Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

miranda

Gazzetta – Skriniar rigjen Miranden: fale brazilianit…

16/01/2018, 12:13 |

Gazzetta dello Sport thur levdata perseri per Milan Skriniar, gjithmone titullar ne Interin e Spallettit.

“Ai do te nise fazen e dyte me nje mesatare notash 6,48 (nder mbrojtesat qendror me te mire ne Serie A. Note … Read More

Drejt Inter-Roma: Pritet rikthimi nga minuta e pare e Joao Miranda. D’Ambrosio…

15/01/2018, 15:59 |

Joao Miranda po shkon me hapa galopant drejt prezences ne fushe qe nga minuta e pare ndaj Romes. Pas rikthimit ne stervitje pas javes se pushimeve – ashtu si tregon Gazzetta dello Sport – braziliani dje ka punuar me grupin … Read More

Spalleti ngaterron letrat: ka provuar Ranocchian por do te luaje Miranda. Nese ndaj Atalantes…

18/11/2017, 12:56 |

Dje ne stervitje, mister Spalletti ka ngaterruar letrat per te krijuar disa dyshime rreth formacionit te mundshem ndaj Atalantes por me perjashtim te ndonje surprize, tekniku italian do te hedhe ne fushe te njejtin formacion per here te … Read More

Inter, tre gola te pesuar ne 7 javet e para: me mire eshte bere vetem ne sezonin 1966/67…

03/10/2017, 11:04 |

Ne historine e saj Interi ka pesuar me pak se 3 gola pas 7 javeve te para te kampionatit vetem nje here, ne 1966-67: ne pankine ka qene Helenio Herrera dhe lojtaret ishin ato te skuadres legjendare.

Infermeria, 5 qepje per Murillon. Miranda per t’u vleresuar

01/05/2017, 12:20 |

Inter ka dalur me ‘hunde te thyer’ nga San Siro. Jo vetem per 1-0 kunder Napolit por edhe per lendimet e dy qender mbrojtesve.

Jeison Murillo mori nje goditje gjate ndeshjes dhe nuk arriti ta perfundoj ndeshjen, per kolumbianin jane … Read More

Medel, Banega dhe Miranda: sinjale shume te mira per Piolin dhe Interin. Braziliani…

25/03/2017, 13:23 |

Vijne lajme te mira per Interin nga ndeshjet kualifikuese per Boterorin e 2018 ne Rusi.

Gary Medel ka luajtur nje ndeshje te plote ndaj Argjentines e duket se e ka lene pas shpines demtimin e pesuar … Read More

Brozovic, Miranda dhe Joao Mario: Interi do te provoje te ringrihet me ta. Ndaj Romes…

28/02/2017, 12:20 |

Interi shikon nga e ardhmja dhe deshiron ta shikoje goten gjysem plot.

Duke pare kohen ne dispozicion, dhe paraqitjen ndaj Romes, tre nga lojtaret zikalter qe luajten ne ndeshjet e ardhshme vetem mund te permiresohen sepse … Read More

Drejt Bologna-Inter: sa shume probleme per Piolin. Ne prag te ndeshjes se madhe me Romen…

16/02/2017, 10:56 |

Kondogbia i skualifikuar, Medel ne rrezik kartonash, Brozovic jashte per demtim dhe Banega i sapo rikthyer pas problemit ne gju.

Stefano Pioli qe dje ka filluar te studioje te gjitha zgjidhjet per ndeshjen ndaj Bolognas. Nyja … Read More

Inter eshte ne telashe: jane tre lojtaret me rrezik kartonash. Turnover ndaj Bolognas?

11/02/2017, 12:55 |

Nje problem pason tjetrin per Stefano Piolin.

Neser, kunder Empolit, pervec mungesave te Icardit, Perisic dhe Brozovic, teknikut zikalte do i duhet te beje shume kujdes me zgjedhjet e tij. E sigurt qe perpara mbrojtjes do … Read More

Inter-Pescara, formacioni i mundshem: Pioli kursen Murillo dhe Kondogbia. Icardi dhe Miranda…

28/01/2017, 12:02 |

Stefano Pioli po pergatit keshtu sfiden delikate ndaj Pescares dhe edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport mundohet te gjeje formacionin e mundshem qe do te hedhe tekniku emilian sot ne fushe.

Ne stervitjen e djeshme, … Read More

Inter-Pescara: Pioli rekuperon Murillon dhe ka dy dyshime. Miranda nga minuta e pare me Medel?

27/01/2017, 11:33 |

Interi vazhdon punen ne prag te ndeshjes ndaj Pescares.

Dje, nuk eshte stervitur dot me grupin Murillo i cili eshte prekur nga nje gjendje gripale: gjithsesi, ne darke kolumbiani eshte bere me mire dhe sot do … Read More

Inter-Pescara: do te kete turnover nga Pioli. Santon dergon Nagatomon te fundit ne hirarki…

26/01/2017, 12:07 |

Inter punon fort per te pergatitur sfiden kunder Pescares.

Pervec Mirandes, Pioli po vlereson mundesine per te lene perseri jashte Kondogbia duke qene se edhe ai do te skualifikohej ne rast se do te merte ndonje … Read More

Inter-Pescara, ja formacionet e mundshme. Miranda dhe Kondogbia…

25/01/2017, 19:06 |

Arrijne te rejat e para sa i perket formacionit qe Pioli pritet te hedh ne fushe kunder Pescaras.

Sic raporton Sky Sport, tekniku italian po mendon te pushoj Mirandan dhe Kondogbian qe rrezikojne te mos luajne ndaj Juves nese ndeshkohen.

Read More

Inter-Pescara: Pioli ka bere llogarite. Dy balotazhe dhe dy ‘te medhenj’ ne stol ndaj Pescaras…

25/01/2017, 13:05 |

Pas nje dite pushim te dhene nga Pioli, sot Interi do te rinise pergatitjen ne prag te ndeshjes kunder Pescares.

Te shtunen ne darke nuk do te luaje dot Ansaldi, por ish tranjeri i Lazios … Read More