Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Napoli

Rishikim Inter-Napoli – Kthehen titullarët Miranda dhe Icardi. Dyshimet e Spallettit ne mesfushë: pesë për dy vende

11/03/2018, 10:36 |

Interi kthehet ne fushë pas shtyrjes së derbit dhe përballet me një Napoli i cili vjen nga humbja ndaj Romës. Një takim i cili përmban pikë të rëndësishme për kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe skudeton. Zikaltërit do kërkojnë që … Read More

Inter: tashme Champions nuk eshte me nje enderr. Shkurti muaj deciziv?

30/01/2017, 13:14 |

Kjo qe sapo y mbyll, ka qene pa piken e dyshumit, nje e diele pro-Inter.

Humbja e Romes me Sampdorian dhe barazimi i brendshem i Napolit me Palermon i kane dhene Interit mundesine qe te vene … Read More

Icardi, Interi-Napolit: “As ne enderr”. Suning: “Ne kampionet nuk i shesim, i blejme.”

25/07/2016, 11:24 |

Interi eshte ne tratativa me Mauro Icardin per nje zgjatje te mundshme te kontrates por Napoli ka tentuar te futet ne mes duke kontaktuar perfaqesuesit e lojtarit.

Nderhyrja e Napolit nuk i ka pelqyer aspak Interit, … Read More

Inter: sot Santon shkon tek Napoli. Dodo po has veshtiresi per kalimin tek Samp sepse…

18/07/2016, 9:49 |

Ne diten e sotme, me shume mundesi, do te kete nje kontakt final ndermjet Interit dhe Napolit per te mbyllur detajet e shitjes se Santon dhe me Sampdorian per ate te Dodo.

Braziliani nuk po ka … Read More

Gazzetta – Candreva i ka thene ‘po’ Interit: Ja situata

21/06/2016, 9:59 |

Tashme lista e blerjeve per krahun e djathte te sulmit zikalter duket se eshte reduktuar ne vetem dy emra. 

Pra, jo vetem Berardi, por Gazzetta dello Sport flet edhe per situaten relative te Antonio Candrevas: “Me … Read More

GdS – Palacio dhe Icardi janë të vetmit që japin siguri.

16/03/2015, 13:45 |

Icardi “assist-man” dhe Palacio “goleador”: kanë ndryshuar rolet dhe jo vetëm dje në mbrëmje, për dy sulmuesit zikaltër. “Palacio në shtatë ndeshjet e fundit ka shënuar gjashtë gola (deri me 15 shkurt ishte i ndalur në kuotën e … Read More

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Kundër Napolit, fanelë titullari për D’Ambrosio. Kthehet Shaq, Hernanes…

07/03/2015, 10:58 |

Po afrohet ndeshja e cila do të zhvillohet nesër në mbrëmje kundër Napolit dhe Roberto Mancini ka filluar të mendoj se cili do të mund të ishte formacioni më i mirë që do të mund të përballej me njëmbëdhjetëshen e … Read More

SKY – Mazzarri luan te ardhmen me Napolin ne nje San Siro qe nuk eshte me mik…

06/10/2014, 21:42 |

Massimiliano Nebuloni nga SkySport24 flet per Walter Mazzarrin dhe periudhen e keqe qe po kalon tek Inter.

Nje jave pas humbjes me Cagliarin – referohet gazetari – jane rihpaur disa ide, nga lodhja deri tek nje … Read More

GDS: Hamsik ne rruge larg Napolit

15/04/2014, 15:37 |

Gazzetta dello Sport raporton se Marek Hamsik mund te largohet nga Napoli. Gazeta shkruan:

“Pas performancave te dobeta kete sezon, nuk perjashtohet mundesia qe ai te shitet pas plote shtate viteve tek Napoli. Nese ai largohet, ai do … Read More