Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2021

Scroll to top

Top

mourinho

Ibra: “Me Mourinhon tek Inter si kafshe te inatosura. Na tregonte…”

31/08/2013, 19:24 |

Zlatan Ibrahimovic nuk harron periudhen e tij tek Inter me Jose Mourinhon. Suedezi tregon dicka per periudhen e tij me zikalterit, gjate vitit ku ne pankine ulej Special One: “Mourinho punonte shume me ne perpara ndeshjeve. Dukej si … Read More

Mou: “Wallace afer Interit. Ata e njohin vete, nuk jam une ai qe…”

08/08/2013, 15:23 |

Jose Mourinho ne konferencen per shtyp pas ndeshjes qe humbi me Real Madridin, ka konfirmuar kalimin e Wallace tek Interi:

“Wallace eshte nje lojtar i ri shume i mire i joni. Eshte braziliani tipik, qe … Read More

FOTO – Perqafim i ngrohte mes Mourinho dhe Moratti ne MetLife Stadium

05/08/2013, 1:15 |

NEW JERSEY – Perqafim i ngrohte mes Massimo Morattit dhe Jose Mourinho ne MetLife Stadium.

Dis caste me pare se arbitri te vershellente fillimin e Milan-Chelsea ne MetLife Stadium, i njejti ku luajti Interi, presidenti i … Read More

Mourinho eshte i sigurt per Mazzarrin: “Interi tani…”

03/08/2013, 11:02 |

Koha dukej sikur kishte ndaluar. Mourinho eshte mbuluar nga perqafimet, sic ndodh mes miqsh te vjeter. Dicka qe ka ndodhur ne fillim te ndeshjes. Nuk ka munguar edhe bisedimi mes trajnereve. Walter dhe José kane qendruar disa caste … Read More

Mou pranon: “Interi me mire ne pjesen e pare. Kartoni i Campagnaro…”

02/08/2013, 14:29 |

Jose Mourinho e pranon. Pas kartonit te kuq te Hugo Campagnaro nuk ka qene me nje ndeshje e bukur. Interi, ne fund te fundit, pavaresisht se ishte mbrapa ne pregatitje dhe kualiteti teknik eshte inferior ne krahasim me … Read More

Mourinho, kompliment apo ironi ndaj Mazzarrit? “Moduli i Interit…”

01/08/2013, 17:45 |

Jose Mourinho, duke folur per sfiden e nates te sotme kunder Interit, ka komentuar edhe modulin e ri me te cilin po punon Walter Mazzarri: Nje modul, qe sipas Special One, eshte me shume nje 5-4-1 sesa nje … Read More

Mourinho: “Nuk eshte më Interi im, por sa bukur ti takoj.”

01/08/2013, 10:48 |

Jose Mourinho priste me ankth kete moment dhe tani do te gjendet perballer Interit si kundershtar per here te pare pas lamtumires te tij.

Special One pranon qe nga ajo skuader nga ngelur shume pak, por … Read More

Crespo: “Mourinho me pyeste ke skuader te zgjidhte ne Itali, dhe une…”

31/07/2013, 14:04 |

Fanellen zikalter e ka veshur dy here: ne 2002-2003 (pastaj kaloi tek Chelsea qe e huazoi tek Milan) dhe nga 2006 tek 2009, ku ka patur trajner edhe Jose Mourinho. Po flasim per Hernan Crespo, i cili ka treguar … Read More

Mourinho: “Santon, me i miri per mua. Mund te behej Maldini i Interit..”

24/07/2013, 14:59 |

Kur gjej ne duart e mia nje lojtar te ri qe ka gjithcka per t’u bere nje nga lojtaret kryesore te skuadres te pare, nuk terhiqem kurre.” Keto jane fjalet e Jose Mourinho, qe duke folur per raportin … Read More

Mourinho rimendon per Interin: “Kam qene ne nje klub te mrekullueshem”

18/07/2013, 16:47 |

Kam lene Chelsean ne 2007 dhe kam shkuar ne dy vende te medhenj ne aspektin futbollistik, si Italia dhe Spanja, dhe kam stervitur dy klube fantastike si Interi dhe Reali Madrid. Por kam dashur gjithmone te kthehem ketu … Read More

Figo: “Mourinho eshte si Zoti. Nuk mund t’u pelqeje te gjitheve.”

23/06/2013, 11:39 |

Luis Figo, minister i jashtem i Interit dhe ish-yll i Real Madrid dhe Barcellona, ka shprehur mendimin e tij mbi punen e Jose Mourinho, shume i kritikuar ne Spanje per lojen e tij ne fushe dhe sjelljen ne … Read More

S.Ramos: “Mou e adhuron Interin? E ka thene gjithmone”

04/06/2013, 16:29 |

Aspak i surprizuar Sergio Ramos pas deklaratave te ish teknikut te tij Jose Mourinhos, i intervistuar dje nga kanali zyrtar i Chelseat. “Interi dhe Blute kane qene gjithmone dy pasionet e medha te te gjithe karieres sime”, ka … Read More

GdS – Mou: “E dua Interin”. Dhe kerkon Sneijderin tek Chelsea

04/06/2013, 11:36 |

“Interi dhe Chelsea jane dashurite e mia”. Me kete fjale qe sjell edhe La Gazzetta dello Sport ne faqe te pare eshte prezantuar Jose Mourinho tek Chelsea.

Megjithate pervec kesaj, sipas shtypit turk dhe atij britanik, … Read More

Mourinho: “Interi me permiresoi, aty kishin obsesionin Champions, dhe bashke…”

03/06/2013, 22:35 |

Kujtime te paharrueshme ato qe lidhin José Mourinhon me Interin. Gjate intervistes ne mikrofonat e televizionit zyrtar te Chelsea, Special One ka folur edhe per dy sezonet ne Giuseppe Meazza: “Italia ishte dicka qe e doja me cdo … Read More