Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mourinho

Tani ne Angli e kane kuptuar se pse Mou e deshironte Perisicin ne skuader! Nje vit me pare…

12/07/2018, 22:18 |

“Nuk ekziston nje sulmues krahu si ai, eshte unik”, ishin fjalet e Jose Mourinho ne diten e sotme per Ivan Perisic.

Dhe keshtu ne Angli kane theksuar se me ato fjale trajneri portugez ka folur per nje lojtar qe e … Read More

Obinna: “I kam borxh gjithcka Interit. Shpresoj te shkojne ne Champions. Prapaskena me Ausilio dhe Mou…”

17/05/2018, 18:08 |

“I kam borxh gjithcka Interit sepse ne 2008 me ka sjellur ne Itali. Shresoj te kualifikohen ne Champions, sepse ne fund te fundit ndeshjet me mira i kane bere ne transferte”.

Jane keto fjalet qe thote Victor Obinna, ish-lojtar i … Read More

E FUNDIT – Mourinho: “Joao Mario tek United? Perse jo, ai gjithmone…”

17/05/2018, 13:29 |

Joao Mario duket se ka admirues te fshehte. 

I intervistuar per te perditshmen portugeze Record, Jose Mourinho, tranjeri i Manchester United ka thene fjale teper te rendesishme per lojtarin e Interit qe luajti 6 muaj ne Angli.

Joao Mario eshte … Read More

Motta: “Tripleta? Mourinho dhe Eto’o, ju tregoj piken e ktheses: nje dite ne stervitje…”

08/05/2018, 20:26 |

Thiago Motta do te largohet nga futbolli ne fund te sezonit.

Ish-mesfushori i Interit te Tripletes ka dhene nje interviste te gjate per Gazzetta dello Sport duke pershkruar karrieren e tij me disa tregime interesante.

Nje prej tyre eshte … Read More

Times – Mou gati te sakrifikoje Martial per Perisic! Oferta e United do te jete…

19/03/2018, 23:19 |

U fol gjate ne vere per nje transferim te mundshem te Perisic tek Manchester United nen urdhrat e Mancinit.

Te shumta ishin lajmet cdo dite nga Anglia dhe shkuan deri ne ate pike sa lajmeruan se Perisic ndodhej ne Manchester … Read More

Mourinho eleminohet, De Boer haklmerret: “Ai mund te me thote cfare te doje, por…”

14/03/2018, 20:41 |

Ish-tranjer i Interit sulmon kolegun portugez pas eleminimit dje ne Champions League.

Polemika e tyre tashme po vazhdon prej disa ditesh.

Eshte hakmarrur. Sepse Mourinho, pasi Frank de Boer e kritikoi se si po e perdorte Rashford, e kishte … Read More

Mourinho ‘masakron’ de Boer: “Flet ai, me i keqi i historise. Ai mund te mesoje vetem se si…”

13/03/2018, 21:37 |

Jose Mourinho, tekniku qe ka bere historine me Interin ka reaguar pas fjaleve te De Boer per Rashford dhe fatin e tij te keq qe po stervitet nga The Special One: reaksion teper i rende ai i portugezit.

Mourinho asnjehere … Read More

VIDEO – Fjalet e Mourinhos per 110 vjetorin: sa shume dashuri per Interin!

12/03/2018, 17:32 |

Jose Mourinho t ka folur per raportin e tij me klubin zikalter qe me sa duket ka mbetur po aq special sa ne vitet ku ai ka qene ne krye te Interit dhe ku gezimet nuk kane qene te pakta.

Read More

Mourinho: “Interi im eshte ne tranzicion, por do rikthehet te fitoje. Jam gjithmone me ta, sepse…”

11/03/2018, 19:00 |

Jose Mourinho t ka folur per raportin e tij me klubin zikalter qe me sa duket ka mbetur po aq special sa ne vitet ku ai ka qene ne krye te Interit dhe ku gezimet nuk kane qene te pakta.

Read More

Corriere – Perisic, Inter nuk ka as ndermend ta shese. Nderkohe klubi ka vendosur se do vi njeri ndermjet Berardit dhe Bernardaschit.

25/03/2017, 13:59 |

Edhe Corriere dello Sport vendos vemendjen tek blitzi kroat i Jose Mourinhos: “Duket se Mourinho eshte gati te vere ne tavolinen e Interit plot 40 milione euro per te bindur zikalterit per te shitur Perisic. Vetem se sipas … Read More

Mourinho: “Inter? Do te rikthehem, por jo tani. Ketu viti me i bukur i jetes time. Qendrova ne Madrid…”

20/02/2016, 14:20 |

Jose Mourinho eshte rikthyer ne Milano dhe ka folur per te kaluaren e tij zikalter por edhe per nje te ardhme te mundeshme si Interist: “Nuk isha kthyer ketu kurre me pare, vetem njehere per nje Real-Milan ne … Read More

Mourinho: “Do te jete nje emocion i madh te kthehem ne San Siro, nuk do te stervis Interin. Thohir dhe Mancini kane…”

19/02/2016, 20:39 |

Ne pritje te rikthimit te tij ne Milano, Jose Mourinho leshon fjalet e pare sa i perket fteses se Morattit per ndeshjen Inter-Sampdoria:

“Do te qendroj nje dite ne Milano dhe per kete i falenderohem presidentit tim … Read More

Gati nje banderole per Mourinhon nga tifozet zikalter. Mancini nderkohe…

19/02/2016, 16:28 |

Tifozet Interist jane gati qe te mirpresin Jose Mourinhon ne Meazza. Tek Sky tregojne se ka nje surprize te kendeshme per ish tranjerin zikalter e me sakte behet fjale per nje banderole.

Interi do te jete … Read More

The Sun – Mou i paduruar me United: Mundesia Inter?

19/02/2016, 14:07 |

Lajmi per rikthimin e Jose Mourinhos ne shtepine zikalter kete fundjave nuk mund te lihet jashte vemendjes dhe spekullimeve mediatike, te cilet kan filluar te mendojne skenaret e mundshme rreth se ardhmes se portugezit.

Sipas The … Read More