Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

murillo

Marcelino: “Kondogbia mund te konsiderohet lojtar i Valencias. Cancelo dhe Murillo…”

16/05/2018, 20:56 |

Trajneri i Valencias, Marcelo Garcia Toral, i intervistuar nga Onda Cero eshte kthyer te flas rreth se ardhmes se Geoffrey Kondogbia dhe Joao Cancelo.

Sa i perket mesfushorit francez, tekniku spanjoll ka shpehur edhe njere tjeter sigurine e tij per … Read More

Valencia ferkon duart edhe per Murillo: me ish-lojtarin e Interit ne fushe, ata asnjehere…

15/03/2018, 11:24 |

Kolumbiani ka mare pseudonimin “El Muro” (ne shqip “Muri”).

Pavarsisht demtimit te gjate, spanjollet jane shume te lumtur nga rendimenti i ish-zikalterit.

Murillo tek Interi pati nje nisje shume te mire ne pjesen e pare te sezonit me Interin … Read More

Murillo: “Tek Interi kisha humbur cdo besim tek vetja, por faji nuk eshte…”

07/03/2018, 15:43 |

Jeison Murillo, mbrojtesi i Valencias dhe ish-interist, ka folur per Deportes W per te tashmen e tij ne Spanje dhe te kaluaren e tij si zikalter.

Murillo ka shpenzuar dy sezone ne skuadren zikalter, duke e nisur mjaft mire nen … Read More

Valencia te sigurte: Murillo firmos gjate javes! Optimizem per Kondogbia

14/08/2017, 22:32 |

Pavaresisht fjaleve te Luciano Spalletit pas ndeshjes me Betis, ku tekniku ka bllokuar largimin e tij duke pare mungesen e elementeve ne mbrojtje, ne shtepine e Valencias jane te sigurt qe transferimi i Jeison Murillo ne Gadishullin Iberik … Read More

Valencia punon per Murillon, lojtari ka folur me Marcelinon dhe Interi…

28/07/2017, 19:26 |

Gazeta spanjolle SuperDeporte ka konfirmuar bisedimet mes Valencias dhe agjenteve te Murillos per blerjen e mbrojtesit kolumbian nga Interi.

Ne rreshtat e gazetes lexohet se si perfaqesues te lojtarit dhe nje ndermjetesues qe punon per te … Read More

Infermeria, 5 qepje per Murillon. Miranda per t’u vleresuar

01/05/2017, 12:20 |

Inter ka dalur me ‘hunde te thyer’ nga San Siro. Jo vetem per 1-0 kunder Napolit por edhe per lendimet e dy qender mbrojtesve.

Jeison Murillo mori nje goditje gjate ndeshjes dhe nuk arriti ta perfundoj ndeshjen, per kolumbianin jane … Read More

Inter-Atalanta: Pioli gati qe te hedhe ne fushe perseri MMM. Murillo ne fushe per te bllokuar Gomez?

07/03/2017, 11:16 |

Interi ka nisur te pergatise ndeshjen teper delikate te se dieles kunder Atalantes dhe dyshimi i vetem i Piolit eshte te luaje me mbrojtjen me tre ose jo. Sipas asaj qe tregon Gazzetta dello Sport, kunder djemve te … Read More

Drejt Inter-Roma: pas Murillos, Pioli rekuperon edhe Kondogbia. Brozovic…

23/02/2017, 14:47 |

Vazhdojne lajmet e mira ne shtepine Inter ne prag te ndeshjes teper te rendesishme te se dieles ne darke ndaj Romes ne Meazza.

Pasi u rekuperua Murillo, edhe Kondogbia duket se do te jete i gatshem. … Read More

Inter-Roma: Murillo do te jete, por pa Miranden, Pioli mendon per 4-2-3-1. Nagatomo ne fushe?

22/02/2017, 13:20 |

Lajm teper i mire per Piolin: Jeison Murillo nuk ka asnje terheqje muskulare dhe testet mjekesore kane larguar cdo dyshim.

“Kontrollet mjekesore kane dale negative, keshtu qe kolumbiani te dielen do te jete nga minuta e … Read More

Kontrolle mjekesore per Murillo dhe Brozovic: lajme te mira per Piolin. Mungon Kondogbia dhe Trent…

21/02/2017, 15:40 |

Ne diten e sotme, Jeison Murillo dhe Marcelo Brozovic kane zhvilluar nje kontroll mjekesor ne kliniken Humanitas te Rozzano: ekografia ka dale mire per kolumbianin, ndersa edhe per kroatin ka lajme te mira gjithashtu. Brozovic eshte ne faze … Read More

Inter-Pescara, formacioni i mundshem: Pioli kursen Murillo dhe Kondogbia. Icardi dhe Miranda…

28/01/2017, 12:02 |

Stefano Pioli po pergatit keshtu sfiden delikate ndaj Pescares dhe edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport mundohet te gjeje formacionin e mundshem qe do te hedhe tekniku emilian sot ne fushe.

Ne stervitjen e djeshme, … Read More

Gazzetta – Pioli, ke bere nje mrekulli: ke rekuperuar Kondo, Brozovic dhe Murillo!

24/01/2017, 16:26 |

Ndryshimi i marshit te Interit qe kur ne drejtim te skaudres ka mberritur Stefano Pioli eshte i qarte. Nje nga arritjet me te medha te tranjerit te ri eshte mbrojtja solide.

“Punen me te madhe Pioli … Read More

Gazzetta – Kondogbia, Brozovic, Murillo dhe Gabigol: ilaci ‘Pioli’, efekti nga rivlersimi i lojtareve…

19/01/2017, 13:48 |

Mua muaj te Stefano Piolit ne pankinen zikalter dhe bilanci eshte me shume se pozitiv. Fitore, pike, qetesi, besim, bindje: te gjitha keto i ka sjelle tekniku italian.

Por kjo eshte merite edhe e ekuilibrit te … Read More

Gazzetta – Mbrojtja eshte problemi paresor i Interit. Miranda dhe Murillo…

25/11/2016, 17:22 |

Problemi i Interit, sipas Gazzetta dello Sport, jo njeri prej te shumteve, por ai paresor, eshte mbrojtja.

E kote te mendosh se si te ndertosh nje manover, si te sulmosh, si te sistemosh lojtaret ne zonen … Read More