Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

moratti

Moratti, serish ngacmon Benitez: “Mbase duhet te kisha marre me perpara Leon…”

24/04/2014, 12:23 |

Massimo Moratti, i pranishem tek Palazzo Cusani e transmetuar nga Telelombardia ka folur per kohen e post-Mourinho-s, me nje tjeter tallje ndaj Benitez“Kur Mourinho u largua, duhet te jem i sinqerte, per mua ishte gjeja e duhur. Erdhi … Read More

Moratti: “Dzeko nje siguri, Torres eshte permiresuar. Mazzarri konfirmohet? Them se po. Merkato…”

29/03/2014, 11:17 |

Presidenti i nderit i Interit, Massimo Moratti, ka folur per mikrofonat e FcInternews.it dhe ka leshuar disa deklarata te rendesishme per momentin aktual te klubit dhe jo vetem. Merkato, sezoni ne vazhdim dhe trajneri jane argumentat e diskutuara … Read More

Moratti: “Penalltite? Situate komike, dicka absurde. Ndoshta kane frike nga…

28/03/2014, 12:58 |

Shume fat i keq, skuadra ka luajtur mire ne pjesen e dyte, ne te paren ishim pak te lodhur, por sigurisht kemi merituar fitoren.” – keshtu ka thene presidenti i nderit i Interit Massimo Moratti ne hyrje te … Read More

Mazzarri: “I shtangur nga Moratti. Me Thohir gjithcka ne rregull ne te gjitha drejtimet. Nje lojtar qe ngjan me Hamsik…”

26/03/2014, 18:41 |

“Interi si nje Ferrarri? Kam ngelur i shtangur nga ftesa e Morattit dhe jam futur ne kete aventure pa e menduar dy here. Po perjetojme veshtiresi por shpresoj qe te kuptoni qe po kalojme nje vit te vecante”. … Read More

Moratti: “Thohir po ben shume mire. Ndoshta mund te arrihej ne Champions! Per Mazzarri…”

18/03/2014, 20:58 |

I vleresuar ne Una Hotel te Milanos me cmimin nderkombetar “Nje jete per futbollin”, Massimo Moratti ka folur me gazetaret pak perpara se te fillonte eventi:

President, si po i perjetoni keto momente largesie nga Interi?

Read More

Moratti: “Cambiasso i jashtezakonshem! I lumtur per Ranocchia”

10/03/2014, 11:33 |

“Prove e mire, por tashme prej disa javesh skuadra ishte duke bere mire”. Keshtu Massimo Moratti komenton suksesin me Torinon qe e lejon Interin ‘te shohe’ vendin e katert. Cambiasso ka qene i jashtezakonshem, jam i lumtur per … Read More

Gazzetta – Full-Immersion i Thohir, midis Keshillit administrativ dhe bankave. Interi humbet 8 milione ne muaj: tashme duhet ndryshuar.

21/02/2014, 14:32 |

Per Gazzetta dello Sport nuk ka dyshime: eshte gjithmone Interi i Erick Thohir“Manjati indonezian merr kuotat e Roeslanit dhe behet gati qe Moratti te marre persiper garancite bankare. Nga ana tjeter, ka menduar gjithmone se ky eshte sezoni … Read More

Moratti: “Branca? Nuk ishte dicka e papritur. Me vjen keq sepse…”

10/02/2014, 18:47 |

Massimo Moratti ka komentuar sot largimin e Marco Branca nga Interi: “Jane gjera qe tashme nuk varen shume nga une, me vjen keq per Brancen, pas dhjete viteve ne te cilat ai ka punuar shume. I kam ndare … Read More

Moratti: “Mazzarri gjithmone do e doje Interin. Falenderoj Brancan sepse…”

29/01/2014, 12:36 |

“Me ka pelqyer dhe shpresoj qe te marre kenaqesi me Interin. Interi jone i bukur qe Walter Mazzarri do te mesoje te doje gjithmone e me shume”. Kjo eshte cfare Massimo Moratti shpreson, per teknikun e ri zikalter, … Read More

Moratti: “Shpresoj qe te kontestuarit te tregojne sa vlejne. Vucinic-Guarin? Ishte…”

27/01/2014, 23:33 |

Ne fund te nje darke me Erick Thohir, Massimo Moratti ka ndaluar per mikrofonat e Sky: “Nje mundesi e shkelqyer per te folur ne qetesi pa presionin e ndeshjes. Ishte shume e vlefshme per te degjuar idete e … Read More

Sky- Moratti ne Appiano per te mbushur boshllekun…

11/01/2014, 12:25 |

Massimo Moratti e kupton momentin delikat te Interit te ‘tij’ dhe ja ku gjendet ne Appiano per te ndjekur stervitjen e skuadres dhe per t’i qendruar prane. Keshtu tregon Matteo Barzaghi per SkySport24. “Presidenti i nderit i ka … Read More

Thohir: “Mazzarri, njeriu i sakte ne vendin e sakte. Une dhe Moratti”

15/12/2013, 15:33 |

Erick Thohir, ne nje interviste ekskluzive per Adn Kronos, thekson se zerat e fundit qe qarkullojne rreth Interit, sipas te cilave flitet per percarje ne shoqeri dhe probleme me teknikun aktual nuk jane te verteta. Presidenti sqaron: “Mazzarri … Read More

Moratti: “Shume barazime por skuadra te jep besim. Thohir dhe bashkepunetoret persona ambicioze, e ardhmja do te jete pozitive”.

09/12/2013, 14:19 |

Sot ne Sallen e Regina te Palazzo Montecitorio, eshte mbajtur nje mbledhje “Kunder dhunes”. Presidenti honorifik i Interit Massimo Moratti ne intervisten e tij i eshte pergjigjur pyetjeve te Gianni Riotta, editorialist i La Stampa. Ja dhe intervista … Read More

Moratti: “Merkato? Po kujdesen. I kam bere komplimenta Thohir per…”

29/11/2013, 16:39 |

Massimo Moratti, i dale para pak minutash nga zyrat e Interit, ka folur me gazetaret: “Nuk kam ndermend te marr pjese ne kete moment ne ndonje takim. Po pregatitnim disa gjera, ka qene nje takim i shpejte me … Read More