Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2021

Scroll to top

Top

mourinho

La Stampa – Mourinho ne Meazza, syte e United nga Miranda dhe Icardi

19/02/2016, 14:06 |

Nje rikthim jo si turist. Jose Murinho do te jete ne San Siro per te ndjekur nga afer dy futbolliste te cilet ka si synim ti mare me vete te Manchester United sezonin e ardhshem. Sipas se perditshmes … Read More

Mou: “Inter, une dhe Herrera ne histori. Nga ‘non sono pirla’ tek lamtumira, tifozet unik. Ne Itali do te stervisja klube tjera nese…”

28/02/2015, 0:20 |

Io non sono pirla”.

Keshtu prezentohej Jose Mourinho para shtypit italian me 3 qershor 2008, ne konferencen e tij te pare si trajner i Inter. Tani, pothuajse 7 vite me vone Special One kujton frazat qe ndezi menjehere zemrat e … Read More

Toni: “Skudeto i humbur kundër Mout, cfarë pendimi”.

22/02/2015, 10:08 |

Luca Toni, sulmuesi i Hellas Verona, sot u ballafaqua me të kaluarën e tij, në Romë. Ish-lojtari i Romës, kampion bote me Italinë pati rrezikuar triumfin e Interit të Jose Mourinhos në Serie A, por pastaj ndodhi humbja … Read More

Javier Zanetti: “I nevrikosur me Osvaldon, por jo aq sa është ai me vetveten”.

21/02/2015, 15:22 |

Javier Zanetti, ish-kapiteni dhe tani zëvendës presidenti i Interit, dha një deklaratë për mikrofonët e La Gazzetta dello Sport. Shumë tema u prekën, duke filluar me jetën e tij si drejtues, por që , nuk e ka humbur … Read More

Mou: “Shpresoj qe Inter te fitoj EL. Tifozet zikalter…”

17/02/2015, 23:38 |

Ne fund te ndeshjes te 1/8 se finales ne Champions League kunder PSG, ne te cilen Chelsea barazoi 1-1 ne Paris, Jose Mourinho, i intervistuar edhe nga mikrofonat e Sky, ka kthyer vemendjen e tij tek Inter:

“Moratti apo Thohir, Mancini … Read More

Zanetti: “Pak nga pak, Evropa po afrohet”.

16/02/2015, 10:44 |

“Pak nga pak, Interi po afrohet me Evropën”. Javier Zanetti beson në ngritjen e skuadrës zikaltër në pjesën e epërme të klasifikimit, pas fitores 1-4 në Bergamo kundër Atalantas. Zëvendës presidenti interist ka qenë mysafir në ‘Le club … Read More

Mourinho: “Tek Inter sezoni me i bukur. Kam qare me Materazzin sepse…”

06/06/2014, 12:04 |

Nga faqet e gazetes Repubblica vjen nje nje interviste e bukur e José Mourinho qe flet per Boterorin dhe per Interin.

Si e shihni Italine ne Boteror?

“Eshte ne nje grup shume te veshtire, ndoshta grupi me i forte. Tre … Read More

Mourinho: “Te kthehem tek Inter? Nuk e di se kur, por do te me pelqente shume”

17/05/2014, 11:20 |

José Mourinho sapo ka perfunduar sezonin me Chelsean e tij dhe se shpejti do te jete komentator ne Boterorin e ardhshem per Yahoo. Tekniku portugez, i eshte pergjigjur ne Twitter pyetjes se nje tifoze interiste ne kuader te … Read More

Mou: “Ne Milano shume pasion. Gjeja strehim ne…”

18/02/2014, 11:59 |

I pranishem ne nje event per nje marke te njohur oresh José Mourinho rikthehet te flase per vitet e kaluar kur trajnonte Interin: “Nuk mund te siguroj se kane qene dy vitet me te mira, por mund tju … Read More

Mourinho: “Milano duhet te kete durim. Une do jem gjithmone interist. Thohir…

06/02/2014, 10:57 |

Fjalet e tij nuk jane kurre banale, sidomos nese flitet per Interin. Jose Mourinho ka folur ne Gazzetta dello Sport per ish skuadren e tij dhe jo vetem: “Milano eshte ne krize ne futboll? Mendoj se Mazzarri dhe … Read More

SM – Moratti frenon Mou: Delgado do te qendroje tek Interi.

10/11/2013, 16:39 |

Tek Interi ka ardhur gjate kesaj vere, nuk ka bere akoma debutimin e tij ne skuadren e pare, por Pedro Delgado ka terhequr qe tani vemendjen e klubeve me te rendesishme nderkombetare. Ne ditet e fundit, ish-trajneri zikalter … Read More

Mourinho: “Moratti, pasioni do te jete i njejte. Shtepia ime…”

16/10/2013, 14:13 |

Ne faqet e Gazzetta dello Sport te sotme gjejme edhe mendimin per Massimo Morattin nga ana e Jose Mourinhos, teknikut aktual te Chelseat, i cili eshte i paharrueshem per te gjithe tifozet zikalter: “Kam folur me Morattin dhe … Read More

Mou: “Nese thua Inter, thua Moratti. Kenaqesia ime me e madhe ka qene…”

21/09/2013, 14:25 |

Jose Mourinho dhe Inter, nje raport i vecante. Nuk mund te mungonte komenti i tij ne fund te nje epoke qe ka pare Massimo Moratti, protagonist te padiskutuar per me shume se 18 vjet. “Moratti eshte unik. Moratti … Read More

Ibra: “Tek Interi, ishim te gatshem te vrisnim per Moun. U cudita kur me telefonoi per…”

06/09/2013, 15:30 |

Zlatan Ibrahimovic flet per periudhen e tij tek Inter nen drejtimin e Mourinhos. Ne autobiografine e tij, suedezi e ka treguar ne detaj eksperiencen e tij me Special One. “Daily Mail” ka publikuar nje pjese te gjate te … Read More