2014, 17:11 |

Diego Milito, prezent ne dyqanin Solo Inter, eshte ndalur te flase edhe me gazetaret. Keto jane fjalet e tij:

Si je? Do ja dalesh per te shtune? “Jam mire, jam i disponueshem per te shtune, pastaj … Read More

Milito, cfare sedre: Therret shoket e skuadres pas ndeshjes dhe i kerkon…

03/02/2014, 18:34 |

Ne fundin e ndeshjes se humbur dje 3 me 1 ndaj Juves, nje ndeshje qe tregoi edhe nje here momentin jo te Interit, Diego Milito i cili hyri ne fushe ne pjesen e dyte, ka dashur qe shoket … Read More

Merkato vetem ne gazeta, hipotezat nuk bindin. Shpresohet tek Thohir…

24/01/2014, 21:20 |

Sa me shume kalojne ditet, me shume buje mediatike ka rreth merkatos se Interit rritet me intensitet. Me afrimin e renies se gongut te fundit te merkatos dimerore, qe do i lejonte klubit zikalter te perforcohej te pakten … Read More

Milito-Palacio, Mazzarri rigjen dyshen e endrrave. Princi…

17/01/2014, 12:07 |

Mazzarri mezi po pret. Pas pothuajse nje viti, Interi rigjen dyshen gol me te besueshme, Milito dhe Palacio. Kunder ish-Genoas te tyre, ata mund ta fillojne ndeshjen nga minuta e pare.

Te dy, duken sikur e … Read More

Milito, nje enderr e quajtur rinovim. Ne Argjentine…

28/12/2013, 14:37 |

Diego Alberto Milito, njeriu qe ka transformuar tripleten ne realitet mes 5 dhe 22 maj 2010, ka kontraten ne skadence ne qershor 2014 dhe e di qe ndoshta aventura e tij me fanellen zikalter ndoshta po mbyllet.

Milito: “Mund te qendroj ne Europe. Ne Madrid…”

27/12/2013, 12:11 |

Edhe Diego Milito ka dhene nje interviste ne mikrofonat e Fox Sport Latin America me rastin e miqesores se organizuar nga i vellai Gabi, per te dhene lamtumiren nga futbolli: “Kam nje kontrate qe skadon ne qershor. Une gjithmone … Read More