Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

nilton

Nilton: “Inter? Ja perse tratativa deshtoi. Kisha nje problem te vogel por me pas…”

28/05/2014, 14:07 |

Nilton flet per deshtimin e kalimit tek Inter: “Kam thene gjithmone qe behej fjale thjesht per zera merkatoje dhe asgje konkrete. Shkova ne Itali per te zhvilluar te gjitha testet mjekesore, por ka pasur probleme midis Cruzeiro dhe … Read More

Nilton: Inter dhe Cruzeiro nuk gjeten marreveshjen. Po kthehem ne Brazil.

25/05/2014, 21:18 |

Dje ishte anuluar marreveshja ne mes Inter dhe Cruzeiro per Nilton. Mesfushori i cili dje ishte ne Milano eshte rruges duke u kthyer per ne Brazil.

“Jam ketu per te ju thene qe aventura ime me Cruzeiro do … Read More

Drejtori sportiv i Cruzeiro: “Nilton-Inter, per ne tratativa ka deshtuar: ja perse. Me lojtarin…”

24/05/2014, 15:48 |

Gjithcka ka mbaruar? Duket se po. Kur dukej se tratativa mund te zhbllokohej me agjentin, drejtuesit dhe lojtarin te ulur perreth tavolines per te krijuar sinergji dhe per te gjetur marreveshjen perfundimtare, tratativa qe do te kalonte Nilton tek Inter … Read More

Cruzeiro, sa gafa per Nilton: “Eshte i lodhur, do te kthehet te henen. Perkundrazi jo…”

23/05/2014, 18:21 |

Genjeshtrat i kane kembet e shkurtra dhe ato te Cruzeiros per Nilton jane zbuluar menjehere. Te marten mesfushori eshte stervitur rregullisht me shoket e skuadres, por te merkuren ne menyre te pashpjegueshme nuk ka luajtur ne ndeshjen kunder … Read More

SM – Nilton eshte ne Milano per vizitat mjekesore!

23/05/2014, 18:06 |

Tratativa per Nilton ka marre se fundmi nje zhvillim te papritur, ndoshta vendimtar per merkaton zikalter: sipas SportMediaset, mesfushori brazilian ne keto ore eshte ne Milano, per te zhvilluar vizitat mjekesore me Interin. Mesfushori i Cruzeiro po i … Read More

Nilton, Inter dergon oferten zyrtare. Per te kontrate 4 vjecare. Cruzeiro kerkon…

05/05/2014, 13:50 |

Inter ka derguar, ne fundjaven e fundit, dokumentat zyrtare Cruzeiro (per tu perkthyer) qe permbajne oferten per mesfushorin Nilton. Oferta zikalter eshte 5,5 milione euro por Cruzeiro eshte e bindur qe mund ti marre Interit 7 milione euro per lojtarin. … Read More

Mesfusha, Nilton shume prane, por jo vetem…

28/04/2014, 13:34 |

Nilton Ferreira Junior eshte emri qe duket me prane per mesfushen e Interit. Drejtuesit zikalter jane nje hap larg arritjes te marreveshjes me Cruzeiron, dhe do u duhet te paguajne klauzolen prej 5,5 milion euro. Pra, tratativa eshte … Read More

Nga Brazili: “Nilton tek Interi, cfare goditje e madhe: Eshte nje lojtar…”

24/04/2014, 13:03 |

Nga trasmetimi i televizionit brazilian te merkatos “La Bomba do Jaeci”, gazetari Jaeci Carvalho flet per tratativen e kalimit te Nilton tek Interi. Ai thote se tashme tratativa eshte shume e perparuar dhe lojtari do te trasferohet shume … Read More

Nilton: “Me entuziasmon interesimi i Inter. Eshte e bukur qe…”

23/04/2014, 13:38 |

Nilton mesfushor i Cruzerio, eshte nje nga emrat me te nxehte per mesfushen e ardshme zikalter. Vete lojtari e vlereson shume interesimin e shoqerise zikalter: “Kam lexuar per zerat qe qarkullojne per mua dhe Interin. Falenderoj te gjithe, … Read More

CdS – Nilton, kemi marreveshje: mbyllet brenda 15 ditesh

12/04/2014, 10:57 |

Inter ka Nilton ne dore, kete e siguron Corriere dello Sport. “Drejtuesit zikalter duan te mbyllin transferimin ne 10-15 ditet e ardhshme per te shmangur surprizat qe ne kete pike veshtire se mund te kemi sepse konkurrenca me … Read More

Nilton: “Inter? Nje nga skuadrat me te medha europiane. Atje ka luajtur Ronaldo dhe une…”

11/04/2014, 10:30 |

Ne nje interviste te gjate te dhene per Corriere dello Sport, objektivi i mundshem i merkatos se Inter, Nilton, ka hapur mundesine per te ardhur per te luajtur ne Europe: “Nese do te largohem? Nuk kam thene kurre … Read More

CdS: Fernando është ëndrra, ndërsa ka alternativa tjera.

07/04/2014, 19:25 |

Endrra e Interit per mesfushe vazhdon te jete Fernando nga Porto. Kjo eshte zbuluar ne edicionin e lajmeve te mengjesit nga Corriere dello Sport. Edhe pse ky transferim duket i pamundur duke marre parasysh interesimin e disa klubeve … Read More

TS- Eshte Nilton pasardhesi i Cambiassos. Por Ausilio ne Ameriken e Jugut ka pare edhe…

05/04/2014, 10:46 |

Sipas te perditshmes sportive TuttoSport, Piero Ausilio eshte kthyer nga udhetimi i tij ne Brazil dhe Argjentine me lajme te mira. Ds i Interit ka qene prezent ne ndeshjen Boca-River dhe ne disa te tjera ne brazil, per … Read More