Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

milito

-7 dite deri sa te hapet merkato. Prioritet eshte nje sulmues, por problemet…

26/12/2013, 15:41 |

Mungojne edhe 7 dite dhe pastaj… merkato! Me fillimin e vitit te ri, fillon edhe e ashtuquajtura “merkato e riparimit”, ku skuadrat, pervec se mundohen te permiresojne organiken, provojne te perforcohen duke kerkuar lojtare te pershtatshem me nevojat … Read More

Corriere – Milito i grumbulluar: nje ndihme psikologjike?

14/12/2013, 13:35 |

Mauro Icardi eshte mire dhe jane shume mundesite te nje grumbullimi per ndeshjen e neserme ne mbremje. Permisohet edhe Chivu, qe i cili do te rikthehet ne grup ne janar. Po Milito? Sipas Corriere dello Sport, i vetmi … Read More

Gazzeta – Branca dhe Ausilio vene ne prove Europen: nga Dzeko tek lucas. Por nese Icardi dhe Milito japin garanci, zero ardhje.

06/12/2013, 14:04 |

Sondazh europian per Interin, ne kerkim te nje sulmuesi funksional per projektin taktik te Mazzarrit“Dyshja e merkatos Branca&Ausilio po provojne terrenin te te gjithe sulmuesve ne Europe: kush nuk eshte i lumtur, kush luan pak, kush ka deshire … Read More

Nebuloni: “Icardi dhe Milito do te kthehen mbas 10 ditesh”.

01/12/2013, 11:56 |

Ne lidhje nga Appiano Gentile per Sky Sport 24, i derguari Massimiliano Nebuloni ka konfirmuar sesi kohet e rekuperimit per dy te demtuarit e sulmit zikalter nuk do ti kalojne dy jave pritje: Icardi dhe Milito ne harkun e … Read More

Milito behet gati per derbyn. Por ne qershor…

22/11/2013, 12:13 |

Kthehet ne fund te vitit. Mund te largohet ne qershor. Kjo eshte agjenda hipotetike e Diego Militos: 6 muaj ndalese, demtimi muskulot, Mazzarri qe thote “do te duhet nje muaj”, ai qe punon gradualisht dhe qe mund te … Read More

Corriere – Inter ndjek Dzeko. Por duhet nje sakrifice.

13/11/2013, 10:42 |

Interi eshte ne ndjekje te nje sulmuesi ne gjendje per te zevendesuar Diego Militon, te cilit i skadon kontrata ne qershorin e ardhshem dhe duket i orientuar per te mbyllur karrieren ne Argjentine.

Emri qe Erick … Read More

Corriere – Atalanta vendimtare, ne pritje te Militos.

29/10/2013, 11:53 |

Ne javen e dhjete te kampionatit transferta e Bergamos per Interin tashme eshte shume vendimtare per te kuptuar ambicjet e sezonit. Me nje Rome te shkeputur ne klasifikim dhe me dy skuadra si Juventusi dhe Napoli superiore ne … Read More

ZYRTARE – Milito, ja rezultatet e kontrollit. Kane filluar terapite.

10/10/2013, 13:10 |

Sipas inter.it, stervitja e dites eshte zhvilluar sot ne mengjes dhe eshte hapur me ushtrime per nxemjen muskulore. Nen udheheqjen e teknikut Walter Mazzarri, zikalterit kane vazhduar me disa ushtrime per mbajtjen e topit, ushtrime mbrojtese dhe nje … Read More

FCIN1908 – Ja se cili eshte problemi i vertete i Militos!

10/10/2013, 0:17 |

Problem muskular per Diego Militon gjate stervitjes se sotshme ne Pinetina. Ky eshte lajmi i dhene gjate dites se sotme ne mediat italiane.

Sipas asaj qe thote Fcinter1908.it nga burime zyrtare, problemi per Diego Militon sot … Read More

Corsera – Kovacic, Hugo dhe Milito: siguria e Walter Mazzarrit

07/10/2013, 14:10 |

“Humbja e Jonathan ishte e rende, por humbja e Campagnaros ishte akoma me e rende, sepse argjentinasi eshte per momentin nje lojtar esencial sebashku me Palacion. Keshtu shkruan Corriere della Sera“Pa te, kane pesuar 4 gola midis Cagliarit dhe Romes; … Read More

Sconcerti: “Kthehet Milito, ai eshte blerja perfekte”.

07/10/2013, 13:31 |

Nga Corriere dello Sport flet Mario Sconcerti per Interin dhe per ndeshjen kunder Romes ne San Siro: “Interi duket se po vazhdon tentativat, shkembehen permisimet per zgjidhjet, ka akoma shume pune per te bere dhe duhet pak te gjesh … Read More

Milito:”Per tu rikthyer duhet te luaj. Moratti eshte dhe do te jete Inter. Ai rekord…”

04/10/2013, 11:51 |

Diego Milito dhe kondicioni i tij fizik. Sulmuesi argjentinas eshte gati per te zene nje bluze titullari dhe e pretendon qe ne ndeshjet e ardhshme te Inter-it. Princi ka folur ne nje interviste per Corriere dello Sport, te … Read More

Per momentin Mazzarri nuk ndryshon. Por pas ndaleses se kombetareve…

03/10/2013, 15:32 |

Sipas Gazzetta dello Sport, nuk do te kete te reja te rendesishme tek Interi te dielen ne San Siro kur te prese Romen. Ndeshjet e aferta me njera tjetren dhe fusha e keqe e Triestes, kane lene disa … Read More

Milito shume here me i gatshem, Mazzarri mendohet. Principe mund…

26/09/2013, 12:19 |

Diego Milito eshte kthyer. Demtimi ne gjurin e majte, tashme eshte kujtim i larget dhe dy golat kunder Sassuolos i kane kthyer Interit nje sulmues me vlera primare. Walter Mazzarri, gjithsesi, eshte i orientuar qe te konfirmoje 11 … Read More