Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

moratti

Moratti, ja arsyet e lamtumires. Kuota mbetet, si do te perdoret 30% i mbetur…

23/10/2014, 18:26 |

Sot ka ardhur lajmi i lamtumires, te pakten si president nderi, i Massimo Morattit.

Asyet qe e kane cuar ish-patronin drejt ketij vendimi jane praktikisht te natyres ”humane”. Ky skenar ka qene i paimagjinueshem, por situata … Read More

E papritur: Moratti heq dore nga posti si President Nderi. Bashke me te largohet edhe…

23/10/2014, 14:24 |

Nje lajm sa i papritur po aq edhe i pabesueshem: Massimo Moratti duket se ka hequr dore nga pozicioni si President Nderi i Interi i ofruar nga Erick Thohir nentorin e shkuar.

Sebashku me Morattin kane … Read More

Moratti ka humbur pushtetin vendimarres, jane rritur divergjencat me Erick Thohir. Dhe per sa i perket Walter Mazzarri…

21/10/2014, 10:28 |

Mbledhja e djeshme e Keshillit, sipas Gazzetta dello Sport, ka bere te kuptohet nje gje: edhe pse te bashkuar nga nje pasion, qe eshte Interi, Thohir dhe Moratti ndonje mosmarreveshje te brendshme e kane.

Mbi te … Read More

Moratti: “Mazzarri me mua do ishte shkarkuar? Une nuk jam shembull i mire. Kam larguar…”

20/10/2014, 15:10 |

Massimo Moratti ka folur me gazetaret perpara hyrjes tek asambleja e aksionereve tek Interi dhe i eshte kerkuar nje mendim per Mazzarrin dhe raportin e tij me popullin Interist.

Dhe presidenti i nderit te Interit ka … Read More

Moratti: “Mou-Herrera, i kam perjetuar keshtu. Mourinho me thoshte: ‘Po ju si ia beni te qendroni? Shikoni se si ju trajtojne'”

08/10/2014, 9:39 |

I intervistuar ne emisionin ‘Heroes’ ne Mediaset, ish presidenti i Interit Massimo Moratti ka folur per Helenio Herrera dhe per José Mourinho: “Herrera luante nje futboll te shpejte, ku te gjithe vraponin dhe topi mbi te gjitha vraponte shume. … Read More

Inter, kunder Sassuolos shume surpriza: Palacio eshte gati, rikthehet edhe Moratti. Me pas…

08/09/2014, 17:24 |

Vazhdon ne menyren me te mire rekuperimi i Rodrigo Palacios.

Sulmuesi zikalter eshte gati qe ti bashkohet skuadres qe nga ndeshja e ardhmeshme ne kampionat, ku Interi do te perballet me Sassuolon perpara publikut te vet.

Read More

Familja Moratti tek Interi: Angelomario ka postin me te rendesishem. Milly eshte tek…

23/08/2014, 14:51 |

Ne nje analize qe ka bere Tuttosport tek niveli drejtues tek Interi, ka nxjerre ne pah se cfare pozicionesh mban familja Moratti ne shoqerine zikalter.

Eshte pikerisht i Angelomario Morattit, djalit te Massimo Morattit, posti me … Read More

Moratti nuk do te largohet nga Interi, te pakten jo tani afer. Ceshtje tifozesh dhe… klauzolash!

04/07/2014, 15:15 |

Pyetja qe ngrene tifozet Interist dhe jo vetem, eshte nje e vetme: Po ky Inter a eshte edhe Interi i Morattit?

Gazzetta dello Sport mundohet te jape nje pergjigje: Perpara se te shpjegojme situaten duhet qe … Read More

Moratti: “Autonomia? “Me pare nuk ishte e mundur. Per Kovacic dhe Boterorin…”

13/06/2014, 10:32 |

Corriere dello Sport ne numrin e saj te sotem na sjell deklaratat e presidentit te nderit zikalter Massimo Moratti qe, me rastin e ekspozites te djeshme ne Palazzo Sormani dedikuar ndaj te madhit Armando Picchi, ka folur per … Read More

Moratti per Zanettin: “Levizjet e tij te japin kuraje”

16/05/2014, 11:45 |

Massimo Moratti, ne pritje te Inter Legends te episodit mbi Zanettin ka komentuar menyren e lojes se argjentinasit. Ja dhe komenti i tij: “Me kujtohen shume ndeshje, levizjet e tij qe ne fushe te jepnin kuraje dhe force per … Read More

Moratti: “Zanetti do te jete zevendes president dhe do te beje akoma mire. Per festen…”

11/05/2014, 11:03 |

Nga restorant Botinero vijne fjalet e Massimo Moratti, i cili lajmeron te reja te rendesishme per sa i perket te ardhmes se Javier Zanetti. “”Ishte e rendesishme te fitonim dhe Inter ka fituar bukur. Gjitcka u be nje … Read More

Moratti: “Nje ndeshje per heronjte e Tripletes. Mazzarri? Perpara me te”

30/04/2014, 13:35 |

“Nje tjeter sezon me Mazzarrin? Per kete duhet te pyesni te tjeret, por duket se do te jete keshtu”. Keto jane fjalet e Massimo Moratti pas takimit me Erick Thohir ne mengjes ne mbledhjen e asamblese se aksionereve. … Read More

Moratti: “Zanetti me mua do te ishte president! Tashme do e bejne…”

24/04/2014, 13:38 |

Massimo Moratti, ka folur gjithashtu edhe per Javier ZanettiZanetti, ne krahasim me Recoba-n, eshte dicka tjeter. Zanetti eshte historia e Interit. Jo vetem ne kendveshtrimin e kualitetit, por edhe te seriozitetit, lidhja me ngjyrat dhe njohurite dhe kapaciteti … Read More

Moratti: “Recoba ishte si Interi: dembel por i çmuar. E imagjinoja qe…”

24/04/2014, 12:42 |

I pranishem ne Palazzo Cusani, Massimo Moratti ka folur edhe per Alvaro RecobenRecoba kishte dicka pikerisht te Interit, qe eshte fakti se ishte vazhdimisht me te papritura. Ishte nje lojtar qe nese e aktivizoje ne fushe ne 10 … Read More