Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

M’Vila

France Football – Ka mbaruar: M’Vila ka zgjdhur kontraten me Interin dhe do te shkoje…

23/01/2015, 16:41 |

Interi i ka dhene fund huazimit te Yann M’Vila nga Rubin Kazan.

Edhe France Football (qe eshte nje burim shume i besueshem i lajmeve) ka konfirmuar se eshte zgjidhur kontrata qe lidhte francezin me zikalterit. Tashme, … Read More

Dirigjenca e Torinos ne San Siro edhe per te folur per merkato me Interin. Ne tratativa…

22/01/2015, 17:46 |

Pervec mesfushes zikalter edhe Torino po kerkon te forcoje repartin e mesit te fushes, dhe ne kete rast po mendon pikerisht per nje interist qe ka ngelur prej kohesh jashte 11, Yann M`Vila.

Ndeshja e ardhshme … Read More

SKY – Osvaldo-Parma, te rejat e fundit. Mario Suarez…

18/01/2015, 14:09 |

Atletico Madrid i ka thene Interit qe nuk deshiron qe te shes Mario Suarez. Zikalterit jane gjithmone ne kerkim te nje mesfushori me Yann M’Vila drejt QPR. Ne dalje mbeten edhe KrhinMbaye dhe Osvaldo te cilit i eshte vene pas Parma.

Ai po … Read More

Inter, Osvaldo dhe M’Vila ne dalje: situata dhe skenaret e mundshem…

14/01/2015, 21:56 |

Nje lamtumire tashme e sigurte, per Osvaldo dhe M’Vila ngjyrat zikalter jane gjithmone e me larg.

Mbeten te pakta mundesite per qendrim tek Interi, dhe tani dy lojtaret, per arsye te ndryshme kane mbetur jashte projektit te klubit dhe … Read More

Di Marzio: “Taarabt, Inter nuk eshte i bindur sepse…”

13/01/2015, 19:50 |

Adel Taarabt drejt Interit?

Zerat per nje tratative mes QPR dhe Inter per fantazistin maroken, ish-lojtar i Milan, kane marr dhene sot kur vet lojtari, pasi ka pranuar kontaktet me klubin e Thohir per mikrofonat e TMW, … Read More

M’Vila-QPR, tratativat po i udheheq Thohir: Ja formula. Kuz, stop Mancio. Khrin…

12/01/2015, 18:32 |

Pas fitores me Genoan, sot Interi u rikthye te perqendrohet ne merkato dhe ne vecanti tek shitjet.

Sipas Gazzetta dello Sport, pervec Osvaldos qe ka nje te ardhme te pasigurte, i pari qe pritet te … Read More

Di Marzio: “Inter vezhgon Burnley-QPR. M’Vila ne Angli kurse Taarabt ne Itali?”

10/01/2015, 19:01 |

“Inter mund te hedh nje shikim drejt Turf Moor (stadiumi i Burnley), ku del ne skene Burnley-QPR. I vezhguar special, Adel Taarabt, i propozuar nga vet QPR ne nje shkembim qe do conte Yann M’Vilan ne Angli.”

Keshtu, eksperti … Read More

Gazzetta – Mercato nuk ndalet, mediana ndryshon pamje: emrat…

10/01/2015, 9:12 |

Merkato nuk ndalet, edhe pse tani behet obligative te punohet ne dalje.

Per Shaqirin, Interi ka levizur menjehere, mirepo tani duhen te holla per t’i dhene Mancinit perforcimet e kerkuara ne mesfushe. Sipas raporteve te Gazzetta … Read More

Sky: Te rejat mbi Shaqiri, Lucas Leiva vazhdojne, Kovacic,Icardi & M’Vila….

04/01/2015, 13:58 |

Icardi eshte ne bisedime per rinovimin e kontrates me Interin, por pa nenshkruar eshte i mundshem transferi i tij ne Qershor, te pakten jo tani ne Janar raporton Sky. Tjera bisedime po behen edhe me Kovacic qe eshte … Read More

M’Vila: “PSG-Inter nje ndeshje mes klubeve te medha, do te ofrojme spektakel. Eshte rasti i duhur per te bere futboll te bukur.”

28/12/2014, 18:29 |

Ajo e Marrakech do te jete nje sfide shume interesante per Yann M’Vila, qe do te perjotoj nje derby totalisht francez kunder PSG. Lojtari i klasit ’90, duke folur per Inter Channel shpjegon:

“Do te jete nje ndeshje … Read More

Mancini, mesazh te qarte: “M’Vila sdo e perserise me ate skene si ne Rome. Ndoshta…”

06/12/2014, 17:12 |

Roberto Mancini, ne konferencen per shtyp ka folur edhe per gjestin e M’Vila i cili beri nje reagim pas zevendesimit qe ra ne syte e te gjitheve.

Francezi i ra me grusht pankines pasi doli nga … Read More

Sky – M’Vila u nevrikos shume ne momentin e zevendesimit. Motivi? Nuk e kishte me Mancinin…

01/12/2014, 0:00 |

Yann M’Vila doli shume i nevrikosur nga fusha ne momentin kur u zevendesua nga Kovacic.

Motivi u shpjegua nga i derguari i Sky afer pankinave. Sipas tij “Francezi ka ndjere perseri dhimbje ne gjurin e tij … Read More

Drejt ndeshjes me Dnipron, hapesire per Medel ose M’Vila. Osvaldo…

25/11/2014, 21:55 |

Roberto Mancini ka rekuperuar te gjithe te lenduarit, sa qe ne stervitjen e sotme kane munguar vetem Jonathan dhe Kovacic.

Kontrollet mjekesore te cilave u eshte nenshtruar Kovacic sot kane perjashtuar komplikime, edhe pse numri 10 kroat … Read More

Sky – Lajmet e keqija nuk kane te sosur: Demtimi i M’Vila shume serioz. Por me i lehte se i D’Ambrossios…

24/10/2014, 23:26 |

Massimiliano Nebuloni tregon pe Sky Sport 24 se demtimi i Yann M’Vila, eshte goxha i rende por me i lehte se ai i Danilo D’Ambrossios.

Lojtari francez i eshte nenshtruar kontrolleve mjekesore te nevojshme nga doktoret … Read More