Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

miranda

Miranda, Vecino, Brozovic dhe Perisic: ja kur do te kthehen zikalterit e Boterorit

20/07/2018, 20:27 |

Ne fushat e Appiano Gentile po vazhdon pregatitja e Interit para sezonit qe eshte shume afer.

Nen urdherat e Luciano Spallettit, sic dihet tashme, nuk jane bashkuar akoma kater lojtaret zikalter qe ishin te impenjuar ne Boteror.

Por kater lojtaret … Read More

Gazzetta – Miranda, e ardhmja eshte akoma te Interi: rinovimi pas Boterorit?

05/07/2018, 9:06 |

E ardhmja e Joao Miranda duket te jete akoma te Interi.

Edhe pse rinovimi i kontrates mund te pres, me shume mundesi deri ne gjysmen e dyte te korrikut pra pas finales se Boterorit te cilin ai shpreson ta luaj … Read More

Sky – Miranda ne skadence pas nje viti, por Inter deshiron ta mbaj dhe…

18/06/2018, 0:01 |

Joao Miranda ka qene nje lojtar kyc te Interi qe prej ardhjes se tij ne Milano.

Edhe pse ekipi dhe shoket e repartit shpesh nuk kane qene ne lartesine e tij, kjo nuk e ka penguar ate qe te tregoj … Read More

Nga Miranda te Skriniar, shi rinovimesh brenda 30 qershorit: ja arsyeja

17/06/2018, 16:36 |

“Rinovimet jane gati, programi eshte i ngjeshur”.

Corriere dello Sport e nis keshtu artikullin e sotem rreth rinovimeve ne shtepine zikalter.

Kjo sepse Interi deshiron te sistemoj bilancin sa me shume qe eshte e mundur deri me 30 qershor, … Read More

Inter, kohe rinovimesh: ja situata e Spalletti, Icardi dhe Miranda

06/06/2018, 19:06 |

(ANSA) – MILANO, 6 QER – Inter deshiron te rinis nga Miranda.

Klubi zikalter i ka propozuar brazilianit nje rinovim kontrate deri me 2020, me kontraten aktuale qe skadon me 30 qershor 2019. Dhe pas zerave per nje shitje te … Read More

Gazzetta dello Sport – Miranda, Ausilio po punon per rinovimin e kontrates. Braziliani…

25/05/2018, 14:10 |

“Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio eshte duke punuar edhe per rinovimin e Joao Miranda”

Keshtu shkruan sot Gazzetta dello Sport qe thote se Ausilio po punon rreth nje rinovimi eventual te kontrates se mbrojtesit brazilian qe skadon ne 2019.

Read More

Lazio-Inter, kthehet Miranda por jo Gaglia. Inzaghi me Felipe Anderson dhe Immobile

20/05/2018, 14:04 |

Mungon vete pergjigjja e fushes per te kuptuar nese do te jete nje sezon i suksesshem ose jo, nese Interi do jete ne Champions League apo Europa League.

Keshtu zikalterit jane gati te luajne te ardhmen e tyre me rikthimin … Read More

Gazzetta – Spalletti shume i karikuar: ja cfare ka ndermend ndaj Lazios. Per sa i perket Mirandes…

18/05/2018, 13:37 |

“Luciano Spalletti eshte shume i karikuar”.

Eshte kjo shprehja te cilen perdore Gazzetta dello Sport per te pershkruar momentin e teknikut toskan.

“Deshiron ta kap Championsin sepse do te shenonte nje rikthim ne kompeticionin qe sipas tij Interi ka … Read More

Gazzetta – Drejt Lazio-Inter, ka vetem lajme te mira per Spallettin! Miranda dhe Gagliardini…

14/05/2018, 10:38 |

U duk sikur gjithcka kishte mare fund por nuk eshte aspak keshtu. 

Zenga risolli ne jete nje Inter qe ishte me 99% jashte gares per Champions.

E keshtu, ne shtepine zikalter ka nisur numerimi mbrapsht per Lazio-Inter, nje finale tashme … Read More

Gazzetta dello Sport – Miranda stervitet me grupin: ne fushe te shtunen? Ne mesfushe…

10/05/2018, 19:26 |

Joao Miranda sot eshte kthyer te stervitet me grupin.

Megjithate eshte akoma heret per te kuptuar nese ai mund te luaj nga fillimi ne ndeshjen Inter-Sassuolo, ne program per pasneser.

Nese braziliani nuk do t’ia dal dot, shkruan Gazzetta … Read More

Demtimi i Joao Miranda: ja kur pritet te rikthehet ai ne fushe! Ndersa Gagliardini…

09/05/2018, 14:02 |

Duket se Interin nuk e shqeteson shume demtimi qe Joao Miranda ka marre gjate nxemjes perpara ndeshjes me Udinesen.

La Gazzetta dello Sport ka konfirmuar sot se rreziku per brazilianin ka kaluar dhe parashikohet qe ai te jete ne fushe … Read More

LAJM I FUNDIT – Dalin rezultatet e kontrolleve mjekesore te Mirandes!

08/05/2018, 11:26 |

Lajme shume te mira ne shtepine zikalter. 

Behet fjale per infermierine e Interit, ku po priteshin lajme per brazilinin Joao Miranda.

Mbrojtesi zikalter ju nenshtrua kete mengjes nje rezonance magnetike ne Institutin Klinik ‘Humanitas di Rozzano’ pas problemit ndjere ne … Read More

Gazetta – Kjo eshte gjendja e Joao Miranda pas demtimit. Rikthimi i tij…

07/05/2018, 12:51 |

Ne keto minuta – shkruan Gazzetta dello Sport – stafi mjekesor i Interit do te kete vendosur nese Joao Miranda do te kete nevoje per kontrolle shtese per te pare shkallen e demtimit. 

Joao Miranda dje ishte ne formacionin titullar … Read More

Miranda: “Jam mbrojtesi me i forte ne Serie A! Ndeshja me e bukur? 3-2 kunder Milanit. Boterori…”

25/04/2018, 23:53 |

Kete here, protagonist i emisionit Drive Inter eshte Joao Miranda.

Mbrojtesi brazilian ka folur per gjestet ne fushe por jo vetem. Me fjale te qarta dhe pa rruge mesi, kjo eshte intervista e tij.

“Per eksperiencen por jo vetem, mendoj qe … Read More