Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

mudingayi

Gazzetta – Inter, ne kete sezon jane tre te padukshem

17/04/2014, 15:25 |

Nje raport nga Gazzetta dello Sport per desaparecidos (te humburit, te zhdukurit) e Serie A 2013-2014. Tre lojtare qe jane zhdukur nga radaret jane edhe zikalter. “Midis shume lojtareve ne Serie A Interi ka tre lojtare te padukshem. McDonald Mariga eshte ne … Read More

SKY – Inter-Juve, prova pajtimi. Vucinic akoma nje objektiv, kurse Hernanes…

23/01/2014, 13:29 |

Qellimi eshte  te normalizohen raportet me Juventusin. Interi ka akoma si synim Mirko Vucinic dhe vazhdojne kontaktet mes presidenteve te dy shoqerive. Malazezi nuk eshte stervitur as sot me shoket e skuadres, ndryshe nga Fredy Guarin, i cili … Read More

Kupa e Italise – Botta kalon provimin, Mudingayi ngel dhe do te shitet…

11/01/2014, 17:02 |

Mes lojtareve te Interit ne dalje, pervec te njohurve Belfodil, Wallace dhe Pereira, listes i eshte shtuar edhe Gabi Mudingayi. Prezantimi ne Kupen e Italise ka qene katastrofik, dhe sipas Sky Sport, per belgun jane hapur totalisht dyert … Read More

D’Ambrosio, ka shume per te percaktuar, por tratativa do te behet.

09/01/2014, 13:14 |

Danilo D’Ambrosio eshte nje hap nga Interi, por konturet e tratatives jane akoma per t’u percaktuar. Per kete flasin ne SkySport24, ku flitet per praktikisht ish-lojtarin e Torinos, i cili eshte i gatshem te transferohet ne Milano kete … Read More

Di Marzio: “Inter, syte mbi Jung. Mudi ne Gjermani…”

11/12/2013, 11:50 |

Ne mikrofonat e Sky Sport gjate emisionit “E` Sempre Calciomercato”, eksperti Gianluca Di Marzio flet per mundesine qe Sebastian Jung mund te vije tek Interi: “Po, eshte nje lojtar qe eshte ndjekur perhere nga shoqeria zikalter, dhe gjate ketyre oreve … Read More

Per Mudingayin eshte edhe Fiorentina, Cagliari dhe Catania.

10/12/2013, 11:52 |

Sipas asaj qe raporton Tuttomercatoweb.com, Gaby Mudingayi, mesfushori belg me origjine kongoloze ne pronesi te Interit mund te largohet nga klubi zikalter ne merkaton e janarit. Per te jane interesuar tre shoqeri te Serie A si Cagliari, Catania … Read More