Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

oriali

SportMediaset – Inter, do te rikthehet Oriali ne vend te Sabatinit?

28/03/2018, 21:55 |

Rikthehet nje njohje e vjeter ne orbiten Inter: Behet fjale per legjenden zikalter brenda dhe jashte fushe Lele Oriali.

Sipas asaj qe shkruan sot Sport Mediaset, ne fakt, Suning ka mundesi qe ti besoje team manager aktual te Kombetares Italiane … Read More

110Inter – Una vita da mediano

03/01/2018, 17:46 |

Nga nje rivenie e gjate nga mbrojtja, Oriali hidhet, kap topin me koke per ta larguar por nuk e kupton qe nga prapa po vinte Tassoti i cili me nje goditje te denje per kung-fu pothuajse e shperfytyron: … Read More

Gazzetta dello Sport – Stankovic lamtumire: tani rikthehet Oriali?

03/07/2016, 15:17 |

Me lamtumiren e Dejan Stankovic nga Interi per arsye profesionale (e mundshme nje e ardhme ne federaten serbe), mbetet i pambuluar roli i club manager nga klubi zikalter.

Per Gazzetta dello Sport zevendesimi i ish-mesfushorit mund te jete … Read More

Mancini mendon te rikthej mikun e tij Oriali te Inter. Per te mendohet nje rol…

18/04/2016, 21:13 |

Interesant dhe romantik shkrimi i sotem i Gazzetta dello Sport: Gabriele ‘Lele‘ Oriali mund te kthehet te Interi pas EURO 2016 ne France. Idea eshte e Roberto Mancinit, i joshur qe te punoj akoma me ate si zikalter pas eksperiences mes 2004 … Read More

Oriali: “Isha perballe Cruyff ne kulmin e karrieres se tij. E dini te gjithe si…”

24/03/2016, 16:13 |

E kujton edhe Gabriele ‘Lele‘ Oriali legjenden e futbollit boteror, Johan Cruyff, qe sot ka vdekur ne moshen 68 vjecare:

“Kur isha perballe Joahn Cruyff ishte ne kulmin e karrieres se tij, njeriu qe ishte duke … Read More

Oriali: “Thohir? Nuk kemi folur kurre, ndoshta ngaqe eshte pak i pranishem. Bravo Ausilio, per Walter Mazzarri e drejte qe ti rinovohej kontrata”

27/08/2014, 11:18 |

Pas emerimit si menaxher i Kombetare italiane, i zyrtarizuar keto dite, Gabriele Oriali kthehet te flase, kete here ne mikrofonat e gazetes Libero. Ish menaxheri Interist nuk mohon surprizimin e tij per emerimin per te mbuluar kete rol: … Read More

Oriali: “Inter? Shtepia ime. Nese me therrasin, kthehem perseri. Ibra? Goditja e vertete ishte…

05/03/2014, 12:56 |

I intervistuar nga Tuttosport, ish lojtari dhe drejtuesi zikalter Lele Oriali ka folur ne 360 grade. inter.al u sjell fjalet e plota te tij:

Si shpjegohet qe tifozet te duan akoma? “Pyes dhe une veten… (qesh) … Read More

SKY – Oriali nuk kthehet tek Inter. Nuk varet nga Moratti, por Thohir mendon qe…

12/02/2014, 16:28 |

Interistat e lidhin imazhin e tij me Tripleten dhe do te donin nje rikthim te tij tek Inter. Por Lele Oriali nuk do te kthehet ne shoqeri, sipas SkySport, ku Massimiliano Nebuloni u ka shpjeguar tifozeve qe kane … Read More

Oriali: “Nese Thohir me therret, kthehem tek Inter ne kembe. Ajo qe mungon…”

06/02/2014, 14:56 |

Lele Oriali vetekandidohet. Ish drejtuesi i Inter, i nderhyre ne Radio CRC, jep nje mesazh per presidentin e ri te Interit: “Nese Thohir do me therriste tek Inter? Do te kthehesha edhe ne kembe, sepse Interi eshte shtepia … Read More

Oriali: “Kam dhene shume per Interin dhe interistet identifikohen tek une. Por…”

04/02/2014, 15:20 |

Lele Oriali ka nderhyre gjate emisionit Tutti Convocati ne Radio24 dhe ka thene: “Kam dhene shume per Interin dhe populli zikalter identifikohet me mua. Nuk besoj qe jam une arsyeja e te gjitha te keqijave. Pa piken e … Read More

Pak hapesira per Kovacic, Oriali: “Problemi i tij…”

25/11/2013, 13:59 |

Protagonist me Kombetaren kroate, Mateo Kovacic nuk po arrin te gjeje hapesira ne Interin e Walter Mazzarrit. Sipas Gabriele Orali, motivi i kesaj veshtiresie eshte i thjeshte: “Vitin e shkuar, ne paraqitjet qe ka bere, luante me mire. … Read More

Oriali: “Sa i cuditshem menjanimi i Morattit. E dua Interin, do te kthehesha…”

15/10/2013, 13:26 |

Ne edicionin e sotem te Corriere dello Sport gjejme nje interviste te Lele Orialit, i cili vete-kandidohet per nje rikthim me zikalterit pas 17 sezonesh te kaluara si lojtar dhe 12 si drejtues.

Oriali, cili ka … Read More

Oriali i sigurte: “Moratti meriton te qendroje president”.

27/09/2013, 14:59 |

Komenton zhvillimet e kalimit te kuotave te maxhorances tek Erick Thohir, ne studiot e Premium Calcio, Gabriele Oriali shpreh nje gje te sigurte per rolin e Massimo Moratti-t tek Interi i ri: “Mendoj se Moratti meriton absolutisht postin e … Read More